Daling aantal inwoners Oost-Groningen lijkt minder sterk

Geplaatst: dinsdag 3 november 2020 om 17:10 | Views: 5086

PEKELA - De nieuwste bevolkingsprognoses uit Oost-Groningen laten een verandering zien ten opzichte van de vorige prognoses. Waar in 2016 nog rekening werd gehouden met een forse daling van het aantal inwoners, laten de cijfers uit 2020 zien dat deze daling minder sterk is. De ontwikkeling van het aantal huishoudens in Oost-Groningen komt zelfs uit op een kleine groei.

Aantal huishoudens groeit het hardst in Oldambt
De prognoses laten zien dat het aantal huishoudens in de gemeente Oldambt de komende 10 jaar het hardst stijgt met 771 nieuwe huishoudens. Daarna volgt Veendam met een groei van 640 huishoudens. De gemeenten Stadskanaal (296), Westerwolde (230) en Pekela (217) groeit het aantal huishoudens minder hard. Tegelijk met de groei van het aantal huishoudens, daalt het aantal individuele inwoners. Die bevolkingsdaling is het grootst in de gemeente Stadskanaal (-1071), gevolgd door Veendam (-402), Pekela (-346), Westerwolde (-196) en Oldambt (-84). Het verschil tussen de huishoudensgroei en bevolkingsdaling komt doordat huishoudens gemiddeld steeds kleiner worden.

Verklaring
De verandering in de prognoses komt door een veel positiever migratiesaldo. Dit houdt in dat er minder mensen uit de regio vertrekken en er meer mensen in de regio komen wonen. Dat komt door de steeds verder toenemende druk op de woningmarkt in grote delen van Nederland. Als het lukt om daar de nieuwbouw te versnellen, dan heeft dat weer effect op de bevolkingsontwikkeling in Oost-Groningen.

Woningmarktbeleid
De gemeenten in Oost-Groningen werken al ruim tien jaar samen om de woningmarkt in de regio te versterken. Daarvoor maken ze om de vier jaar, in samenwerking met de provincie Groningen, regionale bevolkingsprognoses. Die cijfers worden gebruikt voor het woningmarktbeleid. In de nieuwste prognoses zijn de effecten van corona nog niet zichtbaar. Dat komt omdat het nu nog niet mogelijk is om te voorspellen welk effect de coronacrisis op de langere termijn heeft. De Oost-Groninger gemeenten moeten de komende jaren dus een extra vinger aan de pols houden.

Eerder verschenen:

Inschrijven voor Strijd om Pekels Goud kan nog!
Pekela draagt Blijhamsterbrug over aan provincie Groningen
30 mei: Rommelmarkt aan Zuidwendingerweg in Nieuwe Pekela
Cultuurmakers ontmoeten elkaar tijdens Cultuurcafé ‘Soamen goud’ in Pekela
16 mei: Gezellige rommelmarkt bij Julianakapel in Oude Pekela
Dennis de Vogel wint 38e NK Kaaibakken in Nieuwe Pekela
Column Pekela Beweegt: Gemeenschapszin deel 2 (een verhaal uit mijn buurtje)
Muziekvereniging Excelsior werkt mee aan grensoverschrijdend concert in Weener
Alpaca’s worden geschoren bij Kinderboerderij in Oude Pekela
Trekking Moederdagactie Pekela groot succes!
Internationals Ran Faber en Marije Visser geven clinic aan WSS-jeugd in Oude Pekela
Vertrekkend gemeentesecretaris Jan van der Woude ereburger Pekela
Tukker FM Tentfeest komt naar Boven Pekela
28 mei: Energie- en duurzaamheidsmarkt in de Kiepe Nieuwe Pekela
Gemeente Pekela brengt dak- en thuisloze mensen in beeld
Een feest organiseren in Pekela? Zo pak je het aan
Jong en oud herdenken samen in Pekela: “Opdat wij niet vergeten”
20 mei: Workshop Muziek voor de allerkleinsten in Bibliotheek Oude Pekela
Humanitas afdeling Veendam en Pekela zoekt nieuwe vrijwilligers
Oranje Bevrijdingsconcert in volle Wedderwegkerk [BEELDVERSLAG]

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

i1reft1r95l1tldekfebdquh87