Hans Nitters uit Nieuwe Pekela wint 36e open NK Kaaibakken

Geplaatst: zondag 12 mei 2024 om 16:45 | Views: 11428

NIEUWE PEKELA - Het open NK Kaaibakken, een traditioneel Gronings spel dat al sinds 1987 wordt georganiseerd, vond dit jaar plaats onder de stralende zon op Camping Wel Wait in Nieuwe Pekela. Zaterdag werd de 36ste editie van dit evenement succesvol afgerond, met Hans Nitters uit Nieuwe Pekela als winnaar. Hans Nitters versloeg zijn concurrenten Liza Kloosterhuis uit Nieuwolda (tweede) en Bert Veldkamp uit Oude Pekela om de felbegeerde titel binnen te halen. Als erkenning voor hun prestaties ontvingen deze drie deelnemers een trofee, vervaardigd door houtdraai-kunstenaar Albert Jan Rouwkema uit Hoogezand.

Het Veenkoloniaal Museum in Veendam, onder leiding van Wim Dussel, organiseerde ook dit jaar de wedstrijden. Dussel, die het handboek 'Kaaibakken: een handboekje voor Kaaibakkers, Piksjitters en Blokgooiers' in 1993 samenstelde, is verheugd over de aanwezigheid van veel jonge deelnemers. Hij benadrukt het belang van het behoud van dit traditionele spel, dat nu zelfs is opgenomen in de Nationale Inventaris Immaterieel Erfgoed.

Het aantal deelnemers aan het NK kaaibakken blijft groeien, met dit jaar vijftig enthousiaste deelnemers, uit de provincies Groningen, Drenthe en Overijssel.

Het spel draait om het raken van een houtblok met daarop ringetjes, genaamd weichies, waarbij deelnemers punten verdienen door het blok omver te gooien en de ringetjes te verzamelen. De stenen waarmee gegooid wordt variëren in vorm en grootte, waardoor de strategie van elke deelnemer anders is.

Ondanks de competitieve aard van het evenement, blijft de sfeer ontspannen en gezellig, met pauzes die net zo belangrijk zijn als de wedstrijden zelf. Het gaat niet alleen om de sportieve prestaties, maar ook om de sociale aspecten en het genieten van elkaars gezelschap.

Het Kaaibakken is niet alleen een traditioneel spel, maar ook een viering van gemeenschap en erfgoed, waar jong en oud samenkomen om deel te nemen aan een stukje Groningse cultuur.

Volgend jaar zal het open Nederlands Kampioenschap Kaaibakken worden gehouden op 10 mei. De organisatie zal dan in handen zijn van het echtpaar Hoiting van camping Wel Wait.

Fotoreportage

   36e open NK Kaaibakken op camping Wel Wait - Foto's Johan de Groot

Aan dit artikel is meegewerkt door

Johan de Groot
Fotograaf en redacteur

Kijk ook eens op Johan zijn [eigen website]
johan@prachtigpekela.nl

Eerder verschenen:

Première van theatervoorstelling ‘LUX’ brengt eeuwenoud verhaal vol licht naar Veendam
Mega-transport van TenneT te zwaar voor viaduct Nieuwe Pekela
Pekela Maritiem 2025 sluit af met rijke historie en warme herinneringen
Hobbybeurs bij Siep & Co Oude Pekela trekt veel liefhebbers
Springkussenfestijn in de Binding vrolijk slot van jaarmarktweek Oude Pekela
Beeldverslag Maritiem Pekela: historie, sfeer en beleving
Gezellige Doortrappen-groepsfietstocht op zondag 28 september
Jan Willem Blaauw (17) pakt zilver op NK Streetrace in Oosterwolde
Flavium brengt op 1 november pure blues naar De Riggel in Boven Pekela
Jaarmarkt Oude Pekela bruist van gezelligheid
Burgemeester Jaap Kuin en loco-kinderburgemeester Saar Cremers openen jaarmarkt
Optocht van versierde aanhangers kleurt jaarmarktweek in Oude Pekela
Fotoverslag Weeringo Catering Outdoor Lasershow jaarmarktweek Oude Pekela
Maritiem Pekela 2025: Schepen, historie en verbinding
Verslag van de Gerringa IJs en Frituurzaak Kindermarkt in Oude Pekela
Toekomst van Britannia-schoorsteen in Oude Pekela onzeker
Spannende strijd én medailletekort bij PrengerHoekman hindernisbaan in Oude Pekela
Feestelijke finale van de Fyzigo Fiets 3-daagse 2025
Veel deelname en gezelligheid bij Traiteurslager Huizing Viswedstrijd in Oude Pekela
Volle zaal bij tweede editie Schoenservice Brokschmidt Bingo

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

sc4q1p7i88vdesnm2bql4ecaa2