De Innovatiehub Oost-Groningen bouwt aan de toekomst

Foto: IHOG

Geplaatst: donderdag 14 juli 2022 om 15:45 | Views: 5575

PEKELA - De Innovatiehub Oost-Groningen heeft sinds de lancering in april 2019 een vlucht genomen. Het bedrijf Zechsal uit Veendam – dat gezondheids- en verzorgingsproducten met magnesium produceert – heeft zich aangesloten bij het samenwerkingsverband van Avebe, Hempflax en Nedmag. Samen met onderzoekers en 230 studenten van de Rijksuniversiteit Groningen en de Hanzehogeschool, werken de bedrijven aan nieuwe toepassingen van lokale producten: aardappels, hennep en magnesiumzout.

De bedrijven en hogescholen werken samen om nieuwe producten te maken én tegelijkertijd jong talent te binden in deze regio. Dit concept wordt enthousiast ontvangen door overheden, hogescholen en het bedrijfsleven. Het Nationaal Programma Groningen heeft eind vorig jaar een subsidie van 1 miljoen euro toegekend om onderzoeksprojecten te optimaliseren met als doel meer werkgelegenheid te creëren. Het afgelopen schooljaar zijn 230 studenten betrokken geweest bij de hub door middel van stages en opdrachten. Bovendien heeft Zechsal zich als partner verbonden aan de innovatiehub om de lijn met gezondheids- en verzorgingsproducten op basis van magnesiumzout verder uit te breiden.

De innovatiehub draagt inmiddels ook regelmatig de unieke grondstoffen en mogelijkheden van deze regio uit buiten de provinciegrenzen. Deze zomer presenteert de hub zich tijdens het Prinsjesfestival in Den Haag en in het najaar op de Dutch Design Week in Eindhoven met duurzaam meubilair van hennepvezel, magnesium en aardappelzetmeel.

Kortom, in Oost-Groningen worden de handen ineen geslagen om te bouwen aan een mooie toekomst voor de regio. Meer weten? 

www.ihog.nl

Eerder verschenen:

Milieustraat Pekela extra en gratis geopend aan het einde van het jaar
Samen in beweging tijdens sfeervolle Kerstfit-avond van Fyzigo
Pekela laat beschoeiing Pekelder Hoofddiep vervangen voor 6 miljoen euro
VAN HARTE: Miranda Kiel is vandaag 18 jaar geworden!
Betalen op de markt In Pekela wordt steeds makkelijker
20 december: Kledingbeurs voor de minima aan Holland Marsh 17D
Goed nieuws bij Christelijke Muziekvereniging Excelsior te Nieuwe Pekela!
Briljanten huwelijk voor Douwe en Christina Scheltens
Kerstnachtdienst in de Lutherse Kerk in Nieuwe Pekela
Kerstavonddienst in de Wedderwegkerk Oude Pekela
Veel kraampjes, live muziek en gezellige sfeer bij kerstmarkt in De Spil
61e Volkskerstzang in teken van 'Elke dag een nieuw begin'
BEELDVERSLAG Kersttour Groningen 2025
Gezellige kerstbrunch voor alle inwoners van Pekela op 23 december
Wie stuurt de 94-jarige oma Elsje van Naomi een kerstkaart?
Eerste expositie van Claudia Niezen te zien in gemeentehuis Pekela
Sfeervolle kerstmarkt bij Kindcentrum Hendrik Wester Oude Pekela
Maak kans op mooie prijzen bij de SKV Kerstquiz
Feest bij Fyzigo: Marinka Veld rondt Masteropleiding succesvol af
Hoe kleine steden zich aanpassen aan nieuwe digitale gewoonten in het dagelijks leven

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

kejj44gll3khk576s0sodlhdb1