Wie zal de provinciale voorleeskampioen van Groningen worden?

Geplaatst: woensdag 10 april 2024 om 12:20 | Views: 2369

Auteur: Biblionet Groningen

PEKELA - Voor de 8 finalisten (Verah-Lynn, Brendt, Yvonne, Senna, Aleyna, Olivier, Vera en Roos) uit de groepen 7 en 8 van verschillende basisscholen uit de provincie Groningen zijn het spannende tijden, want zij zullen de strijd met elkaar aangaan om de felbegeerde titel Provinciale Voorleeskampioen van Groningen. De provinciale finale vindt dit jaar plaats op woensdag 17 april in Vanberesteyn in Veendam en begint om 9.30 uur.

De winnaar van deze spannende provinciale finale gaat niet alleen naar huis met de prestigieuze titel en een beker. Ook mag de Groningse winnaar op woensdag 22 mei het opnemen tegen de 11 andere provinciale voorleeskampioenen tijdens de landelijke finale van De Nationale Voorleeswedstrijd, die wordt gehouden in TivoliVredenburg in Utrecht. De uiteindelijke winnaar mag zich een jaar lang ‘De Nationale Voorleeskampioen 2024’ noemen.

Tijdens de voorleeswedstrijd zullen de deelnemers voorlezen uit hun eigen gekozen boek. De jury bestaat dit jaar uit Tjeerd van Dekken (gedeputeerde, provincie Groningen), Rachel van den Hoogen (directeur-bestuurder Biblionet Groningen) en Corien Oranje (kinderboekenschrijver).

Biblionet Groningen organiseert jaarlijks de provinciale rondes van De Nationale Voorleeswedstrijd in Groningen. Naast de voorleeswedstrijd organiseert Biblionet Groningen ook een randprogramma voor alle aanwezige scholieren, die gekomen zijn om hun klasgenoot aan te moedigen.

De Nationale Voorleeswedstrijd is een leesbevorderingscampagne van Stichting Lezen in samenwerking met de Bibliotheken. De betrokken organisaties willen met de wedstrijd aan een breed publiek laten zien dat voorlezen niet alleen belangrijk, maar vooral ook erg leuk is. Meer informatie op de website: www.denationalevoorleeswedstrijd.nl

Eerder verschenen:

De groeiende populariteit van buitenlandse evenementen in Pekela
Bluesliefhebbers genieten van muziek en jamsessies bij Siep&Co in Oude Pekela
VAN HARTE: Jyron Jacobs is 18 jaar geworden!
VAN HARTE: Anastasia Kerbof is 50 jaar geworden
Pekelders kunnen subsidie aanvragen voor leefbaarheid via Inwonersbudget Nij Begun
Open gesprekken over roken en vapen bij de Gezonde Huiskamer op Dollard College
Koffie, gesprek en ideeën: gemeente Pekela komt de wijk in met koffiekar
V.V. Pekela krijgt eigen pannakooi
Inschrijven voor Strijd om Pekels Goud kan nog!
Pekela draagt Blijhamsterbrug over aan provincie Groningen
30 mei: Rommelmarkt aan Zuidwendingerweg in Nieuwe Pekela
Cultuurmakers ontmoeten elkaar tijdens Cultuurcafé ‘Soamen goud’ in Pekela
Dennis de Vogel wint 38e NK Kaaibakken in Nieuwe Pekela
Column Pekela Beweegt: Gemeenschapszin deel 2 (een verhaal uit mijn buurtje)
Muziekvereniging Excelsior werkt mee aan grensoverschrijdend concert in Weener
Trekking Moederdagactie Pekela groot succes!
Internationals Ran Faber en Marije Visser geven clinic aan WSS-jeugd in Oude Pekela
Vertrekkend gemeentesecretaris Jan van der Woude ereburger Pekela
Tukker FM Tentfeest komt naar Boven Pekela
28 mei: Energie- en duurzaamheidsmarkt in de Kiepe Nieuwe Pekela

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

m1gqm1h7v7vcpkbat63ukl17e2