Opnieuw historische voorwerpen voor Siep&Co

Voorzitter Sebes Zevenhuizen en modelbouwer Geert Niewold. Beide tonen de modelscheepjes en de bouwtekening uit 1873.

Geplaatst: maandag 17 januari 2022 om 13:25 | Views: 10992

OUDE PEKELA - De stichting Siep&Co in de gemeente Pekela is opnieuw in het bezit gekomen van een stukje (verbeelde) historie. Het gaat om twee scheepjes die op schaal zijn nagebouwd door modelbouwer Geert Niewold uit Winschoten. De maker van vele modelschepen, medio vorig jaar nog aanwezig op de hobbybeurs van Siep&Co, kwam enige tijd geleden in het bezit van een bouwtekening uit 1873 van een praam die op de vroegere werf van scheepsbouwer Kars te Oude Pekela was vervaardigd.

Niewold, die de tekening met een vergrootglas moest uitlezen, slaagde erin het vaartuig minutieus na te bouwen. Daarna produceerde hij ook nog eens een op schaal na gebouwde opduwer. Dit vaartuig gleed in 1937 van een werf in Kielwindeweer. Praam en opduwer werden destijds in opdracht van de familie Bellinga uit Ommelanderwijk gemaakt. Voorzitter Sebes Zevenhuizen van Siep & Co toonde zich zeer verheugd met beide mini vaartuigen en de tekening. Hij verzekerd Niewold dat alle drie een mooi plaatsje zullen krijgen in de vitrinekast van de Pekelder stichting.

Siep&Co is gevestigd in de hallen van het hennep verwerkend bedrijf Hempflax in Oude Pekela en bekommert zich om het plaatselijke en regionale industrieel erfgoed, met name die van het strokarton. Zo is de stichting er in geslaagd diverse antieke machines, die jarenlang niet hebben gedraaid, weer aan de praat te krijgen. Elke maandag- en woensdagmiddag is Siep&Co geopend voor bezichtigingen en rondleidingen. De toegang is gratis.

Eerder verschenen:

Winschoter Kunstrolschaats Club (WKC) viert 65-jarig jubileum met feestelijke receptie
Nationale ombudsman onder de indruk van Hooiwijk: ‘Een prachtig voorbeeld van hoe het wél kan’
7 november: 15e Kapiteinslezing in het teken van het verhaal van Pekela
Derk en Tinie 60 jaar getrouwd en 60 jaar op ‘t zulfde stee in Boven Pekela
🍻🎉 HIEP HIEP HOERA, KEVIN WAGENAAR 30 JAAR! 🎉🍻
Voormalig fietsenmaker Harm Heijes uit Nieuwe Pekela overleden
‘De wichter van Champ Clark’: Pekelder geschiedenis komt tot leven bij Siep&Co
Pekelder Isolatieaanpak Nij Begun helpt inwoners in Pekela
(G)oud 67+ Event in Nieuwe Pekela: een hartstikke geslaagde dag!
Verslag en foto's van de laatste scootmobieltocht van 2026!
Bieb-Pubquiz in de mobiele bibliotheek in de Kiepe
Jumbo Oude Pekela start spaaractie met historisch verzamelalbum over Pekela
VAN HARTE: Manon is 37 jaar geworden
Swingende Keltische klanken en sfeer in een uitverkocht Albatrosgebouw
Gemeente Pekela haalt grof snoeiafval op tijdens takkenroute
Abel en Hillie Wieske uit Nieuwe Pekela een briljanten paar
Het verdwenen circus van Noordster Oude Pekela
Herfstzon en gezelligheid aan de Noordercolonie!
Hollandse avond met Excelsior en Martin Zemering in Nieuwe Pekela
Wie wil meewerken aan een betere Jeugdzorg?

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

m0i6bnfkk618245jih6sblf125