Nog steeds géén Klimaatburgemeester voor gemeente Pekela

Geplaatst: vrijdag 30 september 2022 om 15:50 | Views: 6642

PEKELA - Inmiddels heeft 1 op de 3 gemeenten in ons land een Klimaatburgemeester. In gemeente Pekela zoekt het ministerie van Economische Zaken en Klimaat nog een Klimaatburgemeester. Daarom doet het ministerie van Economische Zaken en Klimaat (EZK) opnieuw een oproep aan de inwoners van gemeente Pekela. Het Klimaatburgemeesterschap is gekoppeld aan de Nationale Klimaatweek en is bedoeld om klimaat en duurzaamheid onder de aandacht te brengen.

Inwoners uit gemeente Pekela kunnen zich nog tot en met 17 oktober aanmelden via www.nkw2022.nl.

Van 31 oktober tot en met 6 november is de Nationale Klimaatweek (NKW), een initiatief van het ministerie van Economische Zaken en Klimaat. Een week waarin heel Nederland - burgers, organisaties en overheid - in actie komt voor een beter klimaat en energie bespaart net als tijdens de eerste editie. Dit is namelijk hét moment om energie te besparen. Dat is goed voor het klimaat én je portemonnee. Of je nu de thermostaat lager zet, vaker de fiets pakt of bewust kiest voor spullen ruilen en lenen. Het ministerie van EZK vraagt tijdens de week op allerlei manieren aandacht voor alles wat er in het land gebeurt aan klimaatverbeteringen in de samenleving, maar daagt Nederland ook uit extra stappen te zetten.

Wie o wie?
In elke gemeente in Nederland is tenminste één Klimaatburgemeester nodig die een voorbeeld kan zijn voor anderen om ook direct stappen te zetten voor een beter klimaat, startend tijdens de Nationale Klimaatweek. Tot nog toe hebben 184 mensen in 123 gemeenten zich aangemeld voor deze officieuze rol. Het klimaatburgemeesterschap is niet alleen voor volwassenen, ook jongeren worden van harte uitgenodigd om zich aan te melden. Ben jij de Klimaatburgemeester uit gemeente Pekela? Wil jij graag jouw klimaatverhaal delen? Of ken je iemand die hier beschreven wordt? Je kunt je tot en met 17 oktober aanmelden via www.nkw2022.nl; daar kun je ook voorbeelden vinden van initiatieven van andere Klimaatburgemeesters.

Over de Nationale Klimaatweek
In 2030 moet de CO2-uitstoot in Nederland met ten minste 55% zijn gedaald, als opmaat naar een klimaatneutraal in 2050. Om dit te bereiken moeten we nu al met z’n allen in actie komen en stappen zetten om duurzamer te leven, wonen, eten, consumeren, reizen en produceren. Daarom organiseert het ministerie van Economische Zaken en Klimaat de Nationale Klimaatweek. Kijk voor meer informatie over deze campagne, wat een klimaatburgemeester is, welke rol zij gaan spelen tijdens de Nationale Klimaat en hoe zij zich kunnen aanmelden op www.nkw2022.nl.

Eerder verschenen:

Bluesliefhebbers kunnen zich opmaken voor Blues in Pekel
Ongeluk met twee vrachtwagens op N366 bij Nieuwe Pekela
Jaap Kuin wil verder als burgemeester van Pekela
(G)oud 67+ Event brengt Pekelder senioren samen in De Spil
31 oktober: Bounce Back Halloween Bingo in Sporthal De Spil
26 september: Hervormde kerk haalt oud papier op in Pekela
Nieuws over de kledingbeurs in de Kiepe Nieuwe Pekela
Tips voor het vinden van een bijzondere grafsteen in Pekela
Iedereen welkom bij Oekraïnse opvanglocaties in Pekela tijdens Burendag
Gemeente Pekela grijpt in om toekomst katholieke kerken veilig te stellen
BEELDVERSLAG Donders Dikke Tent Party in Boven Pekela
W.P.K.C. organiseert Hoendershow en Jongdierendag in Noordbroek
Scootmobieltocht voert deelnemers vanuit Pekela naar Blauwestad
VAN HARTE: Grietje Knevelbaard is vandaag 65 jaar geworden
Gratis Women Power-cursus voor vrouwen in Pekela
Vijfde editie kerstmarkt in Sporthal de Spil op 12 december
VAN HARTE: Regina Bruintjes is vandaag 45 jaar geworden!
Kinderboekenweek: Spot aan! in Bibliotheek Oude Pekela
Ontdek, beleef en leer tijdens de Veiligheidsdag in Pekela op 25 september
Start je dag goed: Ontbijt met de burgemeester!

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

lla09bo9kpbi6g7phsug2dkgu0