Rijscholen Pekela hoogste slagingspercentage in provincie Groningen

Foto: Pixabay.com

Geplaatst: donderdag 12 september 2024 om 10:25 | Views: 14652

PEKELA - Wie wil leren autorijden, is in Groningen aan het juiste adres. Met een slagingspercentage van 54,2% doen Groningse rijscholen het beter dan het landelijke gemiddelde van bijna 52%. Bovendien zijn de tarieven in Groningen relatief gunstig: een rijles kost hier gemiddeld € 57,60, iets lager dan het landelijke gemiddelde van € 58,24. Dit blijkt uit een onderzoek van occasionplatform AutoTrack naar slagingspercentages en tarieven van rijscholen in Nederland.

Pekela koploper in Groningen
In de provincie Groningen is Pekela de koploper als het gaat om het slagingspercentage. Van alle gemeenten waar in de afgelopen 12 maanden minimaal 200 eerste rijexamens zijn afgenomen, slaagde in Pekela 61,2% van de kandidaten. Hiermee presteert Pekela aanzienlijk beter dan veel andere gemeenten. Landelijk gezien scoort de Limburgse gemeente Roerdalen het hoogst, met een slagingspercentage van 72,3%.

Niet alle Groningse gemeenten scoren echter even goed. Midden-Groningen heeft het laagste slagingspercentage van de provincie met 46,1%. Het slechtst presterende gebied in Nederland is Capelle aan den IJssel in Zuid-Holland, waar slechts 30,2% van de kandidaten slaagt.

Betaalbare rijscholen in Groningen
Naast de goede slagingspercentages zijn rijlessen in Groningen ook relatief voordelig. De gemiddelde kosten per uur liggen in de provincie op € 57,60, net onder het landelijke gemiddelde van € 58,24. De goedkoopste rijlessen zijn te vinden in Zeeland, waar leerlingen gemiddeld € 55,84 per les betalen.

De prijsverschillen lijken klein, maar ze kunnen aanzienlijk oplopen. “Als een leerling het gemiddelde aantal van 43 lesuren nodig heeft om het rijbewijs te halen - zoals het CBR aangeeft - kan dat in totaal een besparing van € 184,47 opleveren voor Zeeuwse leerlingen vergeleken met die in Friesland,” zegt Tim Roks, auto-expert bij AutoTrack.

Meer details over het onderzoek, inclusief slagingspercentages per gemeente, zijn te vinden op de website van AutoTrack: www.autotrack.nl/onderzoek/rijscholen.

Bron: Autotrack

Eerder verschenen:

Moderne verwarming in traditionele huizen
WOZ-waarde woningen gemiddeld 10,6 procent omhoog; Pekela koploper met 20,7%
VAN HARTE: Jos Nuninga is 40 jaar geworden!
28 februari: Hervormde kerk haalt oud papier op in Pekela
28 februari: GEEN Kledingbeurs voor de minima aan Holland Marsh 17D
Terug van weggeweest bij Zempo: Weerbaarheid voor dames!
Amusementskoor De Zwalkers schenkt piano voor nieuw leven in De Binding
SMS-berichtenservices voor operationele communicatie en meldingen
Salva’s Pony Power Noord naar finale Viertallen Kür op Muziek bij The Dutch Masters
Dubbel eremetaal voor 15-jarige Jesse Leeuwerke bij U18
Zijn lage huizenprijzen in Pekela genoeg reden om er te gaan wonen? Redenen om het wel of niet te doen
Informatiebijeenkomst over nieuwe woonwijk bij Heeresmeer Nieuwe Pekela
Feestelijke afsluiting project ‘Koken Binnen Je Budget’ in Pekela
VAN HARTE: Noella Wubbema is 16 jaar geworden
Stef Goos wint voorleeswedstrijd van Pekela en Veendam
Twee teams van Ubbo Emmius naar landelijke finale FIRST LEGO League
Gemeente Pekela lanceert StemWijzer voor de gemeenteraadsverkiezingen
Nicaraguaanse kunstenaar Manuel maakt kunstwerk voor de Theo Thijssen school
VAN HARTE: Vandaag is Rennie 65 jaar geworden
Redenen waarom inwoners van Pekela nog steeds gebonden zijn aan de stad Groningen

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

3vh133fm1d7smoapnr9e0n6g04