Muzikale wereldreis met Excelsior enthousiast ontvangen door publiek

Geplaatst: zaterdag 18 november 2023 om 15:45 | Views: 10809

NIEUWE PEKELA - Vrijdagavond heeft Christelijke Muziekvereniging Excelsior haar najaarsconcert gehouden in de gereformeerde kerk te Nieuwe Pekela. De fanfare nam het publiek mee op wereldreis. In de veilige thuishaven werd begonnen met het spelen van het Oekraïense volkslied. De foto’s die onderaan dit artikel staan zijn grotendeels gemaakt door de Oekraïense fotograaf Andrey Nekrosov, die met zijn gezin bij het concert aanwezig was.

Excelsior op wereldreis

Tijdens de rest van de avond nam presentator Wietze Pathuis bezoekers aan de hand van een powerpoint presentatie mee door onder andere België, Spanje, Ierland, Tennessee, Jamaica, Midden Afrika, Irak en ‘Beyond the Sea’.

De kerkzaal was ‘aangekleed’ voor het thema met oude landkaarten, vlaggen, djembe’s, enzovoort. Ook de muzikanten lieten bij veel muziekstukken middels hoofddeksels het publiek zien waar de reis op dat moment ‘stilhield’.
Vóór de pauze speelden drie leerlingen van Excelsior een solistisch werk op blokfluit, bugel en schuiftrombone. Wat een durf én wat speelden ze knap!

Na de pauze ging de reis verder, maar werd eerst Martin Ritzema in het zonnetje gezet door voorzitter Wietse Dik. Martin werd benoemd tot erelid van de vereniging en kreeg daarvoor een oorkonde en een bos bloemen.

Na een drietal muziekstukken, stopte de reis opnieuw. Zeven leden mochten naar voren komen. Annet Mollema, Nies Nieman, Doutzen Eerens, Bieneke van Oosten en Manon Hulzebos kregen een insigne voor 12,5 jaar lidmaatschap. Jan Admiraal en Rolf Wassens kregen een zilveren insigne voor het zijn van 25 jaar muzikant (bij verschillende verenigingen).

Het afsluitende muziekstuk was He’s got the whole world in His hands. Na afloop konden de prijzen van de verloting opgehaald worden en werd er nog een poos gezellig nagepraat in de hal en de grote zaal.

www.nekrasovandrey.com

Fotoreportage

   Najaarsconcert CMV Excelsior Nieuwe Pekela 17 november 2023

Eerder verschenen:

Reminder: Pekelder Proatcafé op 12 november
De Kiepe organiseert Superbingo met prijzen tot 300 euro
Muziekfeest in De Kiepe voor Stichting Opkikker
Ierse sferen bij uitverkocht concert van folkgroep FLING
Nieuwe website ‘Groningen Huurt’ bundelt alle sociale huurwoningen in de regio
Winschoter Kunstrolschaats Club schittert met Universe
Burgemeester Jaap Kuin tien jaar het gezicht van Pekela
Oude Pekela krijgt toegang tot isolatiesubsidie Nij Begun
Wandelgroep Nieuwe Pekela geniet van frisse start aan het Heeresmeer
Bezige bij Hendrik al zestig jaar een paar met zijn Wiechertje
Workshop luisterboeken en podcasts in Bibliotheek Oude Pekela
Nieuwe manieren om te ontspannen: Hoe Pekelders online plezier beleven in 2025
Cursus Digivitaler start 17 november in Bibliotheek Oude Pekela
Laatste Muziekvitamines van het jaar op woensdag 12 november
Gratis hartcheck in Nieuwe Pekela - bloeddruk, cholesterol en bloedsuiker
Hennepkwekerij aangetroffen in woning aan Johan de Wittstraat in Oude Pekela
Informatieavond over gemeenteraadsverkiezingen in Oude Pekela
Gemeente Pekela presenteert erfgoed- en kerkenvisie
15 november: Gezellige Winterfair bij de Julianakapel in Oude Pekela
Hoe kleine steden het internet gebruiken voor ontspanning

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

uu6oregutri01icdkail3o50k3