Pekelder Judoka Silvan Bulthuis met team-brons terug uit Polen

Silvan uiterst rechts op het podium met zijn team

Geplaatst: donderdag 21 november 2024 om 19:45 | Views: 5722

PEKELA - Afgelopen weekend vonden in het Poolse Piła de Europese Kampioenschappen judo plaats onder 23 jaar, waarvoor de 21-jarige Pekelder Silvan Bulthuis was geselecteerd door de Judo Bond Nederland. Ook stond hij in het team, samen met een andere jongen, in de categorie boven 90 kg. Individueel komt hij uit in de klasse tot 100 kg.

Silvan in wit judopak tegen de Oekraïner Mykola Hrybyk

Op zaterdag stonden de individuele wedstrijden op het programma voor Silvan, waar hij helaas geen succes had. Aan de hand van de derde plek op de Europese ranking, deze wordt bepaald aan de hand van prestaties op Europese toernooien, was hij de eerste ronde vrijgeloot. In de tweede ronde kwam hij, voor hem een onbekende tegenstander, uit Letland tegen. Silvan zette een worp in, werd overgenomen en kwam op zijn rug terecht. Hiermee was het afgelopen voor hem, geen herkansing. Een erg teleurstellende dag voor Silvan, die hier zeker een medaillekandidaat was.

Met een kater van de zaterdag, stond Silvan op zondag ook in het team van Team NL. De eerste ronde was Nederland vrijgeloot, de tweede wedstrijd werd gewonnen met 4-0 van Israël. De halve finale verloren ze van het sterke team uit Oekraïne met 4-1, waarvan de winstpartij voor Silvan was. De partij om brons werd van Roemenië gewonnen met 4-1. Toch een mooie welverdiende bronzen EK medaille “in the pocket”!

Maandag vlogen ze terug naar Nederland om vervolgens op woensdag alweer naar Georgië te vliegen. Daar zullen ze in Tbilisi een trainingsstage van 1 ½ week afwerken en op zaterdag 30 november weer naar huis komen.

Een week later doen Silvan en ook broer Kylian mee aan het NK senioren in Almere. Ze komen dan beide uit in de gewichtsklasse +100 kg. Kylian doet ivm zijn werk niet veel toernooien meer, maar wil zich nog graag even meten met anderen.

Eerder verschenen:

Moderne verwarming in traditionele huizen
Stef Goos wint voorleeswedstrijd van Pekela en Veendam
Twee teams van Ubbo Emmius naar landelijke finale FIRST LEGO League
Gemeente Pekela lanceert StemWijzer voor de gemeenteraadsverkiezingen
Nicaraguaanse kunstenaar Manuel maakt kunstwerk voor de Theo Thijssen school
VAN HARTE: Vandaag is Rennie 65 jaar geworden
Redenen waarom inwoners van Pekela nog steeds gebonden zijn aan de stad Groningen
Concert Noordballaden met Linde Nijland, Otto Groote en Bert Ridderbos
VAN HARTE: José is vandaag 48 jaar geworden
Bounce Back organiseert opnieuw bingoavond in sporthal De Spil
VAN HARTE: Cor Dijk uit Oude Pekela is 80 jaar geworden!
Succesvol dansweekend voor AB Dance Winschoten met prijzen en promoties
Grunniger dainst in hervormde kerk van Nieuw Pekela
Zelfgemaakte decoratie: kleine creatieve projecten met groot effect
Brandweer Oude Pekela houdt eerste oefening in nieuwe woonwijk aan de Hooiweg
Inwonertal Pekela groeit met ruim honderd inwoners
COLUMN: Mag ik je ̶G̶E̶E̶N̶ advies geven?
6 maart: Silvia Fledderus gaat ‘d’Oale Folklaidjes’ zingen in Wedderwegkerk
VAN HARTE: Shylana Kuiper is 17 jaar geworden
Muziek, hoop en verbondenheid in Wedderwegkerk Oude Pekela

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

4let13tp7vokqvm3k3pmcq5qg4