Tweede Pekelder Avond4daagse van start met 450 deelnemers

Geplaatst: donderdag 12 september 2024 om 10:20 | Views: 7582

PEKELA - Volgende week gaat de Tweede Pekelder Avond4daagse van start, een evenement dat georganiseerd wordt door de buurthuizen in de drie kernen van Pekela. De wandeltocht, die dit jaar voor de tweede keer plaatsvindt, brengt bewoners van alle leeftijden samen voor een gezonde en plezierige activiteit. Met meer dan 450 inschrijvingen belooft het opnieuw een groot succes te worden.

Wandeltochten door de kernen van Pekela
Na het succes van vorig jaar hebben de buurthuizen van Pekela besloten om de Avond4daagse dit jaar opnieuw te organiseren. De wandeltochten zullen plaatsvinden op drie avonden, elk met een andere startlocatie in de gemeente Pekela. De tocht begint op woensdag 18 september in Oude Pekela bij MFC De Binding, vervolgt op donderdag 19 september in Boven Pekela bij dorpshuis De Riggel, en eindigt op vrijdag 20 september bij Sporthal De Spil in Nieuwe Pekela. Op deze avonden zullen de wandelaars een route van 5 kilometer lopen. De afsluitende avond in Nieuwe Pekela wordt afgesloten met een feestelijke intocht.

Feestelijke intocht en medaille-uitreiking
Buurtsportcoach Peter van Welzijnsorganisatie De Badde hoopt dat de intocht net zo goed wordt ontvangen als vorig jaar. "We hopen dat er, net als vorig jaar, weer veel mensen komen kijken tijdens de intocht," zegt hij. De medailles worden op vrijdagavond halverwege de route uitgereikt bij Dorpshuis De Kiepe, waarna de intocht begint terug naar het startpunt.

Bewegen als speerpunt in Pekela
De organisatie van de Avond4daagse sluit aan bij de bredere inzet van de gemeente Pekela om bewegen te stimuleren. Uit onderzoek blijkt dat ongeveer de helft van de volwassenen in Pekela onvoldoende beweegt, en onder jongeren in het voortgezet onderwijs is dat percentage zelfs nog hoger. Gebrek aan beweging kan leiden tot gezondheidsproblemen zoals overgewicht. Om dit tegen te gaan, werkt de gemeente aan het toegankelijker en aantrekkelijker maken van sport en beweging voor alle inwoners. Dit doet ze door meer aandacht te besteden aan spelen en bewegen in de openbare ruimte, het aanbieden van laagdrempelige beweegmogelijkheden, en het creëren van een gezonde leefomgeving die groen, veilig en uitnodigend is.

Met evenementen zoals de Avond4daagse hoopt Pekela dat inwoners elkaar ontmoeten en samen in beweging komen, op een manier die voor iedereen toegankelijk is.

Eerder verschenen:

Fietsbrug over A.G. Wildervanckkanaal weer open, maar afsluitingsbord staat er nog
Gerringa Kindermarkt trekt ondanks minder mooi weer veel jonge verkopers
Schoenservice Brokschmidt Bingo trekt 140 enthousiaste deelnemers
Prima weer tijdens tweede avond voor deelnemers Clocksteder Avond3Daagse
Weergoden goedgezind tijdens Traiteurslager Huizing Viswedstrijd
De Zwalkers bezorgen ‘jeugd van vroeger’ een muzikale middag
Nieuwe dagbestedingsplek ‘De Huiskamer’ opent deuren in Oude Pekela
Muziekvitamines weer van start: samen zingen op steeds meer plekken in Pekela
Jongeren uit Pekela gezocht: praat mee over wonen tijdens (t)huis in Groningen
Regen houdt deelnemers Clocksteder Avond3Daagse niet tegen
10 september: PrengerHoekman Hindernisbaan; Ga jij de uitdaging aan?
10 september: Meijer Fiets Direct Toertocht in en rondom Pekela
Informatieavond over subsidies voor inwoners van Pekela
Thyrsa maakt eigen bord tegen hondenpoep bij speelveld Lubbermanswijk Oude Pekela
(G)oud 67+ Event Pekela op 29 oktober in De Spil Nieuwe Pekela
Make It a Memory
Fit20 Winschoten ook dit seizoen sponsor wintercompetitie LTC Oude Pekela
Drukmaar Trimloop sluit sportieve avond af
Ruim 120 kinderen strijden fanatiek tijdens scholierenloop in Oude Pekela
5 redenen om een overkapping aan huis te laten plaatsen in Pekela

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

ral3jsv1ojqaldlvtikoeo7ut0