Ankie Voerman en Thea de Boer overhandigen 'Ik ben wie ik ben!' aan wethouder

Geplaatst: woensdag 9 oktober 2024 om 18:35 | Views: 17322

PEKELA - Binnenkort verschijnt het boek “‘Ik ben wie ik ben!’ - Regenboogsenioren in Groningen” met beelden en verhalen van regenboogsenioren, die woonachtig zijn in de provincie Groningen. Auteurs zijn fotograaf Mona van den Berg en Roze 50+ ambassadeur Marjet Bos. Het boek werd vandaag door Ankie Voerman (één van de regenboogsenioren waarvan het verhaal is opgeschreven in het boek) en haar partner Thea de Boer overhandigd aan wethouder van Klaveren. Daarna werd bij het gemeentehuis de regenboogvlag gehesen.

Het boek beoogt de zichtbaarheid van regenboogsenioren in de provincie Groningen te vergroten. Daarnaast draagt het bij aan de bewustwording dat het niet voor iedereen vanzelfsprekend is om altijd en overal zichzelf te zijn.

Het is een boek waarin mensen, die in de jaren 40, 50, 60 en 70 opgroeiden vertellen over de wereld om hen heen, waarin zij zich als homoseksueel, lesbisch, transgender, intersekse of non binair persoon niet altijd thuis voelden. Een boek, waarin zij hun gezicht laten zien en vertellen over hun zoeken naar zichzelf en naar antwoorden op vragen en twijfels. Regenboogsenioren zijn de wegbereiders en schouders waarop de LHBTIQA+ beweging staat. Zij moeten worden gezien en gehoord. Het boek is een eerbetoon aan de voorvechters van toen en kwam tot stand met medewerking van een divers samengestelde groep van 28 regenboogsenioren en 2 betrokken medestanders.

“’Ik ben wie ik ben!’- Regenboogsenioren in Groningen” wordt gepresenteerd tijdens de Nationale Roze Ouderendag, 6 oktober 2024 in Utrecht. Voor informatie over het programma van deze jaarlijks terugkerende Nationale Roze Ouderendag, zie de website van Roze 50+ Nederland www.roze50plus.nl.

Tevens wordt het boek op 11 oktober (Internationale Coming Outdag) a.s. tentoongesteld in alle bibliotheken in de provincie Groningen en vervolgens in het uitleenbestand opgenomen. Die week wordt het eveneens overhandigd aan het Provinciaal Bestuur en de Colleges van B&W van de Groningse gemeenten.

Voor meer informatie mail Marjet Bos roze50plusoldambt@xs4all.nl.

Thea en Ankie hopen dat de gemeente Pekela de roze loper zal uitleggen voor de roze 50+ers en dan ook vooral in de zorgcentra in onze gemeente.

Fotoreportage

   Boekpresentatie “‘Ik ben wie ik ben!’ - Regenboogsenioren in Groningen” - Foto's Martje Ritzema

Aan dit artikel is meegewerkt door

Martje Ritzema
fotograaf en redacteur
martje@prachtigpekela.nl

Eerder verschenen:

Nieuwe melding in Omrin Afvalapp: direct bericht wanneer container is geleegd
Camera-auto's gaan straten van Pekela in beeld brengen
Zomermarkt met koopjes, activiteiten en demonstraties bij De Graankorrel
Een andere auto nodig? Zo houd je grip op de kosten
Elke vrijdagochtend gratis koffie en ontmoeting in De Kiepe
Praat mee over de toekomst van houtzagerij Nooit-Gedacht
Oefenwedstrijd VV Pekela vanavond live te volgen dankzij nieuwe sportcamera
29 augustus: Hervormde kerk haalt oud papier op in Pekela
Alle vestigingen van de Groningse Bibliotheken gesloten op maandag 7 september
Mobiele raadszaal voor gemeenteraad Pekela tijdens renovatie gemeentehuis
Clocksteder Avondvierdaagse: wandel mee of kom gezellig aanmoedigen!
Waterpret en springplezier bij De Binding Oude Pekela
Ontdek, beleef en leer tijdens de Veiligheidsdag in Pekela op 25 september
Blues in Pekel organiseert Late Summer Blues/Rock Festival in Oude Pekela
Burchtspelers spelen ‘De Koning te rijk’ op het terrein van de Burcht in Wedde
Ernstig gewonde na ongeluk op N367 bij Nieuwe Pekela
Overleden persoon aangetroffen aan Noordkante in Oude Pekela
Ontmoetingen voor mantelzorgers in Oude en Nieuwe Pekela
Gezelligheid en lekker eten het geheim van het diamanten huwelijk van Carlo en Suzie
Is jouw sportclub al rookvrij én vapevrij?

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

6ha300ne7rrhadndg3r4mmkmi2