Volkskerstzang in Oude Pekela viert 60-jarig jubileum

Geplaatst: zaterdag 14 december 2024 om 22:30 | Views: 7431

OUDE PEKELA - Zaterdagavond vond in de Willibrorduskerk in Oude Pekela de 60e editie van de Volkskerstzang plaats, een geliefde traditie die jaarlijks meer dan 300 bezoekers trekt. Burgemeester Kuin sprak zijn trots uit over deze indrukwekkende mijlpaal en prees de organisatie, mannenkoor Albatros, en muziekvereniging Excelsior voor hun inzet.

Volkskerstzang 'Komt allen tesamen'

Wilma Kral, een van de organisatoren, opende de avond met een speciaal woord van waardering voor dhr. Meijer, een 92-jarige koorlid van Albatros, die maar liefst alle 60 edities van de Volkskerstzang heeft meegemaakt. Zijn toewijding werd beloond met een hartelijk applaus vanuit de volle kerk.

Een rijke geschiedenis en warme sfeer
De Volkskerstzang begon in de jaren zestig in bioscoop Lido, maar vond al snel haar vaste thuis in de sfeervolle Willibrorduskerk. Het monumentale gebouw, dat ondanks aardbevingsschade veilig blijft, bood ook dit jaar een passend decor voor deze feestelijke avond vol muziek en samenzang.

Muziek als verbindende kracht
Het programma werd verzorgd door het Groninger Christelijk Mannenkoor Albatros onder leiding van Bouke Tiggelaar en de Christelijke Muziekvereniging Excelsior onder leiding van Bauke Burghgraef. Klassieke kerstliederen zoals Stille Nacht, Heilige Nacht vulden de kerk, waarbij zowel het koor als het publiek enthousiast meezongen.

Vrij toegankelijk en verbindend
De organisatie blijft trouw aan haar laagdrempelige karakter met gratis toegang, waarbij een collecte wordt gehouden om de kosten te dekken. De Volkskerstzang is meer dan een muzikale avond; het is een moment van saamhorigheid en reflectie, dat in deze jubileumeditie opnieuw een lichtpuntje bood in de donkere decemberdagen.

De Volkskerstzang in Oude Pekela onderstreept met haar rijke historie en warme boodschap de kracht van traditie en gemeenschap. Een evenement waar velen met plezier naar terugkijken.

Eerder verschenen:

VAN HARTE: Alex is vandaag 50 jaar geworden!
Hiep hiep hoera! Henk Wierth is 60 jaar geworden!
Jaap Kuin grijpt nét naast titel Leukste Burgemeester van Nederland
Karttalent Levi Philips pakt met knappe inhaalrace podium bij NXT GP in Kerpen
Advies: coalitie van Pekelder PVV, SP en CDA voor de gemeente Pekela
VERMIST: Sinds vrijdag 10 april wordt kater Mika vermist
Kermis Oude Pekela: vijf dagen lang feest op het Raadhuisplein
Roegbainder Wandeltocht populair: al meer dan 160 aanmeldingen
Brand op bovenverdieping van woning aan de Ring Oude Pekela
Erik Hulsegge deelt persoonlijk levensverhaal tijdens avond van Luthers Podium in Pekela
Dit wil je niet missen: Rock-On Outdoor Festival op 3 en 4 juli
Zaalvoetbaltoernooi voor jongeren in MFC De Binding
Belgische oud-militairen bij herdenking bevrijding van Pekela
Harmke Korthuis nieuwe bestuurder van Oosterlengte
Column: De aanstekelijkheid van vrolijkheid
Gratis koffieochtenden in De Kiepe: ontmoetingsplek voor inwoners van Pekela
Toneelvereniging PALVU brengt komedie nog één keer op de planken in Boven Pekela
Belgische oud-militairen herdenken bevrijding Pekela
Feestelijke uitreiking opbrengst verkoop oude lantaarnpalen aan Kinderboerderij en Dierenweide
Doe mee in de moestuin!

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

s67ba6qvf832n3dujboup94qe6