SJO Pekela 2000 winnaar Breedtesportprijs Pekela 2024

Geplaatst: donderdag 28 november 2024 om 22:45 | Views: 5978

Auteur: Erik Hulsegge - Gemeente Pekela

PEKELA - Op donderdagavond 28 november werd het bestuur van Samenwerkende Jeugd Opleiding (SJO) Pekela 2000 op het eigen Burgemeester Boekhoven sportpark in Nieuwe Pekela verrast door een bezoek van wethouder voor sport Ellen van Klaveren. De reden van dit bezoek was de uitreiking van de Pekelder Breedtesportprijs 2024.

Verbindende factor
SJO Pekela 2000 is als winnaar gekozen door een onafhankelijke jury bestaande uit burgemeester Jaap Kuin, communicatieadviseur Erik Hulsegge en winnaar van de Breedtesportprijs 2023 Paul Inklaar.

De gezamenlijk jeugdafdeling van Damacoto en PJC is het afgelopen jaar flink gegroeid tot 140 leden en is een sterk verbindende factor voor de moederverenigingen. Daarnaast zet Pekela 2000 zich ook maatschappelijk in voor de buurt. Zo heeft de club dit jaar het initiatief genomen om een pannakooi te realiseren in Nieuwe Pekela. Er zijn allerlei fondsen geworven. Naar verwachting wordt deze voetbalkooi op korte termijn geplaatst.

Korfbal WSS en Veteranen Run team ook genomineerd
Naast SJO Pekela 2000 waren ook Korfbalvereniging WSS en het Veteranenteam dat jaarlijks meedoet aan de RUN van Winschoten genomineerd. Korfbalvereniging WSS is een hele actieve vereniging met een trouwe vrijwilligerspoule die vele (rand)activiteiten organiseert zowel voor de eigen leden, als de gemeenschap. Denk aan Koningsdag en de Roegbainderwandeltocht.

Het veteranenteam onder leiding van Roelof Visser is opgezet om veteranen - die opeen of andere manier beschadigd zijn teruggekomen van een missie - uit hun isolement te halen. Dat gebeurt door gezamenlijk de Run van Winschoten te lopen.

Wethouder Ellen van Klaveren: ‘We zijn trots op en blij met alle vrijwilligers in onze gemeente. De kandidaten hebben zich stuk voor stuk op hun manier ingezet voor de breedtesport. Er kan er helaas maar eentje winnen. We zien de Breedtesportprijs Pekela als een grote waardering en een extra stimulans voor allen die zich sportief en maatschappelijk inzetten voor de Pekelders.’

Kandidaat Breedtesportprijs Groningen
Als winnaar van de gemeentelijke Breedtesportprijs Pekela 2024 wordt SJO Pekela 2000 samen met 9 kandidaten uit de andere Groninger gemeenten voorgedragen als kandidaat voor de provinciale Breedtesportprijs Groningen. De winnaar van deze provinciale prijs wordt bekend gemaakt tijdens het Sportgala Groningen op 9 december 2024 in Martiniplaza.

Aan dit artikel is meegewerkt door

Lammert Lemmen
Fotograaf
lammert@prachtigpekela.nl

Eerder verschenen:

Zangdienst met Cantare Fides in Hervormde Kerk Nieuwe Pekela
Kom gezellig pannenkoeken eten bij de Wedderwegkerk in Oude Pekela
Start je dag goed en kom ontbijten met de burgemeester!
Mevrouw De Boer 102 lentes jong
Nieuw transformatorstation geplaatst in Schipperswijk Oude Pekela
Superbingo in Nieuwe Pekela: mooie prijzen en gegarandeerde hoofdprijs van €300
Tijdelijke uitbreiding Groen van Prinsterer-school in Nieuwe Pekela
Code oranje voor ijzel: maatregelen en aangepaste openingstijden in en rond Pekela
18 projecten in Pekela ontvangen samen ruim €120.000 uit leefbaarheidsfonds
Leer DigiD gebruiken tijdens gratis workshops in Bibliotheek Oude Pekela
Toneelvereniging PALVU trapt 88ste seizoen af met blijspel in De Binding
Huisregels voor bezoekers van winkelcentrum de Helling Oude Pekela
11 februari: Muziekvitamines - samen zingen verbindt – ook bij dementie
Provincie neemt Blijhamsterbrug over van gemeente Pekela
14 februari: 9e editie Midwinter Wandeltocht in Alteveer
Restafvalcontainers in Oude Pekela deels niet geleegd na bedreiging vuilnismannen
Gemeenteraad geeft groenlicht voor renovatie gemeentehuis Pekela
Pekela sluit bouwvezeldeal voor versnelling biobased bouwen
Vragenlijst over Appeltje Eitje 🍎🥚
Ruimte voor gevoel, verhaal en kracht: KIES

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

otuhqfrsi2v44he7nh0adk5a97