3JS in Theater De Klinker met Heroes of Music Unplugged

Geplaatst: maandag 28 december 2020 om 14:30 | Views: 6742

Auteur: 24 Webvertising Print B.V.

PEKELA - 3JS komen op 2 april naar Winschoten in het kader van hun Heroes of Music Unplugged-tour, een term die zeker bij de liefhebber van de bekende MTV Unplugged-shows een belletje doet rinkelen. Centraal staat de akoestische gitaar, die dankzij de serie op MTV weer mateloos populair werd - zo ook bij het Volendamse trio.

Jaren '90
Het was een tijd waarin internet, laat staan draadloos internet of glasvezel nog amper bestond. Als muzikant was je aangewezen op de bladen, de platenzaak, de radio en vooral MTV. De muziekzender stond toen nog garant voor nonstop muziek en initieerde de MTV Unplugged-shows met artiesten van allerlei pluimage. Deze optredens resulteerden in bekende albums van onder meer Paul McCartney, Nirvana, Alanis Morissette, Mariah Carey, Pearl Jam en Lauryn Hill. De akoestische gitaar speelde hierbij vanzelfsprekend een hoofdrol.

Pearl Jam
Uit Volendam komt weliswaar vooral Nederlandstalige muziek, maar de meeste muzikanten uit het vissersdorp kennen hun klassiekers. Waar bijvoorbeeld Nick & Simon een enorme liefde voor The Beatles en Simon & Garfunkel aan de dag leggen, is zanger Jan Dulles van 3JS een groot fan van het gitaargeweld uit Seattle dat in de jaren '90 doorbrak. Op Radio 538 vertolkte Dulles al een keer op niet onverdienstelijke wijze Black van Pearl Jam. In diezelfde 90's waren het ook oudere muzikanten die via de Unplugged-shows hun nummers nieuw leven inbliezen. Zo verschenen er albums vol uitgeklede versies van liedjes van Eric Clapton en The Golden Earring.

Zingen voor gevorderden
Veel van deze opnames gelden tegenwoordig als klassieke versies en kwamen terecht in de Top 2000 van Radio 2, een jaarlijks muziekfeestje dat ook op tv uitgezonden wordt. Zo is de Leadbelly-cover Where Did You Sleep Last Night - de zwanenzang van Nirvana-frontman Kurt Cobain al jaren vaste prik op de lijst. Of 3JS dat nummer ook gaat vertolken is onbekend. Feit is dat zanger Dulles met zijn bereik het hoogste niveau aantikt, getuige de integrale uitvoeringen van 3JS van The Joshua Tree, het album van U2: zingen voor gevorderden.

Dieper ingaan op de materie
Deze liefhebberij resulteert in Heroes of Music Unplugged, waar 3JS niet alleen de ene na de andere akoestische hit laten horen, maar er ook uitgebreid over vertellen. Een liedje spelen is één, dieper ingaan op de materie verklaart de keuze voor een nummer. Waar waren 3JS toen MTV de shows uitzond? Wat deed het met ze en hoe vormde het hen als muzikanten? Het antwoord volgt op 2 april in De Klinker.

Eerder verschenen:

Verbeter je interieur in Pekela met een lavasteen gietvloer
Zomeractiviteiten in Pekela: een bomvol programma voor kinderen en jongeren
Mirthe (6) en Liza de Boer (10) uit Oude Pekela supporten OranjeLeeuwin Groenen naar EK-winst
Nieuwe beweegtuin aan Beukenlaan in Nieuwe Pekela officieel geopend
Dorpsvernieuwingsproject Thuus in Nij Pekel opgenomen in boek over Masterplan Regiocentra Groningen
Laatste zes sociale huurappartementen Feiko Clockstraat vanaf vanavond beschikbaar
Ministerie publiceert ontwerpbesluit voor verlenging zoutwinning in Zuidwending
Zorggroep Meander neemt wijkverpleging over van Oosterlengte in Pekela
Digitaal bewustzijn op het platteland: hoe kleine steden zoals Pekela technologie omarmen
Basisschoolleerlingen doen verkeersexamens in Oude Pekela
Zomer vol plezier voor jeugd in Pekela met De Badde
Inzamelactie voor Voedselbank Oldambt bij Jumbo in Pekela
American Day & Rockers Festival komt naar Nieuwe Pekela
“We willen Pekela in beweging brengen” – Caroline Kemp Vermeul over haar drijfveer bij Stichting Pekela Beweegt
Jeugdbrandweer assisteert bij feestelijke opening nieuwe speeltuin bij Heeresmeer
Galerie Spavento opent zondagmiddag de deuren voor publiek
Gemeente Pekela waarschuwt voor diefstal plaatsnaamborden
Magisch kampvuurconcert in Nieuwe Pekela: Muziek onder de sterren
Met diepe dank aan onze bijzondere lerares - Gata Kort
Fotowedstrijd 'Het Perfecte Plaatje van Pekela' van start – Laat jouw blik op Pekela zien!

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

1b0erl4idqdjqb2b9gnvu98qp6