Reint Koning bezorgd over inspraak van burgers bij bruggenprobleem

Google Streetview: Brug bij de Wildeplaats Boven Pekela

Geplaatst: zaterdag 12 maart 2022 om 13:20 | Views: 15063

PEKELA - Beste inwoners van de gemeente Pekela, zoals waarschijnlijk bij iedereen wel bekend is, heeft de gemeente Pekela op 15 december besloten dat ereen groot aantal bruggen in de gemeente Pekela dienen te verdwijnen. Tijdens deze vergadering heeft de burgemeester toegezegd dat er een participatieplan komt waarin de burgers inspraak hebben welke bruggen gaan verdwijnen. Ook heeft de burgemeester dit toegezegd bij RTVNoord op 4 november. Op zijn Pekelders zou dit gaan en het college zou bij de mensen langsgaan omdat men niet wil dat er zomaar in het gemeentehuis wordt besloten welke bruggen binnen welke termijn verwijderd gaan worden, aldus de burgemeester. Omdat ik een persoonlijk belang heb bij een brug (net als vele Pekelders) heb ik aan het eind van vorig jaar een WOB-verzoek ingediend.

Ik heb het college daarbij verzocht om het rapport, waarop het besluit is gebaseerd, openbaar te maken en naar mij toe te sturen. Het rapport betreft een onderzoek naar de staat van de bruggen. Dit rapport heb ik vorige week ontvangen en heb ik bijgesloten bij dit bericht. Alle relevante informatie is echter zwart gelakt en twee belangrijke bijlagen zijn niet bijgesloten. Ook staan er al 9 bruggen (kunstwerken aldus het rapport) op de nominatie om binnen vijf jaar gesloopt te worden.

Meer verbijsterd dan verbaasd heb ik deze informatie tot mij genomen. Het college vindt het blijkbaar niet nodig om informatie te verstrekken over de staat van de bruggen en welke bruggen binnenkort gaan verdwijnen. Hoe kan je nu praten over burgerparticipatie en het tegenovergestelde doen? Ik begrijp ook wel dat er bepaalde informatie in verband met een eventuele aanbesteding niet naar buiten gebracht kan worden (geschatte kosten e.d.), maar dit is gewoon je burgers moedwillig niet willen informeren over een ingrijpend plan. Een plan dat serieuze gevolgen heeft voor de leefbaarheid van het dorp.

In het openbaar maakt de burgemeester goede sier en wordt er gesproken over burgerparticipatie, maar alles wordt bepaald in het gemeentehuis zonder inspraak van de mensen van Pekela.
Hieronder een link naar het betreffende rapport waarvoor ik een WOB-verzoek had ingediend. 

Met bezorgde groet,
Reint Koning

WOB-verzoek onderzoek staat bruggen in Pekela

Eerder verschenen:

FNV organiseert informatieve mantelzorgbijeenkomst in Pekela
Aangepaste dienstverlening Huisartsenpraktijk B75 door winterse weersomstandigheden
Strooiers belaagd met vuurwerk en sneeuwballen in Nieuwe Pekela
Hele week geen afvalinzameling meer door Omrin in Pekela
21 januari Pekelder Proatcafé over de Veenkoloniale landbouw vanaf 1600
De Spiegel
Ondernemers Organisatie Pekela maakt winnaars Cashback actie 2025 bekend
Bijzonder eerbetoon aan Johan van der Sluis tijdens uitvaart
Leer alles over betalen met Tikkie en QR-codes tijdens digitale workshop in Bibliotheek Oude Pekela
Ondersteuning voor bewoners na brand Lindenlaan Nieuwe Pekela
Samen zingen maakt gelukkig én gezond: muziek als boost voor lichaam en geest
Kort verblijf in Nederland: meer dan alleen huisvesting voor nieuwkomers
Voorlichtingsmiddag over testament en toekomstwensen in Oude Pekela
Uw voeten in vertrouwde handen bij Faraela’s Salon in Oude Pekela
Nieuwe glas- en textielcontainers in gebruik, textiel alleen toegankelijk met afvalpas
Pekelder Windhonden Renclub viert 100-jarig bestaan met feestelijke receptie
Lisa Tienkamp start crowdfunding voor opa die alles verloor bij brand
Sportcentrum Zempo luidt het nieuwe jaar sportief en gezond in met inloopavond
Oud & Nieuw 2025-2026 in Pekela: een film van Dennis de Groot
Nieuwjaarsduikers Heeresmeer Nieuwe Pekela trotseren kou, wind en regen

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

gg9m0vg9da66q2qoaii21f1mp4