Muzikale wereldreis met Excelsior enthousiast ontvangen door publiek

Geplaatst: zaterdag 18 november 2023 om 15:45 | Views: 11115

NIEUWE PEKELA - Vrijdagavond heeft Christelijke Muziekvereniging Excelsior haar najaarsconcert gehouden in de gereformeerde kerk te Nieuwe Pekela. De fanfare nam het publiek mee op wereldreis. In de veilige thuishaven werd begonnen met het spelen van het Oekraïense volkslied. De foto’s die onderaan dit artikel staan zijn grotendeels gemaakt door de Oekraïense fotograaf Andrey Nekrosov, die met zijn gezin bij het concert aanwezig was.

Excelsior op wereldreis

Tijdens de rest van de avond nam presentator Wietze Pathuis bezoekers aan de hand van een powerpoint presentatie mee door onder andere België, Spanje, Ierland, Tennessee, Jamaica, Midden Afrika, Irak en ‘Beyond the Sea’.

De kerkzaal was ‘aangekleed’ voor het thema met oude landkaarten, vlaggen, djembe’s, enzovoort. Ook de muzikanten lieten bij veel muziekstukken middels hoofddeksels het publiek zien waar de reis op dat moment ‘stilhield’.
Vóór de pauze speelden drie leerlingen van Excelsior een solistisch werk op blokfluit, bugel en schuiftrombone. Wat een durf én wat speelden ze knap!

Na de pauze ging de reis verder, maar werd eerst Martin Ritzema in het zonnetje gezet door voorzitter Wietse Dik. Martin werd benoemd tot erelid van de vereniging en kreeg daarvoor een oorkonde en een bos bloemen.

Na een drietal muziekstukken, stopte de reis opnieuw. Zeven leden mochten naar voren komen. Annet Mollema, Nies Nieman, Doutzen Eerens, Bieneke van Oosten en Manon Hulzebos kregen een insigne voor 12,5 jaar lidmaatschap. Jan Admiraal en Rolf Wassens kregen een zilveren insigne voor het zijn van 25 jaar muzikant (bij verschillende verenigingen).

Het afsluitende muziekstuk was He’s got the whole world in His hands. Na afloop konden de prijzen van de verloting opgehaald worden en werd er nog een poos gezellig nagepraat in de hal en de grote zaal.

www.nekrasovandrey.com

Fotoreportage

   Najaarsconcert CMV Excelsior Nieuwe Pekela 17 november 2023

Eerder verschenen:

Meer weten over Isolatieaanpak Nij Begun: volg de webinar!
VAN HARTE: Eveline de Wit is 40 jaar geworden!
Sportcentrum Zempo verruimt openingstijden dankzij inzet vrijwilligers
Vinted Go pakketmuur geplaatst bij Siefkes Vastgoed in Nieuwe Pekela
VAN HARTE: Charel Roossien is vandaag 16 jaar geworden!
Pekela schrapt deel bushaltes en investeert in nieuwe OV-voorzieningen
VAN HARTE: Melissa is vandaag 14 jaar geworden!
iPhone van 8-jarige jongen vermist in Pekela
GroenLinks–PvdA Pekela in gesprek met inwoners van de Riggel
FNV organiseert informatieve mantelzorgbijeenkomst in Pekela
Muziek Vitamines zorgen voor gezellige middag in het Dokhuis
Muziekfeest in De Kiepe voor Stichting Opkikker
Fitclub Pekela helpt kinderen met plezier in beweging te komen
Meneer en mevrouw De Wal 60 jaar getrouwd
Zonnepanelen Noord gaat verder met andere bedrijven onder het gezamenlijke merk ZPN
Club P.KEL opent deuren tijdens feestelijke open dag
Theater Pierewaai in Bibliotheek Oude Pekela tijdens de Nationale Voorleesdagen
Kinderen bereidden gezonde hapjes voor ouderen tijdens Appeltje Eitje-campagne
Nieuwe ronde Vitaliteitstraject bij Sportcentrum Zempo van start op 15 januari
Sterke seizoensstart voor AB Dance met podiumplaatsen in Assen

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

puqqe52i8vchf7d13tto3kpul7