Ankie Voerman en Thea de Boer overhandigen 'Ik ben wie ik ben!' aan wethouder

Geplaatst: woensdag 9 oktober 2024 om 18:35 | Views: 14563

PEKELA - Binnenkort verschijnt het boek “‘Ik ben wie ik ben!’ - Regenboogsenioren in Groningen” met beelden en verhalen van regenboogsenioren, die woonachtig zijn in de provincie Groningen. Auteurs zijn fotograaf Mona van den Berg en Roze 50+ ambassadeur Marjet Bos. Het boek werd vandaag door Ankie Voerman (één van de regenboogsenioren waarvan het verhaal is opgeschreven in het boek) en haar partner Thea de Boer overhandigd aan wethouder van Klaveren. Daarna werd bij het gemeentehuis de regenboogvlag gehesen.

Het boek beoogt de zichtbaarheid van regenboogsenioren in de provincie Groningen te vergroten. Daarnaast draagt het bij aan de bewustwording dat het niet voor iedereen vanzelfsprekend is om altijd en overal zichzelf te zijn.

Het is een boek waarin mensen, die in de jaren 40, 50, 60 en 70 opgroeiden vertellen over de wereld om hen heen, waarin zij zich als homoseksueel, lesbisch, transgender, intersekse of non binair persoon niet altijd thuis voelden. Een boek, waarin zij hun gezicht laten zien en vertellen over hun zoeken naar zichzelf en naar antwoorden op vragen en twijfels. Regenboogsenioren zijn de wegbereiders en schouders waarop de LHBTIQA+ beweging staat. Zij moeten worden gezien en gehoord. Het boek is een eerbetoon aan de voorvechters van toen en kwam tot stand met medewerking van een divers samengestelde groep van 28 regenboogsenioren en 2 betrokken medestanders.

“’Ik ben wie ik ben!’- Regenboogsenioren in Groningen” wordt gepresenteerd tijdens de Nationale Roze Ouderendag, 6 oktober 2024 in Utrecht. Voor informatie over het programma van deze jaarlijks terugkerende Nationale Roze Ouderendag, zie de website van Roze 50+ Nederland www.roze50plus.nl.

Tevens wordt het boek op 11 oktober (Internationale Coming Outdag) a.s. tentoongesteld in alle bibliotheken in de provincie Groningen en vervolgens in het uitleenbestand opgenomen. Die week wordt het eveneens overhandigd aan het Provinciaal Bestuur en de Colleges van B&W van de Groningse gemeenten.

Voor meer informatie mail Marjet Bos roze50plusoldambt@xs4all.nl.

Thea en Ankie hopen dat de gemeente Pekela de roze loper zal uitleggen voor de roze 50+ers en dan ook vooral in de zorgcentra in onze gemeente.

Fotoreportage

   Boekpresentatie “‘Ik ben wie ik ben!’ - Regenboogsenioren in Groningen” - Foto's Martje Ritzema

Aan dit artikel is meegewerkt door

Martje Ritzema
fotograaf en redacteur
martje@prachtigpekela.nl

Eerder verschenen:

21 december: Kerst Sing-Inn Excelsior in boerenschuur
Sinterklaasintocht door Pekela op zaterdag 22 november
Erfgoedbreiers verbinden verleden en heden in de Spil Nieuwe Pekela
Herfstfair brengt sfeer en gezelligheid op het Hellingplein in Oude Pekela
Column Pekela Beweegt: 'Onder de deken van de dag'
Burgemeester en wethouders ontvangen kinderen met lampionnen tijdens Sint Maarten
Genomineerden Breedtesportprijs Pekela bekend!
Veld bij oorlogsmonument Oude Pekela krijgt nieuw aanzicht
Zo stel je een japandi keuken samen
Steeds meer mensen kiezen voor keuken online samenstellen
Grote belangstelling voor informatieavond over Nij Begun in De Binding
Toekomst kinderboerderij Oude Pekela onzeker: nieuwe bestuursleden dringend gezocht
Campagne ‘Gezond Pekela’: van Supermarkt Safari tot ontbijten met de burgemeester
Reminder: Pekelder Proatcafé op 12 november
Muziekfeest in De Kiepe voor Stichting Opkikker
Ierse sferen bij uitverkocht concert van folkgroep FLING
Nieuwe website ‘Groningen Huurt’ bundelt alle sociale huurwoningen in de regio
Winschoter Kunstrolschaats Club schittert met Universe
Burgemeester Jaap Kuin tien jaar het gezicht van Pekela
Oude Pekela krijgt toegang tot isolatiesubsidie Nij Begun

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

trn5vebob1bq1nhs36l3kk3p13