Tweeling van elkaar gescheiden voor sociaal experiment? in KRO-NCRV 2Doc: Peter en Erik

Geplaatst: maandag 6 mei 2024 om 19:25 | Views: 21607

PEKELA - De tweelingbroers Peter Anema en Erik Hulsegge wisten 17 jaar lang niet van elkaars bestaan. Eind jaren ’60 werden zij gescheiden van elkaar geplaatst ter adoptie. In het tweeluik KRO-NCRV 2Doc: Peter en Erik gaan ze op zoek naar de reden van deze scheiding, voordat de antwoorden voorgoed verloren gaan. Erik is in Pekela geen onbekende; sinds oktober is hij communicatieadviseur bij de gemeente.

Tweeling Peter en Erik van elkaar gescheiden voor sociaal experiment?

Een nieuwe broer
De ongehuwde moeder van Peter en Erik staat hen na de geboorte onder dwang af, waarna de tweelingbroers gescheiden worden en in aparte adoptiegezinnen terechtkomen. Peter en Erik weten niks af van het bestaan van een eeneiige tweelingbroer, totdat hun levens op hun zeventiende per ongeluk met elkaar verstrengeld raken. Nu, op hun 56e, zijn Peter en Erik vastbesloten om de waarheid achter hun mysterieuze scheiding te vinden. Waarom werden ze bij de adoptie gescheiden en wie had de macht om hen uit elkaar te halen?

Onderdeel van een sociaal experiment?
Geholpen door onderzoeksjournalist Myrthe Buitenhuis proberen de broers de onderste steen boven te krijgen. Myrthe Buitenhuis spit in de ondoorgrondelijke wereld van plaatsingscommissies, psychoanalytische theorieën, dossiers, archieven en moeilijk benaderbare officiële instanties. De dichte deuren en hoge muren leiden tot frustratie, zowel bij Myrthe als bij de broers. De scheiding van Peter en Erik blijkt geen incident, maar lijkt verband te houden met een mysterieus wetenschappelijk onderzoek in de Verenigde Staten waarvoor tweelingen bij de geboorte werden gescheiden. Waren zij zelf ook onderdeel van een dergelijk experiment?

Via deskundigen horen de broers over de wetenschappelijke tendens in de jaren zestig, debatten over nature-nurture en over het effect dat psychoanalytische theorieën en instanties kunnen hebben op een mensenleven. Met elke ontdekking komen Peter en Erik een stapje dichter bij het waarom en het gedachtegoed achter de scheiding.

De tweedelige documentaire Peter en Erik is geregisseerd door Jesse Bleekemolen en geproduceerd door Memphis Features in samenwerking met KRO-NCRV. Deze productie is mede mogelijk gemaakt door CoBO, Kunstraad Groningen, Fonds Bijzondere Journalistieke Projecten.

2Doc: Peter en Erik wordt op 23 en 24 mei om 22.20 uur door KRO-NCRV uitgezonden op NPO2.

Bron: KRO-NCRV

Eerder verschenen:

Restafvalcontainers in Oude Pekela deels niet geleegd na bedreiging vuilnismannen
Gemeenteraad geeft groenlicht voor renovatie gemeentehuis Pekela
Pekela sluit bouwvezeldeal voor versnelling biobased bouwen
Vragenlijst over Appeltje Eitje 🍎🥚
Ruimte voor gevoel, verhaal en kracht: KIES
Gemeente Pekela investeert fors in plekken voor spelen, bewegen en ontmoeten in de buitenlucht
Bennie gaat met pensioen na indrukwekkende loopbaan in landbouwmechanisatie
Rosko en Elisabeth ‘dansen’ al 65 jaar de liefde
Herman Bats nieuwe hoofdtrainer van vv Pekela
Nieuwjaarsvisite PCOB Pekela verplaatst naar 12 februari
Toneelvereniging Rondom ’t Vloat brengt klucht naar Nieuwe Pekela
De Wieners brengen Hank Williams tot leven in Boven Pekela
Prijswinnaars SKV kerstquiz 2025
VAN HARTE: Eveline de Wit is 40 jaar geworden!
Sportcentrum Zempo verruimt openingstijden dankzij inzet vrijwilligers
Vinted Go pakketmuur geplaatst bij Siefkes Vastgoed in Nieuwe Pekela
VAN HARTE: Charel Roossien is vandaag 16 jaar geworden!
Pekela schrapt deel bushaltes en investeert in nieuwe OV-voorzieningen
VAN HARTE: Melissa is vandaag 14 jaar geworden!
iPhone van 8-jarige jongen vermist in Pekela

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

8b5vglaekedjn7ck6467koa8b0