Centrumplan Oude Pekela Centraal afgerond

Geplaatst: maandag 22 februari 2021 om 18:45 | Views: 7774

Auteur: Gemeente Pekela

OUDE PEKELA - Het Centrumplan Oude Pekela Centraal is afgerond. Wethouder Hennie Hemmes en gedeputeerde Tjeerd van Dekken keken vanmiddag terug op een fijne en constructieve samenwerking. Een feestelijke heropening van het gebied laat helaas op zich wachten vanwege het coronavirus. Wanneer dit weer mogelijk is, gebeurd dit alsnog. Samenwerking gemeente en provincie Het centrumplan Oude Pekela Centraal is in nauwe samenwerking tussen de gemeente Pekela en de provincie Groningen tot stand gekomen.

Vier deelprojecten
Het centrumplan is een programma geworden bestaande uit vier deelprojecten:
· Het herinrichten van het centrum van Oude Pekela.
· De herontwikkeling van de Kooistralocatie
· De aanpak van (winkel)gevels
· Het stimuleren van economische initiatieven

Hierbij kan gedacht worden aan het slopen van (leegstaande) winkelpanden, het stimuleren van economische initiatieven zoals verhuizing en uitbreiding van winkels in het centrum en het herinrichten van het centrum tot een prettig verblijfsgebied met groene uitstraling en met veel ruimte voor evenementen en voldoende parkeergelegenheid.

Puntjes op de i
In de afgelopen weken zijn de laatste spreekwoordelijke puntjes op de i gezet. Zo is er nieuwe verlichting van de molen geplaatst en is het kunstwerk van de Ro-d-Ys teruggeplaatst op het Hellingplein in het centrum.

Mooie ontwikkeling voor Pekela
Wethouder Hennie Hemmes: ‘’Ik ben erg blij met het eindresultaat. Van zowel de ondernemers als de Pekelders hoor ik positieve geluiden. Een mooie ontwikkeling voor Pekela.’’ Gedeputeerde Tjeerd van Dekken: "De uitstraling van het centrum van Oude Pekela is totaal verbeterd. Leegstaande, verpauperde panden zijn aangekocht en gesloopt. Daarnaast zijn veel overtollige vierkante meters winkelvloeroppervlakte weggenomen. Hierdoor is het centrum een stuk compacter en leefbaarder geworden. Het resultaat mag er zijn!"

Kooistralocatie
Begin dit jaar gingen de appartementen op de Kooistralocatie is de verkoop. Inmiddels zijn bijna alle appartementen verkocht of onder optie. In het voorjaar start de bouw van de appartementen.

Eerder verschenen:

VAN HARTE: Senna is vandaag 16 jaar geworden
De mobiele Bibliotheek is terug!
Laptop Revive begonnen in Nieuwe Pekela
Bounce Back kijkt tevreden terug EK in Praag
Isolatiecoach is terug in Pekela! | Nog subsidie beschikbaar voor het isoleren van uw woning
Column Pekela Beweegt: 'Waar verleen jij je bestaansrecht aan?'
Peuter & Kleuter Zomerpret gaat weer van start in Pekela
Gemeente waarschuwt voor mogelijk valse collectanten
Buitengewoon opsporingsambtenaren in Pekela vanaf vandaag op nieuwe fietsen de straat op
Nagenieten van Rock On: uitgebreide fotoreportage 4 juli 2026
Rock On Outdoor beleeft geslaagde openingsavond, vandaag volgt spetterende finale
Rock On Outdoor viert vijfjarig jubileum met grootste editie ooit
Theo Thijssen school Boven Pekela neemt in stijl afscheid van juf Janette
5 manieren waarop Pekelders vrije tijd doorbrengen
Gratis kledinguitgifte in Nieuwe Pekela krijgt extra datum op nieuwe locatie
Leutje Wimbledon: het gezelligste tennistoernooi van de regio komt eraan
Femke en Liam benoemd tot kinderburgemeesters van de gemeente Pekela en eerste kinderraad geïnstalleerd
Rijksmonumentale houtzagerij Nooit-Gedacht in Nieuwe Pekela wacht op nieuwe toekomst
Waar vind je het beste kantoor voor belastingadvies?
Veilig verbonden in een digitale samenleving: online privacy voor iedereen

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

hc80oqujgplttq4ubjteukvk42