Gemeenschap en Gastvrijheid: Burendag in Molenhof

Geplaatst: maandag 25 september 2023 om 18:00 | Views: 10258

Auteur: Olena Bulbenko

PEKELA - 'Goedemorgen, beste gasten!' Zo begon de tweede jaarlijkse Burendag in Molenhof. Het evenement werd geopend door de Nederlander Richard en de Oekraïense Olena. Deze feestdag, die al een traditie is geworden voor de Oekraïense gemeenschap in Nederland, brengt niet alleen buren dichter bij elkaar, maar toont ook de kracht van wederzijdse hulp en begrip.

Burendag Molenhof 2023

Gemeenschap door Cultuur
Oleg, Ruslan en Olena trakteerden de gasten op een Oekraïens volkslied "Ty zh mene pidmanula, ty zh mene pidvela", dat symbool stond voor hun dankbaarheid aan de Nederlandse gemeenschap. Het is belangrijk op te merken dat de Oekraïners dankbaar zijn dat de Nederlanders hen onderdak hebben geboden in een moeilijke tijd voor hun thuisland.

Gevarieerd Programma
Het feest was rijk gevuld: van workshops over het maken van Oekraïense dumplings tot het leren van Oekraïense liedjes. "Wie een schilderij wil maken, kan rekenen op de hulp van onze kunstenaars. Dit zijn hun schilderijen die je in deze zaal ziet," klonken de woorden van de presentatoren. Voor de kinderen was er een workshop en krijttekeningen op het asfalt. De regen weerhield de kleine kunstenaars er niet van om hun visie op goed nabuurschap te tekenen. De gasten genoten van het proeven van zelfgemaakte dumplings, handgeschilderde doeken en het maken van mooie dingen van gerecyclede materialen. Wie anders dan buren zou zich bekommeren om het behoud van het milieu?!

Interactie en Wederzijdse Kennis
Een van de belangrijkste doelen van dit evenement was het dichter bij elkaar brengen van Oekraïners en Nederlanders. "We leren van jullie, van de Nederlanders. Nu gaan onze kinderen zonder protest om 9 uur 's avonds al naar bed, en heerst er rust in Molenhof," deelden de organisatoren mee.

Conclusie
Burendag in Molenhof was niet zomaar een feest, maar een symbool van eenheid, wederzijdse hulp en culturele uitwisseling. Deze dag toonde aan dat, ongeacht de nationaliteit, we allemaal buren zijn die in harmonie en wederzijds respect kunnen leven. Elke deelnemer aan het evenement kreeg als cadeau handgemaakte koekjes van de Oekraïense meesteres Olena.

Eerder verschenen:

Auditieoproep: Theatergroep Waark zoekt actrices en zangeressen voor nieuwe productie ‘De wichter van Champ Clark’
Gezellige kerstmarkt in Het Tehuis in Nieuwe Pekela op zaterdag 13 december
VAN HARTE: Johan Wagenaar is 58 jaar geworden
Kerststallententoonstelling in Lutherse Kerk Nieuwe Pekela op 6 en 7 december
Bloemenshop Jolanda organiseert jaarlijkse Kerstshow op 6 december
Foto's van het Sinterklaasfeest in De Binding te Oude Pekela
Film van het Sinterklaasfeest in de Binding!
Fitclub Pekela helpt kinderen met plezier in beweging te komen
Workshop: Ontdek ChatGPT in Bibliotheek Oude Pekela  
Volkskerstzang in Oude Pekela viert 13 december 61ste editie
Hulpdiensten doen samen 'reloefening' op sportcomplex vv Pekela
Inloopactiviteit ‘Koffie, thee en telefoon’ bij mobiele Bibliotheek in De Kiepe
Pekela vervangt straatverlichting: inwoners kunnen oude lantaarnpalen aanschaffen voor goed doel
Ontdek de verrassende voordelen van de golfsport
Leerlingen Ubbo Emmius klaar voor deelname aan First Lego League
Vernieuwde Bibliotheek Oude Pekela feestelijk geopend
Orange the World: Pekela zegt ‘nee’ tegen geweld jegens vrouwen en meisjes
Pekelder windhonden renclub bestaat 100 jaar
Feestelijke intocht van Sinterklaas in Nieuwe én Oude Pekela
VAN HARTE: Griet Frans is 50 jaar geworden!

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

clvrm6rbj117unfcln26r89467