Erwin Hensbergen strijdt voor een diabetesvrije toekomst in Pekela

Foto uit Fysiopraxis december 2024

Geplaatst: zaterdag 4 januari 2025 om 13:00 | Views: 10754

PEKELA - Erwin Hensbergen, eigenaar van Vita Salis gezondheidscentrum in Nieuwe Pekela, zet zich met passie in voor 2diabeat, een nationaal initiatief gericht op het voorkomen en omkeren van diabetes type 2. Zijn droom? Van Pekela een gemeenschap maken waar diabetes type 2 verleden tijd is.

Wat is 2diabeat?
2diabeat, onderdeel van het Nationaal Preventieakkoord, brengt zorgprofessionals en buurtbewoners samen om gezondere leefgewoonten te stimuleren. Het programma organiseert activiteiten zoals voorlichting, gezondheidsmetingen, voedingsadvies en beweegprogramma’s. Door samen te werken met sleutelfiguren in de gemeenschap, zoals buurtleiders en zorgverleners, maakt het programma gedragsverandering toegankelijk en effectief. Inmiddels is 2diabeat actief op 75 locaties en boekt het indrukwekkende resultaten, zoals een afname in medicatiegebruik en obesitas.

De rol van Hensbergen
In Pekela is Hensbergen een drijvende kracht achter de beweging naar een gezondere gemeenschap. Hij helpt bewoners door hen te koppelen aan diëtisten en beweeggroepen, het aanmoedigen en begeleiden van persoonlijke initiatieven om gezonder te leven en door vooral goed te luisteren naar de wensen en ideeën van buurtbewoners. Dankzij deze aanpak zijn sommige bewoners zelfs medicatievrij geworden.
Zijn persoonlijke motivatie is diepgeworteld: familieleden met diabetes type 1 inspireerden hem om zich bij 2diabeat aan te sluiten en anderen te helpen de regie over hun gezondheid terug te krijgen.

Lees meer
Hensbergen deelde zijn verhaal en aanpak in een interview met vakblad Fysiopraxis (december 2023). Ontdek hoe hij werkt aan een diabetesvrije toekomst en inspiratie biedt voor andere gemeenten.

Bron: Fysiopraxis december 2024

Eerder verschenen:

Oktober Woonmaand bij Old Ambt Meubelen: een maand vol voordeel, wooninspiratie en feestelijke activiteiten!
Column Pekela Beweegt: 'Nagloeien'
Gemeente Pekela haalt grof snoeiafval op tijdens takkenroute
Ga mee met de scootmobieltocht! 
Wethouders verrassen jubilerend WSS met nieuwe korfballen
Jeugd VV Pekela komt massaal in actie voor Stichting Strijder Danny Bats
Ruim 80 Pekelders doen Fittest in De Spil Nieuwe Pekela
GEVONDEN in Boven Pekela: OV chipkaart
Veilig Verkeer controleert fietsen bij Dollard College Pekela
Modder op de weg?!
Veel wegwerkzaamheden deze maand in Pekela
Volkskerstzang Pekela verhuist naar sporthal De Spil in Nieuwe Pekela
Ondernemers De Helling trekken één lijn: winkeldieven en overlastgevers krijgen winkelverbod
Wie verdient de Pekelder Sportparel 2026?
Hollandse avond met Excelsior en Martin Zemering in Nieuwe Pekela
King’s Kids Pekela 2026: de achtste editie!
Van hert met imposant gewei tot broodjes hamburger: gezellige open dag bij Dierenweide
Leefbaarheidsfonds opent weer voor nieuwe initiatieven
Gemeente Pekela past huisvesting ambtenaren aan om kosten renovatie te drukken
S.V. Dynamica start met Fungroep Acrogym in Nieuwe Pekela

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

lipd0rp0l6p4dp0785kq8u87r1