Theater Mizzemos tijdens Nationale Voorleesdagen in de Kiepe

Geplaatst: maandag 6 januari 2025 om 16:05 | Views: 4202

Auteur: Biblionet Groningen

PEKELA - Vier De Nationale Voorleesdagen in Pekela. Voorlezen is niet alleen leuk, maar ook heel belangrijk! Het heeft onder andere een positief effect op de woordenschat en het tekstbegrip. Reden genoeg om (groot)ouders en verzorgers te motiveren om kinderen voor te lezen. Dat doen we van 22 januari t/m 1 februari 2025 tijdens De Nationale Voorleesdagen! Vanuit de bibliotheek in de gemeente Pekela worden tijdens deze dagen activiteiten georganiseerd voor kinderen van 0 t/m 6 jaar en hun (groot)ouders of verzorgers.      

De Nationale Voorleesdagen stimuleert het voorlezen aan kinderen van 0 t/m 6 jaar die zelf nog niet kunnen lezen of net hebben leren lezen. De campagne benadrukt de voordelen van het (voor)lezen, waaronder het positieve effect op woordenschat, verhaalbegrip en sociaal- emotionele ontwikkeling.    

Tijdens De Nationale Voorleesdagen worden allerlei activiteiten georganiseerd rondom voorlezen en het Prentenboek van het Jaar: Rinus. Kinderen en hun (groot)ouders of verzorgers kunnen genieten van:
 21 januari om 10.30 uur: dorpshuis de Kiepe: Theater Mizzemos
Laat je meevoeren in een muzikale voorstelling gebaseerd op Rinus! Geniet van drie speciaal geschreven liedjes en doe mee met bewegen en zingen. Theater Mizzemos vertelt het verhaal van de stoere neushoorn Rinus en zijn opa, die samen een dag vol avontuur beleven.
Aanmelden kan via deze link
 22 januari t/m 1 februari: Boekenspeurtocht in bibliotheek Oude Pekela
Ga op zoek naar boeken uit de Prentenboek Top 10, verstopt in verrassende vormen en kleuren door de bibliotheek. Een speelse en avontuurlijke manier om de mooiste verhalen te ontdekken. Aanmelden is niet nodig.
Op biblionetgroningen.nl/nvd staat een compleet overzicht van alle activiteiten in de Groningse bibliotheken.

Prentenboek van het Jaar: Rinus
Het Prentenboek van het Jaar 2025 is Rinus, een spannend en aandoenlijk verhaal over de kleine neushoorn Rinus en zijn opa. Het comité dat de Prentenboeken Top 10 samenstelt, vertelt: ‘Rinus is een prentenboek over groot, wild en sterk willen zijn, maar soms toch ook nog een beetje klein.’

Gratis lid van de Bibliotheek
Tot 18 jaar kunnen kinderen gratis lid worden van de Bibliotheek. Wordt je kind tijdens De Nationale Voorleesdagen lid? Dan ontvangt hij of zij het voorleesknuffeltje Rinus cadeau!

Eerder verschenen:

Oliebollenbingo voor Madre Rosetta in Katholieke Kerk Nieuwe Pekela
Milieustraat Pekela in het nieuwe jaar ook op woensdag open
Kerstbrunch in Pekelder dorpshuizen groot succes
Kerst Marathon Radio zet zich in voor mensen die het moeilijk hebben tijdens de feestdagen
Buurtvereniging De Scheepsjoagers in Oude Pekela stopt na 38 jaar
Fitclub Pekela helpt kinderen met plezier in beweging te komen
Gemengd badmintondubbel mondt uit in 65 jaar huwelijksgeluk
Gemeente Pekela organiseert gratis reanimatietrainingen voor inwoners
Drukbezochte Kerst Singinn muziekvereniging Excelsior in boerenschuur
Laatste rit Kersttour Groningen 2025: licht, warmte en verbondenheid
BEELDVERSLAG Sfeervolle Tanger Trekker Lichtjestocht door Westerwolde
Milieustraat Pekela extra en gratis geopend aan het einde van het jaar
Samen in beweging tijdens sfeervolle Kerstfit-avond van Fyzigo
Pekela laat beschoeiing Pekelder Hoofddiep vervangen voor 6 miljoen euro
VAN HARTE: Miranda Kiel is vandaag 18 jaar geworden!
Betalen op de markt In Pekela wordt steeds makkelijker
Goed nieuws bij Christelijke Muziekvereniging Excelsior te Nieuwe Pekela!
Briljanten huwelijk voor Douwe en Christina Scheltens
Veel kraampjes, live muziek en gezellige sfeer bij kerstmarkt in De Spil
61e Volkskerstzang in teken van 'Elke dag een nieuw begin'

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

8lq82jt2cno5d6iofou4grf9r5