Theater Mizzemos tijdens Nationale Voorleesdagen in de Kiepe

Geplaatst: maandag 6 januari 2025 om 16:05 | Views: 5135

Auteur: Biblionet Groningen

PEKELA - Vier De Nationale Voorleesdagen in Pekela. Voorlezen is niet alleen leuk, maar ook heel belangrijk! Het heeft onder andere een positief effect op de woordenschat en het tekstbegrip. Reden genoeg om (groot)ouders en verzorgers te motiveren om kinderen voor te lezen. Dat doen we van 22 januari t/m 1 februari 2025 tijdens De Nationale Voorleesdagen! Vanuit de bibliotheek in de gemeente Pekela worden tijdens deze dagen activiteiten georganiseerd voor kinderen van 0 t/m 6 jaar en hun (groot)ouders of verzorgers.      

De Nationale Voorleesdagen stimuleert het voorlezen aan kinderen van 0 t/m 6 jaar die zelf nog niet kunnen lezen of net hebben leren lezen. De campagne benadrukt de voordelen van het (voor)lezen, waaronder het positieve effect op woordenschat, verhaalbegrip en sociaal- emotionele ontwikkeling.    

Tijdens De Nationale Voorleesdagen worden allerlei activiteiten georganiseerd rondom voorlezen en het Prentenboek van het Jaar: Rinus. Kinderen en hun (groot)ouders of verzorgers kunnen genieten van:
 21 januari om 10.30 uur: dorpshuis de Kiepe: Theater Mizzemos
Laat je meevoeren in een muzikale voorstelling gebaseerd op Rinus! Geniet van drie speciaal geschreven liedjes en doe mee met bewegen en zingen. Theater Mizzemos vertelt het verhaal van de stoere neushoorn Rinus en zijn opa, die samen een dag vol avontuur beleven.
Aanmelden kan via deze link
 22 januari t/m 1 februari: Boekenspeurtocht in bibliotheek Oude Pekela
Ga op zoek naar boeken uit de Prentenboek Top 10, verstopt in verrassende vormen en kleuren door de bibliotheek. Een speelse en avontuurlijke manier om de mooiste verhalen te ontdekken. Aanmelden is niet nodig.
Op biblionetgroningen.nl/nvd staat een compleet overzicht van alle activiteiten in de Groningse bibliotheken.

Prentenboek van het Jaar: Rinus
Het Prentenboek van het Jaar 2025 is Rinus, een spannend en aandoenlijk verhaal over de kleine neushoorn Rinus en zijn opa. Het comité dat de Prentenboeken Top 10 samenstelt, vertelt: ‘Rinus is een prentenboek over groot, wild en sterk willen zijn, maar soms toch ook nog een beetje klein.’

Gratis lid van de Bibliotheek
Tot 18 jaar kunnen kinderen gratis lid worden van de Bibliotheek. Wordt je kind tijdens De Nationale Voorleesdagen lid? Dan ontvangt hij of zij het voorleesknuffeltje Rinus cadeau!

Eerder verschenen:

Fien & Teun komen op 15 augustus naar Camping ZomersBuiten in Oude Pekela
Spelweek Boven Pekela 2026: een week vol avontuur!
Gemeente voorbereid op de winter: nieuwe strooimachine aangeschaft
Drukbezocht TC Nieuwe Pekela Open 2026 zorgt voor sportieve strijd en gezellige sfeer
Tijdelijke nachtopvang in Nieuwe Pekela op korte termijn weer in gebruik
Ontdek, beleef en leer tijdens de Veiligheidsdag in Pekela op 25 september
Prachtige vierde editie van koppelviswedstrijd HSV de Beurs en ABC Autolease
De Formule 1 van Nieuwe Pekela
Garage vergelijken in omgeving Pekela: beschikbaarheid, betrouwbaarheid en prijs
Van dorpsavond naar scherm: digitaal vermaak in Pekela
Vijf manieren waarop Pekelders hun vrije tijd invullen
VAN HARTE: Senna is vandaag 16 jaar geworden
De mobiele Bibliotheek is terug!
Laptop Revive begonnen in Nieuwe Pekela
Bounce Back kijkt tevreden terug EK in Praag
Isolatiecoach is terug in Pekela! | Nog subsidie beschikbaar voor het isoleren van uw woning
Column Pekela Beweegt: 'Waar verleen jij je bestaansrecht aan?'
Peuter & Kleuter Zomerpret gaat weer van start in Pekela
Gemeente waarschuwt voor mogelijk valse collectanten
Buitengewoon opsporingsambtenaren in Pekela vanaf vandaag op nieuwe fietsen de straat op

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

n24ulj3hkd6siht4dj18n6e0i7