Pekelderdiep niet vóór 2024 bevaarbaar en 21 bruggen weg in de toekomst

Archieffoto

Geplaatst: dinsdag 24 mei 2022 om 22:25 | Views: 17284

PEKELA - Dinsdag 24 mei 2022 is de gemeenteraad bijgepraat over de uitwerking van het programma renovatie bruggen in Pekela. De gemeenteraad werd bijgepraat over de wijze van uitvoering en het participatietraject. Er zijn nog geen beslissingen genomen in welke bruggen worden gerenoveerd, vervangen of verwijderd. Dit wordt pas gedaan nadat er een participatietraject heeft plaats gevonden. Dat traject start na de zomerperiode van 2022.

Participatie- en communicatietraject
Naast het renoveren van de bruggen is één van de opdrachten het terugbrengen van het aantal bruggen in Pekela. Dit heeft gevolgen voor alle inwoners, ondernemers en bezoekers van Pekela. Het is van belang dat iedereen de mogelijkheid heeft om mee te denken en te beslissen in welke bruggen gerenoveerd, vervangen of verwijderd worden. Na de zomerperiode is er de mogelijkheid om per gebied mee te participeren. De wijze van participeren is verschillend per doelgroep. Er volgt een informatieavond om de wensen van participatie op te halen bij geïnteresseerden.

Verschillende fases
Het programma renovatie bruggen gebeurt gefaseerd en start na verwachting eind 2023. De uitvoeringswerkzaamheden kunnen pas starten nadat er met doelgroepen is gesproken en er besluiten zijn genomen. Daarnaast moet de uitvoering zorgvuldig gebeuren en dat kost tijd. De werkzaamheden gefaseerd uitvoeren brengt daarnaast het minst hinder met zich mee.

Vaarroute
Vanwege de grote omvang van het project is het streven om het Pekelder Hoofddiep voor 2024 bevaarbaar te hebben niet mogelijk. Wethouder Jaap van Mannekes: ‘’Uiteraard vinden wij het belangrijk om zo snel mogelijk weer te kunnen varen door Pekela, echter is het nu noodzakelijk om de juiste keuzes voor de toekomst te maken. De voorbereiding kost meer tijd dan verwacht maar moet wel zorgvuldig gebeuren’’.

Besluit genomen door de gemeenteraad
In december 2021 heeft de gemeenteraad besloten om het Pekelder Hoofddiep bevaarbaar te houden en daarvoor geld beschikbaar te stellen. Dit heeft als gevolg dat het aantal bruggen wordt teruggebracht van 34 naar circa 13 om zo in de toekomst de bruggen in goede conditie te houden.

Eerder verschenen:

Moderne verwarming in traditionele huizen
Doelen bereiken voor een gezonde financiële toekomst
Workshop Rondkomen met je geld in Bibliotheek Oude Pekela
Samen koken en spelletjes doen met jong en oud
VAN HARTE: Dennis Wilkie is vandaag 39 jaar geworden
WOZ-waarde woningen gemiddeld 10,6 procent omhoog; Pekela koploper met 20,7%
VAN HARTE: Jos Nuninga is 40 jaar geworden!
28 februari: Hervormde kerk haalt oud papier op in Pekela
28 februari: GEEN Kledingbeurs voor de minima aan Holland Marsh 17D
Terug van weggeweest bij Zempo: Weerbaarheid voor dames!
Amusementskoor De Zwalkers schenkt piano voor nieuw leven in De Binding
SMS-berichtenservices voor operationele communicatie en meldingen
Salva’s Pony Power Noord naar finale Viertallen Kür op Muziek bij The Dutch Masters
Dubbel eremetaal voor 15-jarige Jesse Leeuwerke bij U18
Zijn lage huizenprijzen in Pekela genoeg reden om er te gaan wonen? Redenen om het wel of niet te doen
Informatiebijeenkomst over nieuwe woonwijk bij Heeresmeer Nieuwe Pekela
Feestelijke afsluiting project ‘Koken Binnen Je Budget’ in Pekela
VAN HARTE: Noella Wubbema is 16 jaar geworden
Stef Goos wint voorleeswedstrijd van Pekela en Veendam
Twee teams van Ubbo Emmius naar landelijke finale FIRST LEGO League

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

j0tfo13efme0fggj924bqbecv0