Reint Koning bezorgd over inspraak van burgers bij bruggenprobleem

Google Streetview: Brug bij de Wildeplaats Boven Pekela

Geplaatst: zaterdag 12 maart 2022 om 13:20 | Views: 15522

PEKELA - Beste inwoners van de gemeente Pekela, zoals waarschijnlijk bij iedereen wel bekend is, heeft de gemeente Pekela op 15 december besloten dat ereen groot aantal bruggen in de gemeente Pekela dienen te verdwijnen. Tijdens deze vergadering heeft de burgemeester toegezegd dat er een participatieplan komt waarin de burgers inspraak hebben welke bruggen gaan verdwijnen. Ook heeft de burgemeester dit toegezegd bij RTVNoord op 4 november. Op zijn Pekelders zou dit gaan en het college zou bij de mensen langsgaan omdat men niet wil dat er zomaar in het gemeentehuis wordt besloten welke bruggen binnen welke termijn verwijderd gaan worden, aldus de burgemeester. Omdat ik een persoonlijk belang heb bij een brug (net als vele Pekelders) heb ik aan het eind van vorig jaar een WOB-verzoek ingediend.

Ik heb het college daarbij verzocht om het rapport, waarop het besluit is gebaseerd, openbaar te maken en naar mij toe te sturen. Het rapport betreft een onderzoek naar de staat van de bruggen. Dit rapport heb ik vorige week ontvangen en heb ik bijgesloten bij dit bericht. Alle relevante informatie is echter zwart gelakt en twee belangrijke bijlagen zijn niet bijgesloten. Ook staan er al 9 bruggen (kunstwerken aldus het rapport) op de nominatie om binnen vijf jaar gesloopt te worden.

Meer verbijsterd dan verbaasd heb ik deze informatie tot mij genomen. Het college vindt het blijkbaar niet nodig om informatie te verstrekken over de staat van de bruggen en welke bruggen binnenkort gaan verdwijnen. Hoe kan je nu praten over burgerparticipatie en het tegenovergestelde doen? Ik begrijp ook wel dat er bepaalde informatie in verband met een eventuele aanbesteding niet naar buiten gebracht kan worden (geschatte kosten e.d.), maar dit is gewoon je burgers moedwillig niet willen informeren over een ingrijpend plan. Een plan dat serieuze gevolgen heeft voor de leefbaarheid van het dorp.

In het openbaar maakt de burgemeester goede sier en wordt er gesproken over burgerparticipatie, maar alles wordt bepaald in het gemeentehuis zonder inspraak van de mensen van Pekela.
Hieronder een link naar het betreffende rapport waarvoor ik een WOB-verzoek had ingediend. 

Met bezorgde groet,
Reint Koning

WOB-verzoek onderzoek staat bruggen in Pekela

Eerder verschenen:

VIP-koopavond met korting en aanbiedingen bij de Graankorrel in Oude Pekela
Gratis open tennisavonden in mei bij TC Nieuwe Pekela
Pekela maakt zich op voor nieuwe editie van dorpsquiz Strijd om Pekels Goud
Bijzondere herdenkingsdienst op 4 mei in Wedderwegkerk Oude Pekela
Bijna 200 bezoekers op succesvolle bingoavond voor dansteam Bounce Back
Gemeente vernieuwt sportveld van vv Pekela, noodveld tijdelijk aangelegd
Ontwerpwedstrijd voor basisschoolkinderen: ontwerp je eigen fietshelm!
De Badde organiseert mantelzorg- en ontmoetingsmiddag in Oude Pekela
Blues in Pekel organiseert unieke ‘Bluessession of the Bands’ op 17 mei
2 mei: Ophalen bestelde hanging baskets bij Lutherse Kerk Nieuwe Pekela
VAN HARTE: Vandaag is Monique Nap 40 jaar geworden!
[BEELDVERSLAG] Koningsdag 2026 in Pekela feestelijk gevierd
Welkom bij Vita Salis Fysiotherapie: nieuwe fysiotherapeut Annemiek de Groot
Gemeente Pekela organiseert fotowedstrijd: mooiste beeld krijgt ereplek in gemeentehuis
Vermiste kater Mika teruggevonden in Meeden
Overzicht activiteiten vieren en herdenken 25 april t/m 5 mei
Zes Koninklijke Onderscheidingen in Pekelder lintjesregen
Lubbers wint Graankorrel Bokaal in Oude Pekela met indrukwekkende vangst
VAN HARTE: Alex is vandaag 50 jaar geworden!
Fotoreportage en verslag van jubileumeditie Roegbaindertocht in Pekela

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

77l9egt10nf13bnvp9q12moor2