Bouw woonwijk voor Pekelders én statushouders na de zomer van start

Geplaatst: woensdag 26 juni 2024 om 17:55 | Views: 18765

Auteur: Erik Hulsegge - Gemeente Pekela

OUDE PEKELA - De bouw van 68 woningen aan de Hooiweg in Oude Pekela gaat binnenkort van start. Van den Nagel Modulaire Bouw uit Barneveld heeft onlangs de aanbesteding gewonnen van de nieuwe woonwijk voor Pekelders en statushouders. Aannemer Sjouke Dijkstra uit Leek begint na de bouwvak met bouwrijp maken van het terrein aan de Hooiweg.

Het gaat om een wijk met energieneutrale woningen in de sociale huursector, bedoeld voor inwoners van Pekela én voor statushouders. De nieuwe wijk krijgt een groen en waterrijk karakter met een gezamenlijke parkeerplaats.

De tien Groninger gemeenten hebben in het Groninger Akkoord gezamenlijk afspraken gemaakt over de opvang van vluchtelingen, waarbij Pekela een bijdrage levert voor de opvang van Oekraïners en tussentijdse huisvesting van statushouders.

De 34 woningen voor statushouders aan de Hooiweg zijn een tussentijdse voorziening in afwachting van definitieve huisvesting elders in de provincie. Binnen twee jaar moeten de statushouders een definitieve woning toegewezen krijgen. Na tien jaar vervalt de tussentijdse voorziening aan de Hooiweg en wordt het reguliere huisvesting. De eerste twintig woningen, verdeeld over Pekelders en statushouders, worden op 11 november opgeleverd.

Wethouder Ellen van Klaveren (SP) : ‘Pekela heeft een enorme vraag naar betaalbare huurwoningen. We zijn blij dat we op korte termijn een prachtige groene wijk met verschillende types huizen kunnen realiseren waardoor een mooie nieuwe aanvulling op de Pekelder gemeenschap kan ontstaan.’

Inwoners van Pekela kunnen op 4 juli tijdens een inloopbijeenkomst in multifunctioneel centrum De Binding in Oude Pekela zien hoe de nieuwe woonwijk er verder uit komt te zien en ook hun interesse kenbaar maken voor deze woningen.

Eerder verschenen:

VAN HARTE: Charel Roossien is vandaag 16 jaar geworden!
Pekela schrapt deel bushaltes en investeert in nieuwe OV-voorzieningen
VAN HARTE: Melissa is vandaag 14 jaar geworden!
iPhone van 8-jarige jongen vermist in Pekela
GroenLinks–PvdA Pekela in gesprek met inwoners van de Riggel
FNV organiseert informatieve mantelzorgbijeenkomst in Pekela
Muziek Vitamines zorgen voor gezellige middag in het Dokhuis
Muziekfeest in De Kiepe voor Stichting Opkikker
Fitclub Pekela helpt kinderen met plezier in beweging te komen
Meneer en mevrouw De Wal 60 jaar getrouwd
Zonnepanelen Noord gaat verder met andere bedrijven onder het gezamenlijke merk ZPN
Club P.KEL opent deuren tijdens feestelijke open dag
Theater Pierewaai in Bibliotheek Oude Pekela tijdens de Nationale Voorleesdagen
Kinderen bereidden gezonde hapjes voor ouderen tijdens Appeltje Eitje-campagne
Nieuwe ronde Vitaliteitstraject bij Sportcentrum Zempo van start op 15 januari
Sterke seizoensstart voor AB Dance met podiumplaatsen in Assen
Adviesraad Sociaal Domein Pekela zoekt nieuwe leden
The Wieners brengen ode aan Hank Williams in Nieuwe Pekela
Nieuwjaarsvisite Zonnebloem wordt Valentijnsbijeenkomst
Informatieavond over woningisolatie en Nij Begun-subsidie trekt ruim 150 bezoekers

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

vu05ag21ibo9ja9ni6qcvbldm7