Reint Koning bezorgd over inspraak van burgers bij bruggenprobleem

Google Streetview: Brug bij de Wildeplaats Boven Pekela

Geplaatst: zaterdag 12 maart 2022 om 13:20 | Views: 16942

PEKELA - Beste inwoners van de gemeente Pekela, zoals waarschijnlijk bij iedereen wel bekend is, heeft de gemeente Pekela op 15 december besloten dat ereen groot aantal bruggen in de gemeente Pekela dienen te verdwijnen. Tijdens deze vergadering heeft de burgemeester toegezegd dat er een participatieplan komt waarin de burgers inspraak hebben welke bruggen gaan verdwijnen. Ook heeft de burgemeester dit toegezegd bij RTVNoord op 4 november. Op zijn Pekelders zou dit gaan en het college zou bij de mensen langsgaan omdat men niet wil dat er zomaar in het gemeentehuis wordt besloten welke bruggen binnen welke termijn verwijderd gaan worden, aldus de burgemeester. Omdat ik een persoonlijk belang heb bij een brug (net als vele Pekelders) heb ik aan het eind van vorig jaar een WOB-verzoek ingediend.

Ik heb het college daarbij verzocht om het rapport, waarop het besluit is gebaseerd, openbaar te maken en naar mij toe te sturen. Het rapport betreft een onderzoek naar de staat van de bruggen. Dit rapport heb ik vorige week ontvangen en heb ik bijgesloten bij dit bericht. Alle relevante informatie is echter zwart gelakt en twee belangrijke bijlagen zijn niet bijgesloten. Ook staan er al 9 bruggen (kunstwerken aldus het rapport) op de nominatie om binnen vijf jaar gesloopt te worden.

Meer verbijsterd dan verbaasd heb ik deze informatie tot mij genomen. Het college vindt het blijkbaar niet nodig om informatie te verstrekken over de staat van de bruggen en welke bruggen binnenkort gaan verdwijnen. Hoe kan je nu praten over burgerparticipatie en het tegenovergestelde doen? Ik begrijp ook wel dat er bepaalde informatie in verband met een eventuele aanbesteding niet naar buiten gebracht kan worden (geschatte kosten e.d.), maar dit is gewoon je burgers moedwillig niet willen informeren over een ingrijpend plan. Een plan dat serieuze gevolgen heeft voor de leefbaarheid van het dorp.

In het openbaar maakt de burgemeester goede sier en wordt er gesproken over burgerparticipatie, maar alles wordt bepaald in het gemeentehuis zonder inspraak van de mensen van Pekela.
Hieronder een link naar het betreffende rapport waarvoor ik een WOB-verzoek had ingediend. 

Met bezorgde groet,
Reint Koning

WOB-verzoek onderzoek staat bruggen in Pekela

Eerder verschenen:

Verlichte optocht zorgt voor kleurrijk schouwspel langs het Pekelderdiep
18 september: Roots in Pekel op het Luthers Podium
Lachende gezichten bij feestelijke afsluiting Clocksteder Avond3Daagse
Ruim 120 sportievelingen bedwingen PrengerHoekman Hindernisbaan
Tijdelijke nachtopvang in Nieuwe Pekela sluit vandaag
Driewielfietsontdekdag in Oude Pekela groot succes
BEELDVERSLAG Meijer Fiets Direct Toertocht Pekela
Fietsbrug over A.G. Wildervanckkanaal weer open, maar afsluitingsbord staat er nog
Gerringa Kindermarkt trekt ondanks minder mooi weer veel jonge verkopers
Schoenservice Brokschmidt Bingo trekt 140 enthousiaste deelnemers
Prima weer tijdens tweede avond voor deelnemers Clocksteder Avond3Daagse
Weergoden goedgezind tijdens Traiteurslager Huizing Viswedstrijd
De Zwalkers bezorgen ‘jeugd van vroeger’ een muzikale middag
Nieuwe dagbestedingsplek ‘De Huiskamer’ opent deuren in Oude Pekela
Muziekvitamines weer van start: samen zingen op steeds meer plekken in Pekela
Jongeren uit Pekela gezocht: praat mee over wonen tijdens (t)huis in Groningen
Regen houdt deelnemers Clocksteder Avond3Daagse niet tegen
10 september: PrengerHoekman Hindernisbaan; Ga jij de uitdaging aan?
10 september: Meijer Fiets Direct Toertocht in en rondom Pekela
Informatieavond over subsidies voor inwoners van Pekela

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

hibpgcvhedjmpsl0jch3hn5v87