Sprookjeshuwelijk schrijver Willem Molema met 'zijn Sheryl'

Geplaatst: zaterdag 7 mei 2022 om 20:45 | Views: 25429

OUDE PEKELA - In de Borgerswoldhoeve in Veendam zijn gisteren, vrijdag 6 mei, oud-journalist, schrijver en amateurhistoricus Willem Molema (70) en zijn Filipijnse vriendin Sheryl Lacambra (33) uit Oude Pekela in het huwelijk getreden. Het stel, dat al zeven jaar samenwoont in Oude Pekela, leerde elkaar in 2014 kennen via internet.

Sheryl komt van het eiland Samar. Eind 2013 stond ze nog met haar klasgenoten tussen honderden lijken in de deels verwoeste stad Tacloban. Uitgerekend in die week sloot Sheryl haar schoolperiode in deze stad, op enkele kilometers van haar ouderlijk huis, af. Door de tyfoon Haiyan, bij ons bekend als Yolanda, vielen er in die regio destijds 7300 doden en vermisten.

Een jaar later kwam Sheryl voor het eerst op een tijdelijk visum naar Nederland. Vlak voor haar terugkeer verloofden ze zich. Een half jaar later kwam ze definitief naar Nederland. Zij spreekt vloeiend Nederlands en nam onlangs de Nederlandse nationaliteit aan met behoud van haar Filipijns paspoort.

Sheryl deed in ons land haar Filipijnse studieperiode nog eens dunnetjes over en slaagde vorig jaar voor opleiding Verzorgende IG. Ze is nu werkzaam in het verzorgingstehuis de Clockstede in Nieuwe Pekela. Willem, geboren en getogen in Veendam, is onder meer bekend als schrijver van boeken over de historie van deze regio. Samen exploiteren ze daarnaast nog B&B de Wiekeborg op een van de twee schiereilanden in Oude Pekela-Zuid.

Het huwelijk werd te midden van familie en vrienden gesloten door trouwambtenares Barbara Steen-Drenth van de gemeente Veendam. Willem en Sheryl kozen voor de Borgerswoldhoeve als trouwlocatie vanwege de ligging en omdat het Borgerswold een geliefde wandelplek van het paar is.

Op 8 mei, vertrekt het kersverse echtpaar voor een huwelijksreis van zes weken naar en door de zes kleinste landen van Europa. Willem laat zijn pen dan ook niet thuis, want hun reis is op internet te volgen.

Eerder verschenen:

Jongeren uit Pekela gezocht: praat mee over wonen tijdens (t)huis in Groningen
Regen houdt deelnemers Clocksteder Avond3Daagse niet tegen
10 september: PrengerHoekman Hindernisbaan; Ga jij de uitdaging aan?
10 september: Meijer Fiets Direct Toertocht in en rondom Pekela
Informatieavond over subsidies voor inwoners van Pekela
Thyrsa maakt eigen bord tegen hondenpoep bij speelveld Lubbermanswijk Oude Pekela
(G)oud 67+ Event Pekela op 29 oktober in De Spil Nieuwe Pekela
Make It a Memory
Fit20 Winschoten ook dit seizoen sponsor wintercompetitie LTC Oude Pekela
Drukmaar Trimloop sluit sportieve avond af
Ruim 120 kinderen strijden fanatiek tijdens scholierenloop in Oude Pekela
5 redenen om een overkapping aan huis te laten plaatsen in Pekela
Pekelder Avond3Daagse afgesloten met Via Gladiola, medailles en een feestelijke polonaise
25 jaar Wuppie bij Kapsalon Jacky's in Oude Pekela!
Wandelaars genieten opnieuw van prachtig weer tijdens tweede avond Avond3Daagse Pekela
Harry de Wijk uit Oude Pekela viert 80e verjaardag
Gratis computerles en digitale hulp in Bibliotheek Oude Pekela
Ruim 500 wandelaars starten Avond3Daagse Pekela in Boven Pekela
45e Jaarmarkt Oude Pekela voorafgegaan door een week vol activiteiten
Industrie, strokarton en communisme; bijeenkomst bij Siep & Co in Oude Pekela

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

7c08f9im0s2t33t2lcoeqvuun6