Leerlingen Hendrik Wester serveren gezonde lunch op school

Geplaatst: maandag 13 mei 2024 om 11:30 | Views: 4834

Auteur: Erik Hulsegge - Gemeente Pekela

OUDE PEKELA - De Hendrik Westerschool in Oude Pekela start vanaf 17 mei met het aanbieden van een gezonde lunch voor de groepen 5 tot en met 8. De lunch wordt georganiseerd door leerlingen van groep 8 ondersteund door een aantal ouders. De leerlingen maken een lunch voor totaal zestig personen. Naast het organiseren en klaarzetten van een buffet, moeten ze ook een menu bedenken en een boodschappenlijst maken.

Schijf van Vijf
Vlak voor de meivakantie kregen de leerlingen van groep 7 en 8 daarvoor les over de gezondheidswijzer Schijf van Vijf. Daarnaast mochten klasgenoten ideeën aandragen van lekkere maar gezonde lunchgerechten.

Geen lege maag
Directeur Rob Jager van de Hendrik Westerschool is enthousiast. ‘Al enige tijd biedt de school elke ochtend een schoolontbijt aan, en dat loopt goed. Betrokken ouders nemen de organisatie op zich, en leerlingen die het willen mogen een boterham halen. Zo hoeft geen kind met een lege maag in de klas te zitten.’

Wraps en shakes
Daaruit ontstond vervolgens de wens om ook te starten met een gezonde lunch op de vrijdagmiddag. Rob Jager: ‘Groep 8 kookte de afgelopen maanden al een maaltijd voor de leerkrachten, maar we wilden dat ook de leerlingen zelf iets te eten kregen. Dat wordt dus nu de gezonde lunch, al zal er af en toe wel een soepje of gebakken ei aan toegevoegd worden. Dat is aan de leerlingen zelf om dat te regelen’. Aan het enthousiasme van de leerlingen ligt het niet. Tijdens de voedingsles liepen ideeën voor de lunch al uiteen van wraps en maaltijdsalades tot shakes en broodjes gezond.

Waarom projecten als deze zo belangrijk zijn
De overgrote meerderheid van de Nederlandse kinderen eet te weinig groenten, fruit en volkorenbrood en teveel ongezonde producten zoals frisdrank, zoete en zoute snacks. Daarnaast zijn er zorgen over kinderen die met honger op school komen, én zijn er zorgen over het overgewicht onder kinderen. Dit alles staat gelijke kansen in de weg. Een gezonde lunch op school kan gezond eetgedrag stimuleren.
Steeds meer basisscholen in Nederland gaan over op een continurooster waarbij alle kinderen op school overblijven tijdens de middagpauze. Dit creëert mogelijkheden om via een gezonde schoollunch aan te bieden. In tegenstelling tot veel andere landen in Europa, is het in Nederland niet gebruikelijk om een schoollunch aan te bieden.
Pilotprojecten met schoollunches en beweegprogramma’s laten zien dat kinderen na 4 jaar gezonder waren, dat het pestgedrag afnam en dat kinderen hun school met een 9 waardeerden, waar dat eerder een 7- was.

Eerder verschenen:

Vrijheidsstraat in Oude Pekela kleurt oranje voor WK voetbal
Grote belangstelling bij officiële opening Galerie Spavento in Nieuwe Pekela
VV Pekela promoveert na bloedstollende strafschoppenserie naar vierde klasse
Win het WK-tenue 2026 én open zelf de nieuwe pannakooi!
Vocalgroup VocalSpirit houdt open repetitieavond in Stadskanaal
Geslaagde reünie van El Rondo Nieuwe Pekela brengt oude tijden weer tot leven
Vandaag: Officiële opening van Galerie Spavento in Nieuwe Pekela
VAN HARTE: Jack van der Veen is 45 jaar geworden!
'Putjesscheppers' actief in Pekela
Wedderweg Kerk zoekt kerstboom voor feestdagen in Oude Pekela
TC Nieuwe Pekela grijpt winst in Strijd om Pekels Goud 2026 na spannende strijd
Burgemeester Jaap Kuin opent expositie Ankie Voerman in molen De Onrust
Bijeenkomst voor inwonersinitiatieven in Pekela: ‘Samen bouwen aan een sterker dorp’
Vrijdagavond: BOP 45 jaar – Jubileumtoernooi in de Spil Nieuwe Pekela
Leerlingen van De 7-Sprong helpen bij snelheidscontrole in Oude Pekela
Leerlingen cbs de 7-Sprong doen verkeersexamen op de fiets in Oude Pekela
Feestelijke kick-off Week voor de Gezonde Jeugd met prijsuitreiking kleurwedstrijd in Oude Pekela
21 juni: Parkdienst in Boekhovenpark Nieuwe Pekela
Weeringo catering Oude Pekela laat kinderen Sint Willibrordusschool kennismaken met reusachtige gehaktbal
Grote belangstelling voor duurzaamheidsmarkt in Pekela

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

g3tmlnvodj3r98ll1ak4ioopf7