SJO Pekela 2000 winnaar Breedtesportprijs Pekela 2024

Geplaatst: donderdag 28 november 2024 om 22:45 | Views: 5677

Auteur: Erik Hulsegge - Gemeente Pekela

PEKELA - Op donderdagavond 28 november werd het bestuur van Samenwerkende Jeugd Opleiding (SJO) Pekela 2000 op het eigen Burgemeester Boekhoven sportpark in Nieuwe Pekela verrast door een bezoek van wethouder voor sport Ellen van Klaveren. De reden van dit bezoek was de uitreiking van de Pekelder Breedtesportprijs 2024.

Verbindende factor
SJO Pekela 2000 is als winnaar gekozen door een onafhankelijke jury bestaande uit burgemeester Jaap Kuin, communicatieadviseur Erik Hulsegge en winnaar van de Breedtesportprijs 2023 Paul Inklaar.

De gezamenlijk jeugdafdeling van Damacoto en PJC is het afgelopen jaar flink gegroeid tot 140 leden en is een sterk verbindende factor voor de moederverenigingen. Daarnaast zet Pekela 2000 zich ook maatschappelijk in voor de buurt. Zo heeft de club dit jaar het initiatief genomen om een pannakooi te realiseren in Nieuwe Pekela. Er zijn allerlei fondsen geworven. Naar verwachting wordt deze voetbalkooi op korte termijn geplaatst.

Korfbal WSS en Veteranen Run team ook genomineerd
Naast SJO Pekela 2000 waren ook Korfbalvereniging WSS en het Veteranenteam dat jaarlijks meedoet aan de RUN van Winschoten genomineerd. Korfbalvereniging WSS is een hele actieve vereniging met een trouwe vrijwilligerspoule die vele (rand)activiteiten organiseert zowel voor de eigen leden, als de gemeenschap. Denk aan Koningsdag en de Roegbainderwandeltocht.

Het veteranenteam onder leiding van Roelof Visser is opgezet om veteranen - die opeen of andere manier beschadigd zijn teruggekomen van een missie - uit hun isolement te halen. Dat gebeurt door gezamenlijk de Run van Winschoten te lopen.

Wethouder Ellen van Klaveren: ‘We zijn trots op en blij met alle vrijwilligers in onze gemeente. De kandidaten hebben zich stuk voor stuk op hun manier ingezet voor de breedtesport. Er kan er helaas maar eentje winnen. We zien de Breedtesportprijs Pekela als een grote waardering en een extra stimulans voor allen die zich sportief en maatschappelijk inzetten voor de Pekelders.’

Kandidaat Breedtesportprijs Groningen
Als winnaar van de gemeentelijke Breedtesportprijs Pekela 2024 wordt SJO Pekela 2000 samen met 9 kandidaten uit de andere Groninger gemeenten voorgedragen als kandidaat voor de provinciale Breedtesportprijs Groningen. De winnaar van deze provinciale prijs wordt bekend gemaakt tijdens het Sportgala Groningen op 9 december 2024 in Martiniplaza.

Aan dit artikel is meegewerkt door

Lammert Lemmen
Fotograaf
lammert@prachtigpekela.nl

Eerder verschenen:

Feestelijke intocht van Sinterklaas in Nieuwe én Oude Pekela
VAN HARTE: Griet Frans is 50 jaar geworden!
Sinterklaasfeest in MFC De Binding Oude Pekela op 26 november
Bestuurswisselingen bij OBCP: drie bestuursleden nemen afscheid, nieuw team treedt aan
Oosterlengte benoemt Marcel Kuin als interim-bestuurder
Pekela noteert meeste boetes voor ongeldige APK van Groningen
Wandel 25 november mee met de Orange the World-bewustwordingswandeling
Norah Imminga: Missverkiezing draait om meer dan schoonheid
Hervormde Kerk Nieuwe Pekela opent deuren op Eeuwigheidszondag
Leerlingen planten bomen in aanloop naar Nationale Boomfeestdag
Het College van Pekela komt naar je toe deze herfst!
VV Pekela pakt koppositie én periodekampioenschap na winst op Westerlee
Ontbijt met de burgemeester en wethouders!
Club P.kel: nieuwe creatieve ontmoetingsplek voor kinderen en jongeren in Oude Pekela
Gevonden: oortelefoontje op de dijk tussen Winschoten en Pekela
Supermarkt Safari laat inwoners gezonde en betaalbare keuzes ontdekken
PCOB Pekela ontvangt ds. Bulten voor lezing over ‘Slavernij – toen en nu’
Blijf veilig op weg: Rijvaardigheidstraining in Oude Pekela op 4 december
Wethouder Van Klaveren in gesprek met groep 8 OBS De Linde tijdens Week van Respect
Scoor een gratis Waterbespaartoolkit mét douchetimer!

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

v35h4dl5u1b1e92vnr5ckq5fj2