Pekela heeft hulp inwoners nodig bij inzameling PMD

Geplaatst: maandag 29 januari 2024 om 15:15 | Views: 8660

PEKELA - In januari 2025 verandert het afvalbeleid van de gemeente Pekela en gaan we werken met een nascheidingssysteem. De komende maanden houden we onze inwoners hiervan op de hoogte. Totdat we overgaan naar het nieuwe nascheidingssysteem in 2025 vragen we onze inwoners om hulp bij de inzameling van het PMD-afval.

Het gebeurt nu vaak dat zwarte (niet doorzichtige) zakken, te goeder trouw, in de oranje PMD-container worden gegooid. Dat geeft problemen bij de inzameling. De afvalverwerker wil graag met het oog kunnen controleren of er restafval in de zakken zit. En dat kan niet bij zwarte zakken.

Gratis doorzichtige zakken
Om de kosten voor onze inwoners te drukken gaat de gemeente een handje helpen. Pekelders kunnen vanaf maandag 29 januari 2024 gratis doorzichtige zakken ophalen, maximaal twee bundels per persoon per keer. Dit kan bij het gemeentehuis, de Binding, De Aanpakkers, de Riggel, de Spil en de Kiepe.

Waarom doorzichtige zakken
Als het PMD-afval in zwarte zakken wordt aangeleverd, keurt de afvalverwerker de PMD-afvalvracht af en gaat het naar de duurdere verwerking van restafval. Dit is niet alleen minder duurzaam, maar kost de gemeente op jaarbasis tienduizenden euro’s. Uiteindelijk voelen de inwoners dat zelf ook in de portemonnee.

Wat kan er in de PMD-container?
PMD staat voor plastic, metaal en drankkartons. De PMD-container is bestemd voor verpakkingen, met name verpakkingen van etenswaren en schoonmaakmiddelen. Op www.pekela.nl is alle informatie te vinden over wat in de PMD-container kan worden gegooid. Daarnaast staat deze informatie op www.mijnAfvalwijzer.nl

Eerder verschenen:

Verkeersregelaar heeft handen vol tijdens afhaaldag hanging baskets bij Lutherse kerk
Pekelder aangehouden na conflict in Winschoten - acht arrestaties en drie gewonden
VIP-koopavond met korting en aanbiedingen bij de Graankorrel in Oude Pekela
Gratis open tennisavonden in mei bij TC Nieuwe Pekela
Pekela maakt zich op voor nieuwe editie van dorpsquiz Strijd om Pekels Goud
Bijzondere herdenkingsdienst op 4 mei in Wedderwegkerk Oude Pekela
Bijna 200 bezoekers op succesvolle bingoavond voor dansteam Bounce Back
Gemeente vernieuwt sportveld van vv Pekela, noodveld tijdelijk aangelegd
Ontwerpwedstrijd voor basisschoolkinderen: ontwerp je eigen fietshelm!
De Badde organiseert mantelzorg- en ontmoetingsmiddag in Oude Pekela
Blues in Pekel organiseert unieke ‘Bluessession of the Bands’ op 17 mei
2 mei: Ophalen bestelde hanging baskets bij Lutherse Kerk Nieuwe Pekela
VAN HARTE: Vandaag is Monique Nap 40 jaar geworden!
[BEELDVERSLAG] Koningsdag 2026 in Pekela feestelijk gevierd
Welkom bij Vita Salis Fysiotherapie: nieuwe fysiotherapeut Annemiek de Groot
Gemeente Pekela organiseert fotowedstrijd: mooiste beeld krijgt ereplek in gemeentehuis
Vermiste kater Mika teruggevonden in Meeden
Overzicht activiteiten vieren en herdenken 25 april t/m 5 mei
Zes Koninklijke Onderscheidingen in Pekelder lintjesregen
Lubbers wint Graankorrel Bokaal in Oude Pekela met indrukwekkende vangst

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

euta2du5f7g0ec6enl331rgga7