Verslag Provinciale Brandweerwedstrijden in Oude Pekela

Geplaatst: zondag 3 maart 2024 om 18:25 | Views: 5455

OUDE PEKELA - Zaterdag deden maarliefst 19 brandweerteams uit de hele provincie mee aan de eerste ronde van de Provinciale Brandweervaardigheidstoetsen in Oude Pekela. Op 2 wedstrijdbanen werd er gestreden om een plaats in de volgende ronde. 9 teams moesten een brandscenario spelen in de gemeentewerkplaats en 10 teams een ongeval scenario in het nieuwe pand van metaalweverij Drenth, die het pand voor deze dag belangeloos ter beschikking stelde. Brandweer Ten Boer ging er uiteindelijk vandoor met de beker op de 112-baan en brandweer Hoogezand-2 op de brandbestrijdingsbaan.

De teams werden ontvangen op de kazerne van Nieuwe Pekela. Om het voor alle teams eerlijk te houden werd de wedstrijdlocatie vooraf niet bekend gemaakt ook niet voor het publiek. Tijdens het aanrijden naar het incident kregen de teams via de meldkamer een incident melding. Bij aankomst kreeg een team ruim een half uur de tijd om het incident meester te worden.

Het incident om de 112-baan bij Drenth betrof een steiger in het pand die omgevallen was door een achteruitrijdende vrachtauto. De steiger was gevallen op een medewerker die reanimatie behoeftig bleek. Op de steiger was een medewerker bezig om stroom aan te leggen aan het plafond. Deze medewerker was gezekerd en bleef daardoor aan het plafond hangen. Aan de teams de opdracht om eerst de reanimatie op te starten en de medewerker die aan het plafond hing veilig naar beneden te krijgen.

10 teams boden uiteindelijk 20 verschillende oplossingen. Aan de jury de zware taak om te beoordelen hoe de teams dit hadden gedaan en ook of het op een veilige manier was gebeurd.

Op de brandbestrijdingsbaan in het pand van de gemeentewerken moesten de teams een brand bestrijden op meerdere locaties in het pand op de begane grond en op de verdieping. Er bleek sprake te zijn van brandstichting. Natuurlijk gingen de teams ook op zoek naar slachtoffers echter deze bleken er niet te zijn wat voor veel teams best verwarrend was aangezien er bij brandweerwedstrijden eigenlijk ook altijd slachtoffers in het scenario zitten. Men moest zich dus volledig focussen om de branden op de juiste wijze en in de juiste volgorde te bestrijden.

Ook hier werden de vaardigheden weer beoordeeld door een deskundige jury. Vrijwel alle korpsleden van Pekela werden die dag ingezet voor de organisatie. Ook de partners van de korpsleden droegen hun steentje bij door voor personeelsvereniging van brandweer Pekela de catering te verzorgen gedurende de dag. Voor de kinderen was er een knutselhoek en een luchtkussen.

Bij beide locaties was het voor het publiek mogelijk om mee te kijken naar de vaardigheden van de deelnemende brandweerkorpsen. ‘s Avonds was de prijsuitreiking in de Pekelahof waar burgemeester Jaap Kuin de deelnemende teams bedankte voor hun deelname. Ook bedankte de burgemeester de teams van Oude en Nieuwe Pekela voor de goede organisatie van dit evenement waar Pekela weer goed op de kaart werd gezet. Tenslotte werden ook alle juryleden van het Algemeen Brandweer Wedstrijd Comité (AWBC) bedankt. Alle deelnemers kregen een goed gevulde goodybag mee naar huis.

De uitslagen zijn als volgt:

112
1 post Ten Boer
2 post Siddeburen
3 post Leek
4 post Scheemda
5 post Uithuizen-2
6 post Bedum
7 post Winschoten-2
8 post Bierum
9 post Hoogezand 3
10 post Harkstede

Brandbestrijding:
1 Post Hoogezand-2
2 post Veendam
3 post Haren-2
4 post Middelstum
5 post Wagenborgen
6 post Finsterwolde
7 post Appingedam
8 post Wehe-den Hoorn
9 post Bad Nieuweschans

Bekijk hieronder een flinke fotoreportage met foto's van Freddy Stötefalk en Michael Fendker

Fotoreportage

   Provinciale Brandweerwedstrijden in Oude Pekela - Foto's Freddy Stötefalk en Michael Fendker

Aan dit artikel is meegewerkt door

Freddy Stotefalk
Fotograaf en videograaf
freddy@prachtigpekela.nl

Eerder verschenen:

Moderne verwarming in traditionele huizen
VAN HARTE: Vandaag is Rennie 65 jaar geworden
Redenen waarom inwoners van Pekela nog steeds gebonden zijn aan de stad Groningen
Concert Noordballaden met Linde Nijland, Otto Groote en Bert Ridderbos
VAN HARTE: José is vandaag 48 jaar geworden
Bounce Back organiseert opnieuw bingoavond in sporthal De Spil
VAN HARTE: Cor Dijk uit Oude Pekela is 80 jaar geworden!
Voormalig gedeputeerde Bram Schmaal komt naar Pekela
Succesvol dansweekend voor AB Dance Winschoten met prijzen en promoties
Grunniger dainst in hervormde kerk van Nieuw Pekela
Zelfgemaakte decoratie: kleine creatieve projecten met groot effect
Brandweer Oude Pekela houdt eerste oefening in nieuwe woonwijk aan de Hooiweg
Inwonertal Pekela groeit met ruim honderd inwoners
COLUMN: Mag ik je ̶G̶E̶E̶N̶ advies geven?
6 maart: Silvia Fledderus gaat ‘d’Oale Folklaidjes’ zingen in Wedderwegkerk
VAN HARTE: Shylana Kuiper is 17 jaar geworden
Muziek, hoop en verbondenheid in Wedderwegkerk Oude Pekela
Brandweer Pekela zet jubilarissen en geslaagden in het zonnetje
Zangdienst met Cantare Fides in Hervormde Kerk Nieuwe Pekela
Kom gezellig pannenkoeken eten bij de Wedderwegkerk in Oude Pekela

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

bpt6lvmjirfnn3ro4o5j3ap1q2