Silvan Bulthuis 5e van Europa bij EK judo in Praag

Geplaatst: woensdag 21 september 2022 om 08:30 | Views: 5742

OUDE PEKELA / PRAAG - Vorige week donderdag vloog Silvan Bulthuis uit Oude Pekela met een aantal medejudoka’s van Judo Bond Nederland naar Praag/Tsjechië voor het EK en EK teams onder 21 jaar. Nadat Silvan vrijdag de weging had gehad kon hij zich samen met zijn coach Marcel Joling van Judo 53 graden Noord (voorheen Judoschool Veendam) focussen op zijn wedstrijd op zaterdag. De loting was woensdagavond al geweest, dus ze konden al wat voorwerk doen door verschillende scenario’s door te nemen.

silvanbulthuis 🇳🇱 will fight for bronze in -100kg

Zaterdag mocht Silvan zijn eerste wedstrijd van de dag tegen de Bosniër Ognjen Gazdic en won deze overtuigend met een mooie ippon. Daarna kwam hij de Fransman Mathias Anglionin tegen die hij ook won, doordat zijn tegenstander tegen 3 straffen opliep en een diskwalificatie kreeg. Silvan zijn derde tegenstander was Ruslan Nasirli uit Azerbeidzjan en werd helaas verloren. Hij kreeg in de laatste 20 seconden een kleine score tegen waarna hij in een houdgreep terecht kwam. Hier kwam hij toch nog uit, maar helaas nét te laat.

Gelukkig had hij nu wel een herkansing en moest het daar opnemen tegen de Oekraïner Kariim Nuriiev. Hier was de winst weer voor Silvan met een prachtige worp, met een ippon tot gevolg. Nu mocht hij om brons judoën en kwam de Georg Mikheil Japaridze tegen. Silvan had de hele partij de overhand en zette in de Golden Score een worp in, maar werd overgenomen en verloor helaas deze partij en dus ook het brons. De beslissing van de scheidsrechter was discutabel, maar werd helaas niet teruggedraaid. Ondanks deze verliespartij welverdiend 5e van Europa!

Op zondag stond Silvan in het Nederlandse team op de EK teams. Hieraan deden 12 landenteams mee. In de eerste ronde wonnen ze van thuisland Tsjechië, maar verloren in de tweede ronde van het sterke team uit Turkije, die uiteindelijk tweede werden. In de verliezersronde verloren ze helaas weer, nu van het team uit Oekraïne met een 7-de plaats tot gevolg.

Ook werd de vlag van de EJU ( European Judo Union ) overhandigd aan de Nederlandse delegatie die volgend jaar het EK -21 mogen organiseren in Den Haag van 7 t/m 10 september 2023. Silvan woont sinds augustus dit jaar op Papendal op uitnodiging van Judo Bond Nederland en zal daar zijn judo carrière vervolgen bij de Talent Academy van Team NL. Ook zal hij vanuit daar zijn studie geneeskunde in Nijmegen op de Radboud Universiteit vervolgen.

Broer Kylian is ook geselecteerd voor het EK, dan onder 23 jaar en is één van de 8 judoka’s die zijn geselecteerd door de JBN. Dit EK wordt gehouden in Sarajevo op 28 en 29 oktober 2022.

Fotoreportage

   Silvan Bulthuis EK judo Praag

Eerder verschenen:

Oliebollenbingo voor Madre Rosetta in Katholieke Kerk Nieuwe Pekela
Milieustraat Pekela in het nieuwe jaar ook op woensdag open
Kerstbrunch in Pekelder dorpshuizen groot succes
Kerst Marathon Radio zet zich in voor mensen die het moeilijk hebben tijdens de feestdagen
Buurtvereniging De Scheepsjoagers in Oude Pekela stopt na 38 jaar
Fitclub Pekela helpt kinderen met plezier in beweging te komen
Gemengd badmintondubbel mondt uit in 65 jaar huwelijksgeluk
Gemeente Pekela organiseert gratis reanimatietrainingen voor inwoners
Drukbezochte Kerst Singinn muziekvereniging Excelsior in boerenschuur
Laatste rit Kersttour Groningen 2025: licht, warmte en verbondenheid
BEELDVERSLAG Sfeervolle Tanger Trekker Lichtjestocht door Westerwolde
Milieustraat Pekela extra en gratis geopend aan het einde van het jaar
Samen in beweging tijdens sfeervolle Kerstfit-avond van Fyzigo
Pekela laat beschoeiing Pekelder Hoofddiep vervangen voor 6 miljoen euro
VAN HARTE: Miranda Kiel is vandaag 18 jaar geworden!
Betalen op de markt In Pekela wordt steeds makkelijker
Goed nieuws bij Christelijke Muziekvereniging Excelsior te Nieuwe Pekela!
Briljanten huwelijk voor Douwe en Christina Scheltens
Veel kraampjes, live muziek en gezellige sfeer bij kerstmarkt in De Spil
61e Volkskerstzang in teken van 'Elke dag een nieuw begin'

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

9v5f3ihticvh13rnlhcso3b1q5