Daling aantal inwoners Oost-Groningen lijkt minder sterk

Geplaatst: dinsdag 3 november 2020 om 17:10 | Views: 4906

PEKELA - De nieuwste bevolkingsprognoses uit Oost-Groningen laten een verandering zien ten opzichte van de vorige prognoses. Waar in 2016 nog rekening werd gehouden met een forse daling van het aantal inwoners, laten de cijfers uit 2020 zien dat deze daling minder sterk is. De ontwikkeling van het aantal huishoudens in Oost-Groningen komt zelfs uit op een kleine groei.

Aantal huishoudens groeit het hardst in Oldambt
De prognoses laten zien dat het aantal huishoudens in de gemeente Oldambt de komende 10 jaar het hardst stijgt met 771 nieuwe huishoudens. Daarna volgt Veendam met een groei van 640 huishoudens. De gemeenten Stadskanaal (296), Westerwolde (230) en Pekela (217) groeit het aantal huishoudens minder hard. Tegelijk met de groei van het aantal huishoudens, daalt het aantal individuele inwoners. Die bevolkingsdaling is het grootst in de gemeente Stadskanaal (-1071), gevolgd door Veendam (-402), Pekela (-346), Westerwolde (-196) en Oldambt (-84). Het verschil tussen de huishoudensgroei en bevolkingsdaling komt doordat huishoudens gemiddeld steeds kleiner worden.

Verklaring
De verandering in de prognoses komt door een veel positiever migratiesaldo. Dit houdt in dat er minder mensen uit de regio vertrekken en er meer mensen in de regio komen wonen. Dat komt door de steeds verder toenemende druk op de woningmarkt in grote delen van Nederland. Als het lukt om daar de nieuwbouw te versnellen, dan heeft dat weer effect op de bevolkingsontwikkeling in Oost-Groningen.

Woningmarktbeleid
De gemeenten in Oost-Groningen werken al ruim tien jaar samen om de woningmarkt in de regio te versterken. Daarvoor maken ze om de vier jaar, in samenwerking met de provincie Groningen, regionale bevolkingsprognoses. Die cijfers worden gebruikt voor het woningmarktbeleid. In de nieuwste prognoses zijn de effecten van corona nog niet zichtbaar. Dat komt omdat het nu nog niet mogelijk is om te voorspellen welk effect de coronacrisis op de langere termijn heeft. De Oost-Groninger gemeenten moeten de komende jaren dus een extra vinger aan de pols houden.

Eerder verschenen:

Moderne verwarming in traditionele huizen
VAN HARTE: Rowan Ahlers is 22 jaar geworden
VAN HARTE: Soraya Akran is vandaag 20 jaar geworden
RTV Noord komt met verkiezingsprogramma Tussen de Kiezers naar Gemeente Pekela
Doelen bereiken voor een gezonde financiële toekomst
Workshop Rondkomen met je geld in Bibliotheek Oude Pekela
Samen koken en spelletjes doen met jong en oud
VAN HARTE: Dennis Wilkie is vandaag 39 jaar geworden
WOZ-waarde woningen gemiddeld 10,6 procent omhoog; Pekela koploper met 20,7%
VAN HARTE: Jos Nuninga is 40 jaar geworden!
Terug van weggeweest bij Zempo: Weerbaarheid voor dames!
Amusementskoor De Zwalkers schenkt piano voor nieuw leven in De Binding
SMS-berichtenservices voor operationele communicatie en meldingen
Salva’s Pony Power Noord naar finale Viertallen Kür op Muziek bij The Dutch Masters
Dubbel eremetaal voor 15-jarige Jesse Leeuwerke bij U18
Zijn lage huizenprijzen in Pekela genoeg reden om er te gaan wonen? Redenen om het wel of niet te doen
Informatiebijeenkomst over nieuwe woonwijk bij Heeresmeer Nieuwe Pekela
Feestelijke afsluiting project ‘Koken Binnen Je Budget’ in Pekela
VAN HARTE: Noella Wubbema is 16 jaar geworden
Stef Goos wint voorleeswedstrijd van Pekela en Veendam

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

u4n50k5n2f1nvf6c65qto79kv0