Pekelderdiep niet vóór 2024 bevaarbaar en 21 bruggen weg in de toekomst

Archieffoto

Geplaatst: dinsdag 24 mei 2022 om 22:25 | Views: 17400

PEKELA - Dinsdag 24 mei 2022 is de gemeenteraad bijgepraat over de uitwerking van het programma renovatie bruggen in Pekela. De gemeenteraad werd bijgepraat over de wijze van uitvoering en het participatietraject. Er zijn nog geen beslissingen genomen in welke bruggen worden gerenoveerd, vervangen of verwijderd. Dit wordt pas gedaan nadat er een participatietraject heeft plaats gevonden. Dat traject start na de zomerperiode van 2022.

Participatie- en communicatietraject
Naast het renoveren van de bruggen is één van de opdrachten het terugbrengen van het aantal bruggen in Pekela. Dit heeft gevolgen voor alle inwoners, ondernemers en bezoekers van Pekela. Het is van belang dat iedereen de mogelijkheid heeft om mee te denken en te beslissen in welke bruggen gerenoveerd, vervangen of verwijderd worden. Na de zomerperiode is er de mogelijkheid om per gebied mee te participeren. De wijze van participeren is verschillend per doelgroep. Er volgt een informatieavond om de wensen van participatie op te halen bij geïnteresseerden.

Verschillende fases
Het programma renovatie bruggen gebeurt gefaseerd en start na verwachting eind 2023. De uitvoeringswerkzaamheden kunnen pas starten nadat er met doelgroepen is gesproken en er besluiten zijn genomen. Daarnaast moet de uitvoering zorgvuldig gebeuren en dat kost tijd. De werkzaamheden gefaseerd uitvoeren brengt daarnaast het minst hinder met zich mee.

Vaarroute
Vanwege de grote omvang van het project is het streven om het Pekelder Hoofddiep voor 2024 bevaarbaar te hebben niet mogelijk. Wethouder Jaap van Mannekes: ‘’Uiteraard vinden wij het belangrijk om zo snel mogelijk weer te kunnen varen door Pekela, echter is het nu noodzakelijk om de juiste keuzes voor de toekomst te maken. De voorbereiding kost meer tijd dan verwacht maar moet wel zorgvuldig gebeuren’’.

Besluit genomen door de gemeenteraad
In december 2021 heeft de gemeenteraad besloten om het Pekelder Hoofddiep bevaarbaar te houden en daarvoor geld beschikbaar te stellen. Dit heeft als gevolg dat het aantal bruggen wordt teruggebracht van 34 naar circa 13 om zo in de toekomst de bruggen in goede conditie te houden.

Eerder verschenen:

Volle bak bij presentatie Heeresmeerplannen
Toneelvereniging Rondom ’t Vloat brengt klucht naar Nieuwe Pekela
Inwoners kunnen oude lantaarnpalen Pekelder Hoofddiep ophalen
Kinderburgemeesters van Pekela ontvangen kunstig ontworpen kinderburgemeestersketens
Komische aftrap van nieuw toneelseizoen PALVU Oude Pekela
24 maart: Laatste Pekelder Proatcafé van het seizoen in De Binding
Moderne verwarming in traditionele huizen
8 maart: Zangdienst in Hervormde Gemeente Nieuwe Pekela
Gemeente Pekela start met kap van 28 bomen langs Pekelder Hoofddiep
Troubadour Rob Krot te gast bij Stichting Luthers Erfgoed
Stichting Luthers Erfgoed Pekela doet mee aan NL-Doet
Voorjaarsbekalking door loonbedrijf A.D. en J.J. Moed
NL Doet!, Pekela doet!, de hervormde gemeente doet!
Muziekvitaminen brengt mensen samen in De Molenhof
Scholen uit Pekela, Noordenveld en Westerkwartier strijden tegen elektronisch afval
Uitverkocht concert ‘Noordballaden’ eindigt in staande ovatie
Erik Schipper stapt over naar 50PLUS
Brandweer redt kraai uit schoorsteen aan Spoetnikstraat in Oude Pekela
VAN HARTE: Rowan Ahlers is 22 jaar geworden
VAN HARTE: Soraya Akran is vandaag 20 jaar geworden

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

gti7qkov2d34r4o913v5eok7f3