SJO Pekela 2000 winnaar Breedtesportprijs Pekela 2024

Geplaatst: donderdag 28 november 2024 om 22:45 | Views: 5335

Auteur: Erik Hulsegge - Gemeente Pekela

PEKELA - Op donderdagavond 28 november werd het bestuur van Samenwerkende Jeugd Opleiding (SJO) Pekela 2000 op het eigen Burgemeester Boekhoven sportpark in Nieuwe Pekela verrast door een bezoek van wethouder voor sport Ellen van Klaveren. De reden van dit bezoek was de uitreiking van de Pekelder Breedtesportprijs 2024.

Verbindende factor
SJO Pekela 2000 is als winnaar gekozen door een onafhankelijke jury bestaande uit burgemeester Jaap Kuin, communicatieadviseur Erik Hulsegge en winnaar van de Breedtesportprijs 2023 Paul Inklaar.

De gezamenlijk jeugdafdeling van Damacoto en PJC is het afgelopen jaar flink gegroeid tot 140 leden en is een sterk verbindende factor voor de moederverenigingen. Daarnaast zet Pekela 2000 zich ook maatschappelijk in voor de buurt. Zo heeft de club dit jaar het initiatief genomen om een pannakooi te realiseren in Nieuwe Pekela. Er zijn allerlei fondsen geworven. Naar verwachting wordt deze voetbalkooi op korte termijn geplaatst.

Korfbal WSS en Veteranen Run team ook genomineerd
Naast SJO Pekela 2000 waren ook Korfbalvereniging WSS en het Veteranenteam dat jaarlijks meedoet aan de RUN van Winschoten genomineerd. Korfbalvereniging WSS is een hele actieve vereniging met een trouwe vrijwilligerspoule die vele (rand)activiteiten organiseert zowel voor de eigen leden, als de gemeenschap. Denk aan Koningsdag en de Roegbainderwandeltocht.

Het veteranenteam onder leiding van Roelof Visser is opgezet om veteranen - die opeen of andere manier beschadigd zijn teruggekomen van een missie - uit hun isolement te halen. Dat gebeurt door gezamenlijk de Run van Winschoten te lopen.

Wethouder Ellen van Klaveren: ‘We zijn trots op en blij met alle vrijwilligers in onze gemeente. De kandidaten hebben zich stuk voor stuk op hun manier ingezet voor de breedtesport. Er kan er helaas maar eentje winnen. We zien de Breedtesportprijs Pekela als een grote waardering en een extra stimulans voor allen die zich sportief en maatschappelijk inzetten voor de Pekelders.’

Kandidaat Breedtesportprijs Groningen
Als winnaar van de gemeentelijke Breedtesportprijs Pekela 2024 wordt SJO Pekela 2000 samen met 9 kandidaten uit de andere Groninger gemeenten voorgedragen als kandidaat voor de provinciale Breedtesportprijs Groningen. De winnaar van deze provinciale prijs wordt bekend gemaakt tijdens het Sportgala Groningen op 9 december 2024 in Martiniplaza.

Aan dit artikel is meegewerkt door

Lammert Lemmen
Fotograaf
lammert@prachtigpekela.nl

Eerder verschenen:

Straten van Pekela krijgen klinkers van Pekelder steenfabriek
VAN HARTE: Roy is 23 jaar geworden!
Première van theatervoorstelling ‘LUX’ brengt eeuwenoud verhaal vol licht naar Veendam
Mega-transport van TenneT te zwaar voor viaduct Nieuwe Pekela
Pekela Maritiem 2025 sluit af met rijke historie en warme herinneringen
Hobbybeurs bij Siep & Co Oude Pekela trekt veel liefhebbers
Springkussenfestijn in de Binding vrolijk slot van jaarmarktweek Oude Pekela
Beeldverslag Maritiem Pekela: historie, sfeer en beleving
Gezellige Doortrappen-groepsfietstocht op zondag 28 september
Jan Willem Blaauw (17) pakt zilver op NK Streetrace in Oosterwolde
Flavium brengt op 1 november pure blues naar De Riggel in Boven Pekela
Jaarmarkt Oude Pekela bruist van gezelligheid
Burgemeester Jaap Kuin en loco-kinderburgemeester Saar Cremers openen jaarmarkt
Optocht van versierde aanhangers kleurt jaarmarktweek in Oude Pekela
Fotoverslag Weeringo Catering Outdoor Lasershow jaarmarktweek Oude Pekela
Maritiem Pekela 2025: Schepen, historie en verbinding
Verslag van de Gerringa IJs en Frituurzaak Kindermarkt in Oude Pekela
Toekomst van Britannia-schoorsteen in Oude Pekela onzeker
Spannende strijd én medailletekort bij PrengerHoekman hindernisbaan in Oude Pekela
Feestelijke finale van de Fyzigo Fiets 3-daagse 2025

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

bs1lnpjcent52pfjo95o78ff90