SJO Pekela 2000 winnaar Breedtesportprijs Pekela 2024

Geplaatst: donderdag 28 november 2024 om 22:45 | Views: 7082

Auteur: Erik Hulsegge - Gemeente Pekela

PEKELA - Op donderdagavond 28 november werd het bestuur van Samenwerkende Jeugd Opleiding (SJO) Pekela 2000 op het eigen Burgemeester Boekhoven sportpark in Nieuwe Pekela verrast door een bezoek van wethouder voor sport Ellen van Klaveren. De reden van dit bezoek was de uitreiking van de Pekelder Breedtesportprijs 2024.

Verbindende factor
SJO Pekela 2000 is als winnaar gekozen door een onafhankelijke jury bestaande uit burgemeester Jaap Kuin, communicatieadviseur Erik Hulsegge en winnaar van de Breedtesportprijs 2023 Paul Inklaar.

De gezamenlijk jeugdafdeling van Damacoto en PJC is het afgelopen jaar flink gegroeid tot 140 leden en is een sterk verbindende factor voor de moederverenigingen. Daarnaast zet Pekela 2000 zich ook maatschappelijk in voor de buurt. Zo heeft de club dit jaar het initiatief genomen om een pannakooi te realiseren in Nieuwe Pekela. Er zijn allerlei fondsen geworven. Naar verwachting wordt deze voetbalkooi op korte termijn geplaatst.

Korfbal WSS en Veteranen Run team ook genomineerd
Naast SJO Pekela 2000 waren ook Korfbalvereniging WSS en het Veteranenteam dat jaarlijks meedoet aan de RUN van Winschoten genomineerd. Korfbalvereniging WSS is een hele actieve vereniging met een trouwe vrijwilligerspoule die vele (rand)activiteiten organiseert zowel voor de eigen leden, als de gemeenschap. Denk aan Koningsdag en de Roegbainderwandeltocht.

Het veteranenteam onder leiding van Roelof Visser is opgezet om veteranen - die opeen of andere manier beschadigd zijn teruggekomen van een missie - uit hun isolement te halen. Dat gebeurt door gezamenlijk de Run van Winschoten te lopen.

Wethouder Ellen van Klaveren: ‘We zijn trots op en blij met alle vrijwilligers in onze gemeente. De kandidaten hebben zich stuk voor stuk op hun manier ingezet voor de breedtesport. Er kan er helaas maar eentje winnen. We zien de Breedtesportprijs Pekela als een grote waardering en een extra stimulans voor allen die zich sportief en maatschappelijk inzetten voor de Pekelders.’

Kandidaat Breedtesportprijs Groningen
Als winnaar van de gemeentelijke Breedtesportprijs Pekela 2024 wordt SJO Pekela 2000 samen met 9 kandidaten uit de andere Groninger gemeenten voorgedragen als kandidaat voor de provinciale Breedtesportprijs Groningen. De winnaar van deze provinciale prijs wordt bekend gemaakt tijdens het Sportgala Groningen op 9 december 2024 in Martiniplaza.

Aan dit artikel is meegewerkt door

Lammert Lemmen
Fotograaf
lammert@prachtigpekela.nl

Eerder verschenen:

27 september: Gratis Bluegrass concert in Oude Pekela
Brokschmidt Oldtimershow trekt veel belangstelling in Oude Pekela
Stralend weer en volop gezelligheid tijdens Jaarmarkt Oude Pekela
Verlichte optocht zorgt voor kleurrijk schouwspel langs het Pekelderdiep
18 september: Roots in Pekel op het Luthers Podium
Lachende gezichten bij feestelijke afsluiting Clocksteder Avond3Daagse
Ruim 120 sportievelingen bedwingen PrengerHoekman Hindernisbaan
Tijdelijke nachtopvang in Nieuwe Pekela sluit vandaag
Driewielfietsontdekdag in Oude Pekela groot succes
BEELDVERSLAG Meijer Fiets Direct Toertocht Pekela
Fietsbrug over A.G. Wildervanckkanaal weer open, maar afsluitingsbord staat er nog
Gerringa Kindermarkt trekt ondanks minder mooi weer veel jonge verkopers
Schoenservice Brokschmidt Bingo trekt 140 enthousiaste deelnemers
Prima weer tijdens tweede avond voor deelnemers Clocksteder Avond3Daagse
Weergoden goedgezind tijdens Traiteurslager Huizing Viswedstrijd
De Zwalkers bezorgen ‘jeugd van vroeger’ een muzikale middag
Nieuwe dagbestedingsplek ‘De Huiskamer’ opent deuren in Oude Pekela
Muziekvitamines weer van start: samen zingen op steeds meer plekken in Pekela
Jongeren uit Pekela gezocht: praat mee over wonen tijdens (t)huis in Groningen
Regen houdt deelnemers Clocksteder Avond3Daagse niet tegen

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

o56fn039deeflih3sro97aes73