Leny (83) isoleerde haar huis met hulp van Bespaarcoach Ronja

Geplaatst: donderdag 21 november 2024 om 15:45 | Views: 6951

Auteur: Erik Hulsegge - Gemeente Pekela

NIEUWE PEKELA - Leny Boer uit Nieuwe Pekela, 83 jaar jong, liet haar volledige huis grondig isoleren en hielp zelf mee met klussen. Dankzij de hulp van Bespaarcoach Ronja (naast Leny op de foto), subsidies van de gemeente en haar eigen doorzettingsvermogen is haar woning nu helemaal klaar voor de toekomst.

Leny is net verhuisd naar haar nieuwe woning: Toen ik het huis kocht, was er eigenlijk alleen dubbel glas. Het tochtte overal en er was geen goede isolatie aanwezig," vertelt ze. Ze besloot om de woning helemaal aan te pakken. De plafonds werden eruit gehaald, schuimbeton werd gestort en de dak-, vloer- en muurisolatie werd vernieuwd. Ook kwam er vloerverwarming. "Als ik nu binnenkom, is het altijd aangenaam warm."

Hulp van de Bespaarcoach
Om dit allemaal te kunnen doen, vroeg Leny bij de gemeente om hulp. Zo kwam ze in contact met Ronja, onze Bespaarcoach. “Ronja is heel begripvol en duidelijk in haar uitleg. Ze heeft me fantastisch geholpen met het vinden en aanvragen van subsidies.” Ronja kwam eerst bij Leny langs om te bespreken wat ze precies wilde aanpakken in huis. "Ze heeft alles bekeken en foto’s gemaakt. Vervolgens maakte ze een rapport op waarin stond wat ik allemaal voor maatregelen kon treffen in huis. Ook legde ze uit welke subsidies er waren om dit allemaal te kunnen betalen."

Subsidies voor verduurzaming
Dankzij de hulp van Ronja kreeg Leny subsidie van de gemeente voor de verduurzaming van haar woning. "Ronja vertelde dat het ongeveer acht weken zou duren voor ik een reactie kreeg, maar het duurde uiteindelijk wat langer. Ze is in de tussentijd nog een paar keer langs geweest om me op de hoogte te houden. Ook houdt ze contact als er nieuwe ontwikkelingen zijn, zoals de isolatiesubsidies van 'Nij Begun', omdat ik in het aardbevingsgebied woon."

Aanrader voor iedereen
Leny is ontzettend blij met de hulp die ze heeft gekregen van Ronja. "Ze staat altijd voor me klaar en helpt me met alle vragen die ik heb." Leny raadt iedereen aan om contact op te nemen met de Bespaarcoach als ze hun huis willen verduurzamen. "De hulp is echt geweldig. En het heeft me veel geld bespaard."

Eerder verschenen:

Zelfgemaakte decoratie: kleine creatieve projecten met groot effect
Brandweer Oude Pekela houdt eerste oefening in nieuwe woonwijk aan de Hooiweg
Inwonertal Pekela groeit met ruim honderd inwoners
COLUMN: Mag ik je ̶G̶E̶E̶N̶ advies geven?
6 maart: Silvia Fledderus gaat ‘d’Oale Folklaidjes’ zingen in Wedderwegkerk
VAN HARTE: Shylana Kuiper is 17 jaar geworden
Muziek, hoop en verbondenheid in Wedderwegkerk Oude Pekela
Brandweer Pekela zet jubilarissen en geslaagden in het zonnetje
Zangdienst met Cantare Fides in Hervormde Kerk Nieuwe Pekela
Kom gezellig pannenkoeken eten bij de Wedderwegkerk in Oude Pekela
Start je dag goed en kom ontbijten met de burgemeester!
Mevrouw De Boer 102 lentes jong
Nieuw transformatorstation geplaatst in Schipperswijk Oude Pekela
Superbingo in Nieuwe Pekela: mooie prijzen en gegarandeerde hoofdprijs van €300
Tijdelijke uitbreiding Groen van Prinsterer-school in Nieuwe Pekela
Code oranje voor ijzel: maatregelen en aangepaste openingstijden in en rond Pekela
18 projecten in Pekela ontvangen samen ruim €120.000 uit leefbaarheidsfonds
Leer DigiD gebruiken tijdens gratis workshops in Bibliotheek Oude Pekela
Toneelvereniging PALVU trapt 88ste seizoen af met blijspel in De Binding
Huisregels voor bezoekers van winkelcentrum de Helling Oude Pekela

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

6k1jila5kuj2fsknc3n67qsf31