Onderhoud installatie en inspectie cavernes tussen 7 en 18 oktober

Geplaatst: woensdag 2 oktober 2024 om 18:30 | Views: 2979

PEKELA / ZUIDWENDING - Tussen 7 en 18 oktober voert EnergyStock verschillende werkzaamheden uit bij de aardgasbuffer. De omwonenden in Ommelanderwijk en Zuidwending hebben hierover medio september een brief ontvangen. Hieronder vindt u meer informatie over wat er precies gaat gebeuren.

Onderhoud installatie
Op maandag 7 oktober beginnen we met regulier onderhoud aan de aardgasinstallatie, waarbij de installatie 5 dagen uit bedrijf is. We noemen dit een Stopweek. We voeren in deze week werkzaamheden uit waarvoor het noodzakelijk is dat de installatie niet in bedrijf is. Tijdens deze werkzaamheden is er mogelijk meer verkeer op en rond de installatie. Om veilig te kunnen werken worden installatiedelen drukloos gemaakt. Hiervoor moeten we af en toe gecontroleerd gas afblazen. Per afblaasactie kan dat enkele minuten duren. Het afblazen vindt alleen overdag plaats gedurende werkuren (7.00-16.00 uur).

Inspectie cavernes
EnergyStock voert periodiek metingen uit in de cavernes om de vorm ervan vast te stellen. Dit doen we door met een kraan een lange pijp boven op de put te plaatsen. Door deze pijp, die werkt als een soort sluis, laten we een meetinstrument naar beneden zakken. Met geluidsgolven brengen we daarna de vorm van de caverne in kaart. Dit noemen we sonarmetingen. Met deze metingen kunnen we nagaan of de caverne van vorm is veranderd.

Energiebuffer
Tijdens deze metingen kan het zijn dat de verlichting langer aan blijft dan normaal. Ook kan af en toe wat gas worden afgeblazen.

We doen ons best om eventuele geluidshinder van het afblazen zo veel mogelijk te beperken. Ervaart u ernstige hinder, meld het dan bij onze omgevingsmanager Lisa Katuin (06-13359711) of laat het ons weten via 0598 315000 (Bewaking installatie – beschikbaar tussen 7.00 en 16.00 uur). U kunt ook officieel een melding bij de gemeente doen.

Post en nieuws
Als u op de hoogte wil blijven van onze nieuwsberichten, dan kan u zich via de website aanmelden en aangeven of u onze nieuwsberichten via post of via e-mail wil ontvangen.

Eerder verschenen:

Theo Thijssen school Boven Pekela neemt in stijl afscheid van juf Janette
5 manieren waarop Pekelders vrije tijd doorbrengen
Gratis kledinguitgifte in Nieuwe Pekela krijgt extra datum op nieuwe locatie
Leutje Wimbledon: het gezelligste tennistoernooi van de regio komt eraan
Femke en Liam benoemd tot kinderburgemeesters van de gemeente Pekela en eerste kinderraad geïnstalleerd
Rijksmonumentale houtzagerij Nooit-Gedacht in Nieuwe Pekela wacht op nieuwe toekomst
Waar vind je het beste kantoor voor belastingadvies?
Veilig verbonden in een digitale samenleving: online privacy voor iedereen
Bewegen is leuker als je het samen doet! Kom elke dinsdag gratis trainen in de Beweegtuin!
Bronzen seizoensafsluiting voor acrotrio SV Dynamica
Pekela schiet Westerwolde te hulp met tijdelijke nachtopvang
Vrijwilligers WSS opnieuw actief tijdens TT Assen: 'Nait soezen, mor kop d'r veur'
VV Pekelder Boys viert 80-jarig jubileum met geslaagd feestweekend
De groeiende populariteit van online vrijetijdsbesteding in Pekela
586 verkeersboetes in Pekela, goed voor € 167.888,00
FOTOREPORTAGE Classic Demorace Holland Marsh Nieuwe Pekela
VAN HARTE: Echtpaar Spieard 60 jaar getrouwd
4 lokale activiteiten in Pekela die je vrije tijd vullen
Einde voor Truckrun Pekela: organisatie stopt na jaren van succesvolle edities
Hoe digitale gewoonten veranderen in Pekela

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

vit71a0hqp20le49afpoklf623