OdensehuisPekela wil schakel worden in dementie vriendelijke gemeente

Geplaatst: maandag 6 februari 2023 om 23:05 | Views: 5625

Auteur: Rebecca Roelans

OUDE PEKELA - Rebecca Roelans schrijft: 'Via deze weg wil ik laten weten dat ik afscheid heb genomen van mijn werkzaamheden bij welzijn de Badde. Ik wil al de klanten, en inwoners die ik in de afgelopen 15 jaar ben tegengekomen bedanken voor dat we samen mochten werken en dingen met elkaar hebben mogen delen. Ik heb veel geleerd, ook met vallen en opstaan. Ik had vele ervaringen niet willen missen. Rebecca Als inwoonster van Pekela wil ik de laatste jaren voor mijn pensioen mij gaan inzetten voor initiatieven die ons dorp leefbaarder zouden kunnen maken rondom sommige zaken die ik ben tegengekomen. Dit gaan we o.a. doen vanuit de Stichting Leefvorm J&O waar ik als drs. Sociaal pedagoog de voorzitter van ben. Vanuit deze stichting gaan wij van start met ons eerste traject: het OdensehuisPekela.'

UITNODIGING

Bewoners initiatieven zijn vaak ongewaardeerde schakels in de sociale omgeving van inwoners. Wilt u meer weten over waarom bewonersinitiatieven belangrijk zijn, en deze initiatieven een rol zouden kunnen spelen in beleid en waardering van de gemeente? Pekela kent vele inwonersinitiatieven, de buurtverenigingen, sportverenigingen, seniorengroepen, Kinderactiviteiten Pekela, de opgerichte Dorpsbelangen, het organiseren van de Jaarmarkten, spooktochten en allerlei ander activiteiten die georganiseerd worden door de inwoners zelf, vaak met een flink aantal vrijwilligers.

Het OdensehuisPekela:
Wij willen met bezoekers van het OdensehuisPekela, mantelzorgers en vrijwilligers en de organisaties die daar verantwoordelijk voor zijn zorgen dat het ook voor inwoners een dorp wordt waar men straks kan blijven wonen met dementie. Het OdensehuisPekela is geen dagopvang, geen standaard ontmoetingsplek, maar voorlopig nog een huiskamer waar men met elkaar de ontmoeting vorm geeft op basis van een vrijwilligheid met kennis van de Sociale Benadering van dementie. Bent u benieuwd geworden? Dan nodigen wij u graag uit:
OdensehuisPekela wil graag een schakel worden in een dementie vriendelijke gemeente.
Wilt u meer weten over het OdensehuisPekela?
Wil u weten waar deze middag over gaat?
Kom dan woensdag 22 februari van 13.30-15.30 naar de Pekelahof in Pekela.

Gespreksleider van deze middag zal zijn:
Eisse Kalk, bestuursvoorzitter van Agora Europ en mede-coördinator van de Kracht van de Veenkoloniën.
Korte intro over belang inwonersinitiatieven door studente Hogeschool Leeuwarden
Wat is het OdensehuisPekela en waarom?

Gastspreker zal zijn de directeur van Buurtzorg, Jos de Blok.
Stichting Leefvorm J&O (Jong en Oud)
drs. Rebecca Roelans-Kruize (sociaal pedagoog) Voorzitter
Email: jenozorg@outlook.com
Telnr. 0616141663

Eerder verschenen:

Dennis de Vogel wint 38e NK Kaaibakken in Nieuwe Pekela
Column Pekela Beweegt: Gemeenschapszin deel 2 (een verhaal uit mijn buurtje)
Muziekvereniging Excelsior werkt mee aan grensoverschrijdend concert in Weener
Alpaca’s worden geschoren bij Kinderboerderij in Oude Pekela
Trekking Moederdagactie Pekela groot succes!
Internationals Ran Faber en Marije Visser geven clinic aan WSS-jeugd in Oude Pekela
13 mei: Muziekvitaminen in de Molenhof voor iedereen!
Vertrekkend gemeentesecretaris Jan van der Woude ereburger Pekela
Tukker FM Tentfeest komt naar Boven Pekela
28 mei: Energie- en duurzaamheidsmarkt in de Kiepe Nieuwe Pekela
Gemeente Pekela brengt dak- en thuisloze mensen in beeld
Een feest organiseren in Pekela? Zo pak je het aan
Jong en oud herdenken samen in Pekela: “Opdat wij niet vergeten”
20 mei: Workshop Muziek voor de allerkleinsten in Bibliotheek Oude Pekela
Humanitas afdeling Veendam en Pekela zoekt nieuwe vrijwilligers
Oranje Bevrijdingsconcert in volle Wedderwegkerk [BEELDVERSLAG]
Verkeersregelaar heeft handen vol tijdens afhaaldag hanging baskets bij Lutherse kerk
Pekelder aangehouden na conflict in Winschoten - acht arrestaties en drie gewonden
VIP-koopavond met korting en aanbiedingen bij de Graankorrel in Oude Pekela
Gratis open tennisavonden in mei bij TC Nieuwe Pekela

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

74f4vt6ilji42l3gu3gcr92j62