Dorpsbelangen Pekela: Voor goed leven in een mooi dorp

Geplaatst: vrijdag 18 november 2022 om 09:05 | Views: 2744

PEKELA - Een aantal enthousiaste mensen uit Oude- Nieuwe en Boven Pekela wil de leefbaarheid in de gemeente Pekela optimaliseren en gezamenlijk naar een hoger maatschappelijk plan krijgen. We zijn trots op onze gemeente Pekela en willen dat niet alleen graag uitdragen maar ook zichtbaar maken. Om het leven in ons dorp fijner te maken willen we graag weten wat de Pekelders belangrijk vinden voor een goede leefomgeving. Vragen, ideeën of wensen kunnen met ons gedeeld worden via info@dorpsbelangenpekela.nl  

Het meedoen van burgers, ook wel burgerparticipatie genoemd, levert inhoudelijke inzichten op, vernieuwt de democratie en maakt dat mensen zich betrokken voelen. Burgers kennen hun eigen leefomgeving van binnenuit en bekijken deze vanuit meerdere kanten. Niet alleen goed onderhouden voetbalvelden zijn belangrijk maar ook het openhouden van voorzieningen, voldoende dorpshuizen, groene ruimten, het inzetten van duurzame materialen, voldoende speelvelden en goed onderhouden voetpaden en schone en op tijd geleegde afvalbakken om zo maar een paar voorbeelden te noemen. Want of het nu gaat om wonen, recreëren, naar school gaan, verduurzaming, Dorpsbelangen Pekela wil zorgen dat er aandacht is voor datgene wat buurtbewoners belangrijk vinden. En dat de stem van de buurt wordt gehoord. We gaan daarbij uit van het positieve voor de gemeenschap, zonder uit het oog te verliezen wat verbeterd kan worden. We willen graag gesprekspartner zijn voor de gemeente en dat kan alleen als we weten wat er onder de bevolking leeft. Welke vragen, problemen, ideeën en wensen hebben mensen? En voelen zij zich voldoende vertegenwoordigd en gehoord, dat is voor ons van groot belang.

Wat zijn we niet?
We willen helder communiceren en geven daarom ook aan wat we niet zijn:
- We zijn géén politieke partij en willen dat ook niet worden. Ook zijn we niet verbonden, op welke manier dan ook met een politieke partij, maar staan open voor gesprekken met iedereen die Pekela een warm hart toedraagt .
- We zijn geen ‘spreekbuis’ of verlengstuk van de gemeente Pekela, maar willen wel graag in gesprek zijn en blijven met de gemeente.
- We zijn geen belangenbehartiger van individuele bewoners, maar we willen het gezamenlijke belang vertegenwoordigen.

Kijk voor meer informatie op www.dorpsbelangenpekela.nl

Eerder verschenen:

Besmettelijke wratziekte in aardappelveld Pekela
Anton Smit slaat nieuwe weg in met nieuwe single 'De Weg'
PVV Pekela te gast in het journaal van Bruggen Belang Pekela
3 december: Kerst Inn bij Bloemenshop Jolanda Nieuwe Pekela
Motie 'Onderzoek gevolgen niet bevaarbaar houden Pekelder Hoofddiep'
Vanaf 24 november elke donderdagmiddag huiswerkbegeleiding in MFC de Binding
Woensdag in MFC de Binding: de Pekelder Kunstclub!
9 december: Kerst Sing-Inn met Excelsior in boerenschuur Oude Pekela
Line up voor Rock-On outdoor festival op 1 juli 2023 bekend!
Twee Pekelders gehuldigd door Vogelvereniging Zuid-Oost Groningen
Korfbalvereniging WSS in het nieuw door sponsor Manning Dakbedekking
Molen de Onrust in Oude Pekela oranje verlicht in kader van Orange the World
Intocht Sinterklaas in Oude Pekela 2022
Intocht Sinterklaas in Nieuwe Pekela 2022
Trampoline in Pekelderdiep aan Jan Oldenburgerstraat Nieuwe Pekela
CDA-raadsleden Opppewal en Jonker te gast in het BBP journaal
Dokter M.L.M. van der GaliŽn-Lycklama 25 jaar huisarts in Pekela
Theater ĎZie de mensí in de Spil in Nieuwe Pekela
Pekela krijgt gratis glasvezel; aanmelden kan nu!
Steunpunt van Instituut Mijnbouwschade Groningen in de Riggel

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

6tfbav87leue69o699rnkfgus2