Leny (83) isoleerde haar huis met hulp van Bespaarcoach Ronja

Geplaatst: donderdag 21 november 2024 om 15:45 | Views: 6856

Auteur: Erik Hulsegge - Gemeente Pekela

NIEUWE PEKELA - Leny Boer uit Nieuwe Pekela, 83 jaar jong, liet haar volledige huis grondig isoleren en hielp zelf mee met klussen. Dankzij de hulp van Bespaarcoach Ronja (naast Leny op de foto), subsidies van de gemeente en haar eigen doorzettingsvermogen is haar woning nu helemaal klaar voor de toekomst.

Leny is net verhuisd naar haar nieuwe woning: Toen ik het huis kocht, was er eigenlijk alleen dubbel glas. Het tochtte overal en er was geen goede isolatie aanwezig," vertelt ze. Ze besloot om de woning helemaal aan te pakken. De plafonds werden eruit gehaald, schuimbeton werd gestort en de dak-, vloer- en muurisolatie werd vernieuwd. Ook kwam er vloerverwarming. "Als ik nu binnenkom, is het altijd aangenaam warm."

Hulp van de Bespaarcoach
Om dit allemaal te kunnen doen, vroeg Leny bij de gemeente om hulp. Zo kwam ze in contact met Ronja, onze Bespaarcoach. “Ronja is heel begripvol en duidelijk in haar uitleg. Ze heeft me fantastisch geholpen met het vinden en aanvragen van subsidies.” Ronja kwam eerst bij Leny langs om te bespreken wat ze precies wilde aanpakken in huis. "Ze heeft alles bekeken en foto’s gemaakt. Vervolgens maakte ze een rapport op waarin stond wat ik allemaal voor maatregelen kon treffen in huis. Ook legde ze uit welke subsidies er waren om dit allemaal te kunnen betalen."

Subsidies voor verduurzaming
Dankzij de hulp van Ronja kreeg Leny subsidie van de gemeente voor de verduurzaming van haar woning. "Ronja vertelde dat het ongeveer acht weken zou duren voor ik een reactie kreeg, maar het duurde uiteindelijk wat langer. Ze is in de tussentijd nog een paar keer langs geweest om me op de hoogte te houden. Ook houdt ze contact als er nieuwe ontwikkelingen zijn, zoals de isolatiesubsidies van 'Nij Begun', omdat ik in het aardbevingsgebied woon."

Aanrader voor iedereen
Leny is ontzettend blij met de hulp die ze heeft gekregen van Ronja. "Ze staat altijd voor me klaar en helpt me met alle vragen die ik heb." Leny raadt iedereen aan om contact op te nemen met de Bespaarcoach als ze hun huis willen verduurzamen. "De hulp is echt geweldig. En het heeft me veel geld bespaard."

Eerder verschenen:

FNV organiseert informatieve mantelzorgbijeenkomst in Pekela
Aangepaste dienstverlening Huisartsenpraktijk B75 door winterse weersomstandigheden
Strooiers belaagd met vuurwerk en sneeuwballen in Nieuwe Pekela
Hele week geen afvalinzameling meer door Omrin in Pekela
21 januari Pekelder Proatcafé over de Veenkoloniale landbouw vanaf 1600
De Spiegel
Ondernemers Organisatie Pekela maakt winnaars Cashback actie 2025 bekend
Bijzonder eerbetoon aan Johan van der Sluis tijdens uitvaart
Leer alles over betalen met Tikkie en QR-codes tijdens digitale workshop in Bibliotheek Oude Pekela
Ondersteuning voor bewoners na brand Lindenlaan Nieuwe Pekela
Samen zingen maakt gelukkig én gezond: muziek als boost voor lichaam en geest
Kort verblijf in Nederland: meer dan alleen huisvesting voor nieuwkomers
Voorlichtingsmiddag over testament en toekomstwensen in Oude Pekela
Uw voeten in vertrouwde handen bij Faraela’s Salon in Oude Pekela
Nieuwe glas- en textielcontainers in gebruik, textiel alleen toegankelijk met afvalpas
Pekelder Windhonden Renclub viert 100-jarig bestaan met feestelijke receptie
Lisa Tienkamp start crowdfunding voor opa die alles verloor bij brand
Sportcentrum Zempo luidt het nieuwe jaar sportief en gezond in met inloopavond
Oud & Nieuw 2025-2026 in Pekela: een film van Dennis de Groot
Nieuwjaarsduikers Heeresmeer Nieuwe Pekela trotseren kou, wind en regen

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

a969rtrgjdqka30df250mviu45