Leny (83) isoleerde haar huis met hulp van Bespaarcoach Ronja

Geplaatst: donderdag 21 november 2024 om 15:45 | Views: 7253

Auteur: Erik Hulsegge - Gemeente Pekela

NIEUWE PEKELA - Leny Boer uit Nieuwe Pekela, 83 jaar jong, liet haar volledige huis grondig isoleren en hielp zelf mee met klussen. Dankzij de hulp van Bespaarcoach Ronja (naast Leny op de foto), subsidies van de gemeente en haar eigen doorzettingsvermogen is haar woning nu helemaal klaar voor de toekomst.

Leny is net verhuisd naar haar nieuwe woning: Toen ik het huis kocht, was er eigenlijk alleen dubbel glas. Het tochtte overal en er was geen goede isolatie aanwezig," vertelt ze. Ze besloot om de woning helemaal aan te pakken. De plafonds werden eruit gehaald, schuimbeton werd gestort en de dak-, vloer- en muurisolatie werd vernieuwd. Ook kwam er vloerverwarming. "Als ik nu binnenkom, is het altijd aangenaam warm."

Hulp van de Bespaarcoach
Om dit allemaal te kunnen doen, vroeg Leny bij de gemeente om hulp. Zo kwam ze in contact met Ronja, onze Bespaarcoach. “Ronja is heel begripvol en duidelijk in haar uitleg. Ze heeft me fantastisch geholpen met het vinden en aanvragen van subsidies.” Ronja kwam eerst bij Leny langs om te bespreken wat ze precies wilde aanpakken in huis. "Ze heeft alles bekeken en foto’s gemaakt. Vervolgens maakte ze een rapport op waarin stond wat ik allemaal voor maatregelen kon treffen in huis. Ook legde ze uit welke subsidies er waren om dit allemaal te kunnen betalen."

Subsidies voor verduurzaming
Dankzij de hulp van Ronja kreeg Leny subsidie van de gemeente voor de verduurzaming van haar woning. "Ronja vertelde dat het ongeveer acht weken zou duren voor ik een reactie kreeg, maar het duurde uiteindelijk wat langer. Ze is in de tussentijd nog een paar keer langs geweest om me op de hoogte te houden. Ook houdt ze contact als er nieuwe ontwikkelingen zijn, zoals de isolatiesubsidies van 'Nij Begun', omdat ik in het aardbevingsgebied woon."

Aanrader voor iedereen
Leny is ontzettend blij met de hulp die ze heeft gekregen van Ronja. "Ze staat altijd voor me klaar en helpt me met alle vragen die ik heb." Leny raadt iedereen aan om contact op te nemen met de Bespaarcoach als ze hun huis willen verduurzamen. "De hulp is echt geweldig. En het heeft me veel geld bespaard."

Eerder verschenen:

Burgemeester Jaap Kuin opent expositie Ankie Voerman in molen De Onrust
Bijeenkomst voor inwonersinitiatieven in Pekela: ‘Samen bouwen aan een sterker dorp’
Vrijdagavond: BOP 45 jaar – Jubileumtoernooi in de Spil Nieuwe Pekela
Leerlingen van De 7-Sprong helpen bij snelheidscontrole in Oude Pekela
Leerlingen cbs de 7-Sprong doen verkeersexamen op de fiets in Oude Pekela
Feestelijke kick-off Week voor de Gezonde Jeugd met prijsuitreiking kleurwedstrijd in Oude Pekela
21 juni: Parkdienst in Boekhovenpark Nieuwe Pekela
Weeringo catering Oude Pekela laat kinderen Sint Willibrordusschool kennismaken met reusachtige gehaktbal
Grote belangstelling voor duurzaamheidsmarkt in Pekela
Gemeente Pekela zoekt nieuwe kinderburgemeester en loco-kinderburgemeester
H. Schoenmaker wint 22e editie van het OPK vissen
Van badkamerconcert tot schatgraven: acht teams streden om Pekels Goud
Kerk uit 1911 in de steigers: groot onderhoud bij CGK Nieuwe Pekela
Eerste bijeenkomst Kracht(ige) Pekelders over versterken van inwonersinitiatieven
Wandelschoenen aan: Avond3Daagse Pekela komt eraan!
Loonbedrijf Moed: voor het persen van pakken hooi!
Altijd al trompet of bugel willen spelen? Dit is je kans!
Waarschuwing: laat kinderen en huisdieren niet achter in warme auto
Verpleegcentrum Dokhuis viert tienjarig bestaan met feestweek
Laatste kans om kleurplaat in te leveren voor Week van de Gezonde Jeugd in Pekela

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

7m11eib78o5q6ua3iphoi2faq6