Diamanten bruidspaar Zijlstra viert feest

Geplaatst: woensdag 17 april 2024 om 18:30 | Views: 6010

Auteur: Martje Ritzema

NIEUWE PEKELA - Zestig jaar terug, op 17 april 1964, gaf het bruidspaar Zijlstra elkaar het ja-woord. Zij was 17 en hij 27 jaar oud, maar ach wat maakt leeftijd uit. Houden van was en is nog steeds het belangrijkst. Wethouder Reiny Kuiper en Erik Hulshegge mochten dit diamanten bruidspaar namens de gemeente Pekela een prachtig boeket bloemen overhandigen.

Meneer Zijlstra ziet helaas bijna niets meer en moet het nu op 87-jarige leeftijd hoofdzakelijk hebben van zijn herinneringen. En die heeft hij er veel, want waar heeft hij niet gewerkt! Hij noemt zo even tussen neus en lippen door een aantal werkgevers; de Heidemij, Aldel, de Grondmij, de gemeente Oude Pekela en de gemeente Nieuwe Pekela. Heel veel ervaring werd opgedaan bij deze verschillende werkgevers, soms mooie en soms minder mooie, maar ‘overal wordt je wijzer van’, aldus meneer Zijlstra. Mevrouw Zijlstra werkte jarenlang met plezier bij een wasserij. In hun huwelijk werden ze gezegend met 3 jongens. Daarna werd de familie uitgebreid met 4 kleinzoons en 1 achterkleinzoon van nu 4 maanden oud. Meneer Zijlstra, de van oorsprong Onstwedder, en zijn vrouw voelen zich nog steeds prima thuis in hun huis aan de J. Oldenburgerstraat, maar de plaats waar je elkaar 60 jaar geleden ontmoette (Tilstraat) vergeet je niet zo snel hè!

Meneer Zijlstra komt uit een gezin van 10 kinderen en mevrouw uit een gezin van 11 kinderen. En ook deze middag kun je merken dat ze drukte gewend zijn, want temidden van alle familieleden en visite zit het bruidspaar gezellig kwebbelend er tussenin. Wat een gezelligheid! Toch vindt meneer Zijlstra het weleens jammer dat, met het ouder worden, bijvoorbeeld fietsen en accordeonspelen niet meer gaan. “Fietsen – o man, wat fietste ik veel, vaak en ver!” Papenburg, Delfzijl en heel Drenthe door – prachtig. Tja en dat kan nu niet meer. En dan de accordeon – deze staat nu werkloos op de kast – mooi maar nu nutteloos – echt zo jammer! Maar de herinneringen die blijven – die pakt niemand ons af! Zo fijn dat het bruidspaar er telkens een positieve draai aan kan geven.

We wensen meneer en mevrouw Zijlstra een hele fijne dag toe en vertrekken met de toezegging om over vijf jaar op de fiets te komen, want dan krijgen we champagne. We hopen voor elkaar dat we dit mogen beleven.

Eerder verschenen:

Bezoekers van volle Georgskirche genieten van grensoverschrijdend concert in Weener
WSS viert 75-jarig jubileum met sportieve activiteiten en feestelijke avond
Hoera Sharon, 30 jaar! 🎉
Martin Haan wint Jelly Beansraadactie bij de CDA caravan op de Schutsemarkt!
Sterke start voor groeiend netwerk van bewonersinitiatieven
WSS-jubileumweekend in Oude Pekela feestelijk van start gegaan
Nieuwe wandelgroep voor korte afstanden van start in Oude Pekela
Gietvloeren in woningbouw: wat je moet weten voor je kiest
Lokale Evenementen vs. Digitaal Vermaak: Wat Kiezen Pekelders?
Veilig ondernemen centraal tijdens drukbezochte ondernemersbijeenkomst
Meneer Jager wint Patat Schnitzelwedstrijd van HSV De Beurs
Karttalent Noah Philips keert sterk terug na elleboogbreuk
Oude kluis op basisschool Groen van Prinsterer onthult historische schat
Veiligheidsdag 19 juni in Oude Pekela gaat niet door
Nieuw coalitieprogramma Pekela: Pekelder PVV, SP en CDA vormen coalitie
Bounce Back sluit succesvol seizoen af en richt vizier op EK in Praag
Eerste Fyzigo Jeugdvoetbaltoernooi bij VV Noordster Oude Pekela groot succes
Muziek, marktkramen en ontmoetingen maken Schutsemarkt Nieuwe Pekela compleet
Pekelder Andrea Groenhof-Weits vertelt op tv over Nationale Wandeluitdaging
Nieuwe Pekela; van bomenbuurt zonder bomen naar dorp met ballen

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

sfo8jjhbmlji7bbvmbhh4gnu86