Dorpsbelangen Pekela: Voor goed leven in een mooi dorp

Geplaatst: vrijdag 18 november 2022 om 09:05 | Views: 5094

PEKELA - Een aantal enthousiaste mensen uit Oude- Nieuwe en Boven Pekela wil de leefbaarheid in de gemeente Pekela optimaliseren en gezamenlijk naar een hoger maatschappelijk plan krijgen. We zijn trots op onze gemeente Pekela en willen dat niet alleen graag uitdragen maar ook zichtbaar maken. Om het leven in ons dorp fijner te maken willen we graag weten wat de Pekelders belangrijk vinden voor een goede leefomgeving. Vragen, ideeën of wensen kunnen met ons gedeeld worden via info@dorpsbelangenpekela.nl  

Het meedoen van burgers, ook wel burgerparticipatie genoemd, levert inhoudelijke inzichten op, vernieuwt de democratie en maakt dat mensen zich betrokken voelen. Burgers kennen hun eigen leefomgeving van binnenuit en bekijken deze vanuit meerdere kanten. Niet alleen goed onderhouden voetbalvelden zijn belangrijk maar ook het openhouden van voorzieningen, voldoende dorpshuizen, groene ruimten, het inzetten van duurzame materialen, voldoende speelvelden en goed onderhouden voetpaden en schone en op tijd geleegde afvalbakken om zo maar een paar voorbeelden te noemen. Want of het nu gaat om wonen, recreëren, naar school gaan, verduurzaming, Dorpsbelangen Pekela wil zorgen dat er aandacht is voor datgene wat buurtbewoners belangrijk vinden. En dat de stem van de buurt wordt gehoord. We gaan daarbij uit van het positieve voor de gemeenschap, zonder uit het oog te verliezen wat verbeterd kan worden. We willen graag gesprekspartner zijn voor de gemeente en dat kan alleen als we weten wat er onder de bevolking leeft. Welke vragen, problemen, ideeën en wensen hebben mensen? En voelen zij zich voldoende vertegenwoordigd en gehoord, dat is voor ons van groot belang.

Wat zijn we niet?
We willen helder communiceren en geven daarom ook aan wat we niet zijn:
- We zijn géén politieke partij en willen dat ook niet worden. Ook zijn we niet verbonden, op welke manier dan ook met een politieke partij, maar staan open voor gesprekken met iedereen die Pekela een warm hart toedraagt .
- We zijn geen ‘spreekbuis’ of verlengstuk van de gemeente Pekela, maar willen wel graag in gesprek zijn en blijven met de gemeente.
- We zijn geen belangenbehartiger van individuele bewoners, maar we willen het gezamenlijke belang vertegenwoordigen.

Kijk voor meer informatie op www.dorpsbelangenpekela.nl

Eerder verschenen:

9 december: Kerst/Wintermarkt in Het Tehuis Nieuwe Pekela
Breedtesportprijs 2023: Pekelder Paul Inklaar uit Pekela genomineerd
12 december: Kerstfair in verpleeghuis de Clockstede Nieuwe Pekela
8 december: Kerstmarkt bij Christelijke Gereformeerde kerk
Molen De Onrust licht oranje op in het maanlicht
VAN HARTE: Christa is 46 jaar geworden
15 december: Kerstconcert Albatros in Vennekerk Winschoten
Hommage aan Sterke Vrouw Antje Oldenburger
Sint en Pieten bezoeken gemeentehuis Oude Pekela
Regenachtige intocht van Sint en Pieten in Nieuwe Pekela
Het 'Sinterklaashuis' in de Binding Oude Pekela
Gerry Hemsens Nederlands kampioen 750cc Classic Demo's
Modehuis Tunteler ontvangt Predicaat Hofleverancier
VAN HARTE: Dina van Dijk is 80 jaar geworden
Sporthal De Spil in Nieuwe Pekela krijgt nieuwe verwarming
Carbidschieten? Vraag uiterlijk 13 december een ontheffing aan!
12 december: Bloemschikken in Ontmoetingscentrum de Kiepe
PVV krijgt 42 procent van de stemmen in Pekela
Gemeente Pekela wil onder andere nieuwe woonwijk bij Heeresmeer
Prachtige nieuwe pannakooi op het Dollard College Pekela!

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

sjapd62bm3k5426kdnv8jnqvo1