Ontwikkelingen rondom zoutwinning

Geplaatst: maandag 28 oktober 2024 om 10:05 | Views: 4226

Auteur: Ellen de Waard, omgevingsmanager Noord-Nederland

PEKELA - Afgelopen maand kondigde Nobian de ontwerpsessies aan voor het voorgenomen nieuwe zoutwingebied in Zuidwending-Oost. We willen samen met omwonenden en landeigenaren een ontwerp maken voor dit gebied. Hierbij gaat het om de ligging van de locaties, hoe deze locaties eruit kunnen komen te zien en hoe de locaties kunnen worden ingepast in de omgeving.

De eerste sessie vond plaats op 22 oktober. De volgende sessies zijn op dinsdag 5 november in De Kiepe in Nieuwe Pekela en op dinsdag 19 november in Dorpshuis De Wending. Beide avonden zijn van 19:00 tot 21:00 uur, met inloop vanaf 18:30 uur. Als u de eerste keer heeft gemist, kunt u de volgende sessies alsnog bijwonen. U kunt zich aanmelden door een e-mail te sturen naar gebiedsproces.zuidwending@nobian.com, onder vermelding van uw naam en adres. Wel raden we aan om beide avonden te komen, omdat de sessies op elkaar voortbouwen. Hopelijk zie ik u daar!

Nobian ontvangt opnieuw Platina Medaille van EcoVadis
Met trots kan ik melden dat Nobian voor het derde jaar op rij de Platina Medaille van EcoVadis heeft ontvangen! Dit is een geweldige prestatie voor ons op het gebied van duurzaamheid. EcoVadis is de wereldwijde standaard voor het beoordelen van bedrijven op gebied van duurzaamheid en platina is de hoogst mogelijke score. Hierdoor behoren we tot de beste 1% van de meer dan 130.000 beoordeelde bedrijven wereldwijd. 

EcoVadis beoordeeld bedrijven op 21 onderdelen, verdeeld over vier hoofdthema’s: Milieu, Arbeid & Mensenrechten, Ethiek (hoe het beste te handelen) en Duurzame inkoop. Onze score is gestegen van 80 naar 83 punten op een schaal van 100. EcoVadis kijkt onder andere naar ons energieverbruik, verantwoorde inkoop van grondstoffen en materialen en de veiligheid van onze medewerkers.

Hoe vertaalt zich dit naar de omgeving? Mogelijk hebben jullie onze elektrische auto al eens zien rijden of de ecozones zien liggen in het zoutwingebied Zuidwending. Ook zetten we grote accubatterijen in tijdens werkzaamheden in het veld. Dit zorgt voor minder uitstoot en geluidsoverlast in de omgeving.

Sponsoring
Wij vinden het belangrijk om de omgeving waarin we actief zijn te ondersteunen. Verschillende sportverenigingen rondom onze zoutwinlocaties in Zuidwending zijn bezig met het verduurzamen, uitbreiden en toegankelijker maken van hun voorzieningen. We hebben een aantal van hen hierbij kunnen helpen. Zo hebben we V.V. DWZ ondersteund bij het rolstoltoegankelijk maken van hun toiletten en het plaatsen van nieuwe kunststof kozijnen. Ook hebben we bijgedragen aan de vernieuwing van het clubgebouw van V.V. Damacota en IJsvereniging de Tonckel. Tennisclub Nieuwe Pekela kan met onze hulp een start maken met het vervangen van alle verlichting door energiezuinige LED-verlichting.

Eerder verschenen:

Muziekvereniging Excelsior werkt mee aan grensoverschrijdend concert in Weener
Alpaca’s worden geschoren bij Kinderboerderij in Oude Pekela
Trekking Moederdagactie Pekela groot succes!
Internationals Ran Faber en Marije Visser geven clinic aan WSS-jeugd in Oude Pekela
13 mei: Muziekvitaminen in de Molenhof voor iedereen!
Vertrekkend gemeentesecretaris Jan van der Woude ereburger Pekela
Tukker FM Tentfeest komt naar Boven Pekela
28 mei: Energie- en duurzaamheidsmarkt in de Kiepe Nieuwe Pekela
Gemeente Pekela brengt dak- en thuisloze mensen in beeld
Een feest organiseren in Pekela? Zo pak je het aan
Jong en oud herdenken samen in Pekela: “Opdat wij niet vergeten”
20 mei: Workshop Muziek voor de allerkleinsten in Bibliotheek Oude Pekela
9 mei: Open Nederlands Kampioenschap Kaaibakken 2026 in Nieuwe Pekela
Humanitas afdeling Veendam en Pekela zoekt nieuwe vrijwilligers
Oranje Bevrijdingsconcert in volle Wedderwegkerk [BEELDVERSLAG]
Verkeersregelaar heeft handen vol tijdens afhaaldag hanging baskets bij Lutherse kerk
Pekelder aangehouden na conflict in Winschoten - acht arrestaties en drie gewonden
VIP-koopavond met korting en aanbiedingen bij de Graankorrel in Oude Pekela
Gratis open tennisavonden in mei bij TC Nieuwe Pekela
Pekela maakt zich op voor nieuwe editie van dorpsquiz Strijd om Pekels Goud

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

b5l3rgcbkk9t76r1llmugjrd97