Duizend uren samen lezen

Geplaatst: vrijdag 9 oktober 2020 om 13:35 | Views: 2962

Auteur: Biblionet Groningen

PEKELA - Meer dan 3.000 teams van kinderen en ouders deden deze zomer mee aan ‘Vakantielezen – de Thuiseditie’, het online leesbevorderingsprogramma van Biblionet Groningen. Samen hebben ze maar liefst 65.000 minuten (voor)gelezen en 28.000 taalopdrachten gedaan. Hiermee heeft het programma een belangrijke bijdrage geleverd aan het vergroten van het leesplezier van jonge lezers.

Jolanda Robben, senior adviseur bij Biblionet Groningen, is trots op de mooie cijfers. “Omdat we dit programma online aanbieden, konden we de resultaten goed meten. Zo weten we dat er 3.610 teams van ouders en kinderen aan de schattenjacht meededen, samen goed voor 9.623 spelers. Via opdrachten reisden ze virtueel naar onder andere Sportmanië, Sprookjesland en de Griezelkust. In elk land lazen de teams verhalen en deden ze (taal)spelletjes. Er zijn maar liefst 28.000 opdrachten afgerond en alleen de verhalen waren al goed voor 65.000 leesminuten. Zo hebben alle deelnemers op een speelse manier gewerkt aan het vergroten van hun leesplezier. En dat is belangrijk, want leesplezier is dé sleutel tot een betere lees- en taalvaardigheid.”

Landelijke uitrol
Het zomerleesprogramma is niet alleen aangeboden aan kinderen in de provincie Groningen, maar ook in de rest van Nederland. 35 Bibliotheekorganisaties gingen ermee aan de slag. Hiermee is het, naast Scoor een Boek!, het tweede leesbevorderingsprogramma van Biblionet Groningen dat een landelijke uitrol heeft gekregen. Jolanda Robben: “We bekijken nu hoe we volgende zomer nog meer kinderen, ouders en opa’s en oma’s kunnen laten meedoen met de Schooleditie én de Thuiseditie van Vakantielezen.”

Eerder verschenen:

Zempo verlaagt contributie voor jeugdleden judo en karate!
Orkest van de Veenkoloniën betovert publiek in Rooms Katholieke kerk Oude Pekela
Spetterende schuimparty bij De Riggel luidt zomervakantie in
VAN HARTE: Erwin Kostwinder 40 jaar! 🎉
Pekela viert 35-jarig jubileum met muziek, kinderburgemeester én 175 jaar molen De Onrust
Gemeente Pekela is twee burgemeesters rijker!
Thea Sperling bedenkt nieuwe slogan voor Pekela: Pekela Gewoon Goud
🌞 Kom jij ook naar het Waterspektakel in Nieuwe Pekela? 💦
Glasvezel Pekela en SKV sluiten kantoor in Nieuwe Pekela
Rock-On Outdoor Festival haalt Amerikaanse gitaarvirtuoos Eric Steckel naar Pekela
Pekela lanceert website Vrijwilligers Informatie Punt (VIP!)
Koning Willem Alexander bezoekt Oude Pekela
Koloniedraai in Boven Pekela van 7 t/m 10 juli afgesloten voor gemotoriseerd verkeer
Wethouder Ellen van Klaveren bij beste 50 lokale bestuurders van 2024
Verbeter je interieur in Pekela met een lavasteen gietvloer
Zomeractiviteiten in Pekela: een bomvol programma voor kinderen en jongeren
Mirthe (6) en Liza de Boer (10) uit Oude Pekela supporten OranjeLeeuwin Groenen naar EK-winst
Nieuwe beweegtuin aan Beukenlaan in Nieuwe Pekela officieel geopend
Dorpsvernieuwingsproject Thuus in Nij Pekel opgenomen in boek over Masterplan Regiocentra Groningen
Laatste zes sociale huurappartementen Feiko Clockstraat vanaf vanavond beschikbaar

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

s4sqikj7ga0ije7eek2a75s6k1