Korpsleden brandweer Pekela in het zonnetje gezet

Geplaatst: maandag 12 februari 2024 om 13:20 | Views: 13492

PEKELA - Afgelopen zaterdag 10 februari was weer de jaarlijkse korps bindingsavond van Brandweer Pekela. Traditioneel is dit de avond waar diploma’s uitgereikt worden en waar jubilarissen gehuldigd worden. Voor aanvang van de avond werd eerst even stilgestaan bij enkele leden die de avond niet aanwezig konden zijn vanwege persoonlijke gebeurtenissen. Tijdens het officiële deel van de avond werd ook dit jaar een aantal korpsleden in het zonnetje gezet door burgemeester Jaap Kuin en teamleider brandweerzorg Zuid-Oost Groningen, Marjolein Vogel.

Ron van den Bulk en Martijn Bügel kregen hun diploma voor het afronden van de Manschap A opleiding waardoor ze nu volwaardig brandweerman zijn. Björn Sweertman werd gehuldigd voor 12,5 jaar brandweer bij de blusploeg van Nieuwe Pekela. Een aantal leden konden helaas niet aanwezig zijn en zullen hun diploma op een ander moment krijgen. Frank Schuster, Ari van der Tuuk en Dirk-Jan Woldhuis krijgen een diploma oefenleider en Frank Schuster ook voor het behalen van het bevelvoerders diploma.

Hans Rosema werd bedankt voor zijn jarenlange inzet als ploegchef van de blusploeg Nieuwe Pekela. De functie ploegchef Nieuwe Pekela is overgenomen door Gert Abel van Winkoop. Hans Rosema blijft als bevelvoerder verbonden aan de blusploeg Nieuwe Pekela.

Wichard Hulzebos nam na 16 jaar afscheid als actief lid van brandweer Pekela. Hij kreeg uit handen van burgemeester Jaap Kuin en teamleider Marjolein Vogel een afscheidsoorkonde en een aandenken. Ook kreeg hij uit handen van Alex Ottens, voorzitter van de personeelsvereniging, nog een ludiek aandenken van de blusploeg zelf. Wichard zal wel indirect betrokken blijven bij de brandweer omdat hij ook levensreddend handelen trainingen geeft voor de brandweerkorpsen van de veiligheidsregio Groningen vanuit zijn andere functie als ambulancemedewerker.
v Na het officiële deel was er een gezellige informele avond voor alle korpsleden en hun partners.

Fotoreportage

   Korpsleden brandweer Pekela in het zonnetje gezet - Foto's Freddy Stötefalk

Aan dit artikel is meegewerkt door

Freddy Stotefalk
Fotograaf en videograaf
freddy@prachtigpekela.nl

Eerder verschenen:

Hoe kleine bedrijven in de provincie Groningen klanten over de grens bereiken
Bijeenkomsten voor inwoners over bushaltes en bushokjes in Pekela
VAN HARTE: Erwin de Haan is 30 jaar geworden
Momentopname 2025: Zakelijke succestrends in de digitale industrie van Pekela
Workshop omgaan met mobiele telefoon in Bibliotheek Oude Pekela
Auditieoproep: Theatergroep Waark zoekt actrices en zangeressen voor nieuwe productie ‘De wichter van Champ Clark’
Gezellige kerstmarkt in Het Tehuis in Nieuwe Pekela op zaterdag 13 december
VAN HARTE: Johan Wagenaar is 58 jaar geworden
Kerststallententoonstelling in Lutherse Kerk Nieuwe Pekela op 6 en 7 december
Bloemenshop Jolanda organiseert jaarlijkse Kerstshow op 6 december
Foto's van het Sinterklaasfeest in De Binding te Oude Pekela
Film van het Sinterklaasfeest in de Binding!
Fitclub Pekela helpt kinderen met plezier in beweging te komen
Workshop: Ontdek ChatGPT in Bibliotheek Oude Pekela  
Volkskerstzang in Oude Pekela viert 13 december 61ste editie
Hulpdiensten doen samen 'reloefening' op sportcomplex vv Pekela
Inloopactiviteit ‘Koffie, thee en telefoon’ bij mobiele Bibliotheek in De Kiepe
Pekela vervangt straatverlichting: inwoners kunnen oude lantaarnpalen aanschaffen voor goed doel
Ontdek de verrassende voordelen van de golfsport
Leerlingen Ubbo Emmius klaar voor deelname aan First Lego League

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

1indoi9eppi544ekl149k3jom3