Truckrun! colonne van vrachtwagens mede als aftrap Jaarmarkt Pekela

Geplaatst: maandag 6 september 2021 om 18:20 | Views: 10797

Auteur: Henk Drenth

PEKELA / VEENDAM - Zondag 5 september kon er in Oude Pekela weer een truckrun worden georganiseerd voor mensen met een beperking. De laatste jaren is de Truckrun! uitgegroeid tot een succesvol evenement. Was de eerste editie met 17 trucks, in 2019 waren dat er 68. Vorig jaar kon het evenement vanwege corona niet doorgaan. Dit jaar mocht het weer, en waren er maar liefst 100 trucks van de diverse transportbedrijven mee in de lange colonne. Vertrek was zondagmiddag vanaf het terrein van Stutvoet Transport.

De route van ongeveer 40 kilometer ging via Westerlee naar Meeden, dwars door Veendam en Wildervank naar Stadkanaal. Vanaf Stadskanaal ging men via de Pekelderweg terug naar Oude Pekela, naar de verzamelplaats op het terrein van Stutvoet Transport.

De truckrun trok al claxonnerend door de plaatsen waar de colonne doortrok. Het was een kakafonie van verschillende claxongeluiden door elkaar. Mensen gingen ervoor naar buiten. In de omliggende straten zonder zicht erop stonden ze zich af te vragen waarvoor het precies was. De toeschouwers langs de route kregen een indrukwekkend schouwspel.

De truckrun was ook als opening van de traditionele OPA-markt dat zaterdag 11 september plaatsvindt in Oude Pekela.

De week van aanloop naar deze jaarmarkt zit vol van activiteiten. Met onder andere op maandag een viswedstrijd. Op de dinsdag, woensdag en donderdagavond wordt er gefietst. De routes zijn 10, 15 en 20 kilometer. Opgave is bij De Binding in Oude Pekela. Vrijdag wordt een kano-estafette gehouden. Er is een Kindermarkt, een kruiwagenrace, de 4 Mijl van Pekela, en de Leutje ½ mijl voor scholieren t/m 12 jaar. Zaterdag is er tijdens de jaarmarkt een oldtimershow bij het gemeentehuis.

Volgens de geldende regels in verband met corona mogen er geen optredens van muzikanten plaatsvinden. En wordt er op de markt een looproute aangegeven. De bezoekers worden verzocht zich hieraan te houden.

Fotoreportage

   Truckrun 2021 door Veendam/Wildervank - Foto's Henk Drenth

Eerder verschenen:

Ondernemers Organisatie Pekela maakt winnaars Cashback actie 2025 bekend
Uw voeten in vertrouwde handen bij Faraela’s Salon in Oude Pekela
Nieuwe glas- en textielcontainers in gebruik, textiel alleen toegankelijk met afvalpas
Pekelder Windhonden Renclub viert 100-jarig bestaan met feestelijke receptie
Lisa Tienkamp start crowdfunding voor opa die alles verloor bij brand
Sportcentrum Zempo luidt het nieuwe jaar sportief en gezond in met inloopavond
Oud & Nieuw 2025-2026 in Pekela: een film van Dennis de Groot
Nieuwjaarsduikers Heeresmeer Nieuwe Pekela trotseren kou, wind en regen
Getuigen gezocht van brand aan Lindenlaan Nieuwe Pekela
Carbidschieten luidt oude jaar knallend uit in Pekela
Drie woningen verwoest door grote brand aan Lindenlaan Nieuwe Pekela
Vrijwilligers W.S.S. bakken in ploegen de hele nacht door: circa 15.000 oliebollen gereed
VV Pekela: 'Kom langs om 2025 samen uit te knallen!'
Carbidschieten in Oude Pekela belooft weer een knallend uiteinde van het jaar
Traditioneel carbidschieten in Boven Pekela met muziek in de feesttent
Eindejaarstoespraak burgemeester Kuin van Pekela: 'Ik ben trots op Pekela'
Jong en oud bakken samen kniepertjes in De Clockstede
Vriendelijk verzoek: geen vuurwerk bij kinderboerderij in Oude Pekela
De Omrin Afvalapp is vernieuwd – maak kans op een smartwatch!
Danny Vera naar Pekela: Rock-On Outdoor Festival viert vijfde editie groots

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

ijlgik8bmi829n1c27e0qbh2f3