Pekelder Judoka Silvan Bulthuis met team-brons terug uit Polen

Silvan uiterst rechts op het podium met zijn team

Geplaatst: donderdag 21 november 2024 om 19:45 | Views: 5966

PEKELA - Afgelopen weekend vonden in het Poolse Piła de Europese Kampioenschappen judo plaats onder 23 jaar, waarvoor de 21-jarige Pekelder Silvan Bulthuis was geselecteerd door de Judo Bond Nederland. Ook stond hij in het team, samen met een andere jongen, in de categorie boven 90 kg. Individueel komt hij uit in de klasse tot 100 kg.

Silvan in wit judopak tegen de Oekraïner Mykola Hrybyk

Op zaterdag stonden de individuele wedstrijden op het programma voor Silvan, waar hij helaas geen succes had. Aan de hand van de derde plek op de Europese ranking, deze wordt bepaald aan de hand van prestaties op Europese toernooien, was hij de eerste ronde vrijgeloot. In de tweede ronde kwam hij, voor hem een onbekende tegenstander, uit Letland tegen. Silvan zette een worp in, werd overgenomen en kwam op zijn rug terecht. Hiermee was het afgelopen voor hem, geen herkansing. Een erg teleurstellende dag voor Silvan, die hier zeker een medaillekandidaat was.

Met een kater van de zaterdag, stond Silvan op zondag ook in het team van Team NL. De eerste ronde was Nederland vrijgeloot, de tweede wedstrijd werd gewonnen met 4-0 van Israël. De halve finale verloren ze van het sterke team uit Oekraïne met 4-1, waarvan de winstpartij voor Silvan was. De partij om brons werd van Roemenië gewonnen met 4-1. Toch een mooie welverdiende bronzen EK medaille “in the pocket”!

Maandag vlogen ze terug naar Nederland om vervolgens op woensdag alweer naar Georgië te vliegen. Daar zullen ze in Tbilisi een trainingsstage van 1 ½ week afwerken en op zaterdag 30 november weer naar huis komen.

Een week later doen Silvan en ook broer Kylian mee aan het NK senioren in Almere. Ze komen dan beide uit in de gewichtsklasse +100 kg. Kylian doet ivm zijn werk niet veel toernooien meer, maar wil zich nog graag even meten met anderen.

Eerder verschenen:

Pekelder Kaderbrief 2026: koers houden met oog op de toekomst
Geen regulier spreekuur bij politiebureau Pekela tijdens zomervakantie
27 juni: Kledingwinkel voor de minima aan Holland Marsh 17D weer open!
Bezoekers van volle Georgskirche genieten van grensoverschrijdend concert in Weener
WSS viert 75-jarig jubileum met sportieve activiteiten en feestelijke avond
Hoera Sharon, 30 jaar! 🎉
Martin Haan wint Jelly Beansraadactie bij de CDA caravan op de Schutsemarkt!
Sterke start voor groeiend netwerk van bewonersinitiatieven
WSS-jubileumweekend in Oude Pekela feestelijk van start gegaan
Nieuwe wandelgroep voor korte afstanden van start in Oude Pekela
Gietvloeren in woningbouw: wat je moet weten voor je kiest
Lokale Evenementen vs. Digitaal Vermaak: Wat Kiezen Pekelders?
Veilig ondernemen centraal tijdens drukbezochte ondernemersbijeenkomst
Meneer Jager wint Patat Schnitzelwedstrijd van HSV De Beurs
Karttalent Noah Philips keert sterk terug na elleboogbreuk
Oude kluis op basisschool Groen van Prinsterer onthult historische schat
Veiligheidsdag 19 juni in Oude Pekela gaat niet door
Nieuw coalitieprogramma Pekela: Pekelder PVV, SP en CDA vormen coalitie
Bounce Back sluit succesvol seizoen af en richt vizier op EK in Praag
Eerste Fyzigo Jeugdvoetbaltoernooi bij VV Noordster Oude Pekela groot succes

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

ojc07ii1ojmnatt2a8sr1979m7