Tentoonstelling Ro-d-ys in gemeentehuis Pekela feestelijk geopend

Geplaatst: donderdag 24 oktober 2024 om 17:30 | Views: 8634

OUDE PEKELA - Op donderdag 24 oktober werd de tentoonstelling over de legendarische Pekelder popgroep Ro-d-Ys feestelijk geopend in de centrale hal van het gemeentehuis van Pekela. De ceremoniemeester van de middag was Erik Hulsegge, terwijl burgemeester Jaap Kuin de tentoonstelling lovend prees, met speciale waardering voor de samenstelling door fotograaf en vormgeefster Annemieke Klijnstra uit Winschoten.

Het officiële openingsmoment werd verzorgd door Kor Langerhuizen, die een platenspeler startte met muziek van de Ro-d-Ys. Deze voormalige band, met leden Harry Rijnbergen, Joop Hulzebos, Wiechert Kenter en Bennie Groen, veroverde in de jaren zestig het Nederlandse muzieklandschap met hits als "Just Fancy" en "Take Her Home."

De muzikale sfeer werd versterkt door een live-optreden van Diederik Nomden en Ralph Mulder, die een aantal nummers van de Ro-d-Ys speelden ter ere van "Pekels trots." De aanwezigen genoten zichtbaar van deze muzikale terugblik op de succesvolle carrière van de band.

De tentoonstelling biedt een unieke kijk op de geschiedenis van de Ro-d-Ys, een van de succesvolste bands die de provincie Groningen ooit voortbracht. Bezoekers kunnen de expositie tijdens de reguliere openingstijden van het gemeentehuis bewonderen.

Iedereen is van harte welkom om de tentoonstelling te bezoeken en zich te laten meevoeren in de muzikale erfenis van deze iconische band uit Pekela.

Bron: Facebook gemeente Pekela

Fotoreportage

   Opening tentoonstelling Ro-d-ys in gemeentehuis - Foto's Abel van der Veen

Eerder verschenen:

Jaarmarkt Oude Pekela bruist van gezelligheid
Burgemeester Jaap Kuin en loco-kinderburgemeester Saar Cremers openen jaarmarkt
Optocht van versierde aanhangers kleurt jaarmarktweek in Oude Pekela
Fotoverslag Weeringo Catering Outdoor Lasershow jaarmarktweek Oude Pekela
Maritiem Pekela 2025: Schepen, historie en verbinding
Verslag van de Gerringa IJs en Frituurzaak Kindermarkt in Oude Pekela
Toekomst van Britannia-schoorsteen in Oude Pekela onzeker
Spannende strijd én medailletekort bij PrengerHoekman hindernisbaan in Oude Pekela
Feestelijke finale van de Fyzigo Fiets 3-daagse 2025
Veel deelname en gezelligheid bij Traiteurslager Huizing Viswedstrijd in Oude Pekela
Volle zaal bij tweede editie Schoenservice Brokschmidt Bingo
Tweede etappe Fyzigo Fiets-3-daagse via Wedde en Onstwedde
PrengerHoekman Kruiwagenrace trekt 58 enthousiaste deelnemers
Fyzigo Fiets-3-daagse 2025 van start in Oude Pekela
Nieuwe Pekela heeft een wereldkampioen: windhond Senna pakt wereldtitel in Gelsenkirchen
Drukmaar Trimloop langs het Pekelderdiep groot succes
Scholieren trappen feestweek Oude Pekela af met eigen Drukmaar Trimloop
Column: 'Het Bankje'
Première van theatervoorstelling ‘LUX’ brengt eeuwenoud verhaal vol licht naar Veendam
21 september: Zangdienst in Wedderwegkerk Oude Pekela

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

rgua293n5uob80ai2h25d5eun0