Centrumplan Oude Pekela Centraal afgerond

Geplaatst: maandag 22 februari 2021 om 18:45 | Views: 7172

Auteur: Gemeente Pekela

OUDE PEKELA - Het Centrumplan Oude Pekela Centraal is afgerond. Wethouder Hennie Hemmes en gedeputeerde Tjeerd van Dekken keken vanmiddag terug op een fijne en constructieve samenwerking. Een feestelijke heropening van het gebied laat helaas op zich wachten vanwege het coronavirus. Wanneer dit weer mogelijk is, gebeurd dit alsnog. Samenwerking gemeente en provincie Het centrumplan Oude Pekela Centraal is in nauwe samenwerking tussen de gemeente Pekela en de provincie Groningen tot stand gekomen.

Vier deelprojecten
Het centrumplan is een programma geworden bestaande uit vier deelprojecten:
· Het herinrichten van het centrum van Oude Pekela.
· De herontwikkeling van de Kooistralocatie
· De aanpak van (winkel)gevels
· Het stimuleren van economische initiatieven

Hierbij kan gedacht worden aan het slopen van (leegstaande) winkelpanden, het stimuleren van economische initiatieven zoals verhuizing en uitbreiding van winkels in het centrum en het herinrichten van het centrum tot een prettig verblijfsgebied met groene uitstraling en met veel ruimte voor evenementen en voldoende parkeergelegenheid.

Puntjes op de i
In de afgelopen weken zijn de laatste spreekwoordelijke puntjes op de i gezet. Zo is er nieuwe verlichting van de molen geplaatst en is het kunstwerk van de Ro-d-Ys teruggeplaatst op het Hellingplein in het centrum.

Mooie ontwikkeling voor Pekela
Wethouder Hennie Hemmes: ‘’Ik ben erg blij met het eindresultaat. Van zowel de ondernemers als de Pekelders hoor ik positieve geluiden. Een mooie ontwikkeling voor Pekela.’’ Gedeputeerde Tjeerd van Dekken: "De uitstraling van het centrum van Oude Pekela is totaal verbeterd. Leegstaande, verpauperde panden zijn aangekocht en gesloopt. Daarnaast zijn veel overtollige vierkante meters winkelvloeroppervlakte weggenomen. Hierdoor is het centrum een stuk compacter en leefbaarder geworden. Het resultaat mag er zijn!"

Kooistralocatie
Begin dit jaar gingen de appartementen op de Kooistralocatie is de verkoop. Inmiddels zijn bijna alle appartementen verkocht of onder optie. In het voorjaar start de bouw van de appartementen.

Eerder verschenen:

Pekelder windhonden renclub bestaat 100 jaar
Gerry Wolthof treedt op in Albatrosgebouw Nieuwe Pekela
Feestelijke intocht van Sinterklaas in Nieuwe én Oude Pekela
VAN HARTE: Griet Frans is 50 jaar geworden!
Sinterklaasfeest in MFC De Binding Oude Pekela op 26 november
Bestuurswisselingen bij OBCP: drie bestuursleden nemen afscheid, nieuw team treedt aan
Oosterlengte benoemt Marcel Kuin als interim-bestuurder
Pekela noteert meeste boetes voor ongeldige APK van Groningen
Wandel 25 november mee met de Orange the World-bewustwordingswandeling
Norah Imminga: Missverkiezing draait om meer dan schoonheid
Leerlingen planten bomen in aanloop naar Nationale Boomfeestdag
Het College van Pekela komt naar je toe deze herfst!
VV Pekela pakt koppositie én periodekampioenschap na winst op Westerlee
Ontbijt met de burgemeester en wethouders!
Club P.kel: nieuwe creatieve ontmoetingsplek voor kinderen en jongeren in Oude Pekela
Gevonden: oortelefoontje op de dijk tussen Winschoten en Pekela
Supermarkt Safari laat inwoners gezonde en betaalbare keuzes ontdekken
PCOB Pekela ontvangt ds. Bulten voor lezing over ‘Slavernij – toen en nu’
Blijf veilig op weg: Rijvaardigheidstraining in Oude Pekela op 4 december
Wethouder Van Klaveren in gesprek met groep 8 OBS De Linde tijdens Week van Respect

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

fi6k2kadc1a89giead05k9ui60