Duizend uren samen lezen

Geplaatst: vrijdag 9 oktober 2020 om 13:35 | Views: 3348

Auteur: Biblionet Groningen

PEKELA - Meer dan 3.000 teams van kinderen en ouders deden deze zomer mee aan ‘Vakantielezen – de Thuiseditie’, het online leesbevorderingsprogramma van Biblionet Groningen. Samen hebben ze maar liefst 65.000 minuten (voor)gelezen en 28.000 taalopdrachten gedaan. Hiermee heeft het programma een belangrijke bijdrage geleverd aan het vergroten van het leesplezier van jonge lezers.

Jolanda Robben, senior adviseur bij Biblionet Groningen, is trots op de mooie cijfers. “Omdat we dit programma online aanbieden, konden we de resultaten goed meten. Zo weten we dat er 3.610 teams van ouders en kinderen aan de schattenjacht meededen, samen goed voor 9.623 spelers. Via opdrachten reisden ze virtueel naar onder andere Sportmanië, Sprookjesland en de Griezelkust. In elk land lazen de teams verhalen en deden ze (taal)spelletjes. Er zijn maar liefst 28.000 opdrachten afgerond en alleen de verhalen waren al goed voor 65.000 leesminuten. Zo hebben alle deelnemers op een speelse manier gewerkt aan het vergroten van hun leesplezier. En dat is belangrijk, want leesplezier is dé sleutel tot een betere lees- en taalvaardigheid.”

Landelijke uitrol
Het zomerleesprogramma is niet alleen aangeboden aan kinderen in de provincie Groningen, maar ook in de rest van Nederland. 35 Bibliotheekorganisaties gingen ermee aan de slag. Hiermee is het, naast Scoor een Boek!, het tweede leesbevorderingsprogramma van Biblionet Groningen dat een landelijke uitrol heeft gekregen. Jolanda Robben: “We bekijken nu hoe we volgende zomer nog meer kinderen, ouders en opa’s en oma’s kunnen laten meedoen met de Schooleditie én de Thuiseditie van Vakantielezen.”

Eerder verschenen:

De mobiele Bibliotheek is terug!
Laptop Revive begonnen in Nieuwe Pekela
Bounce Back kijkt tevreden terug EK in Praag
Isolatiecoach is terug in Pekela! | Nog subsidie beschikbaar voor het isoleren van uw woning
Column Pekela Beweegt: 'Waar verleen jij je bestaansrecht aan?'
Peuter & Kleuter Zomerpret gaat weer van start in Pekela
Gemeente waarschuwt voor mogelijk valse collectanten
Buitengewoon opsporingsambtenaren in Pekela vanaf vandaag op nieuwe fietsen de straat op
Nagenieten van Rock On: uitgebreide fotoreportage 4 juli 2026
Rock On Outdoor beleeft geslaagde openingsavond, vandaag volgt spetterende finale
Rock On Outdoor viert vijfjarig jubileum met grootste editie ooit
Theo Thijssen school Boven Pekela neemt in stijl afscheid van juf Janette
5 manieren waarop Pekelders vrije tijd doorbrengen
Gratis kledinguitgifte in Nieuwe Pekela krijgt extra datum op nieuwe locatie
Leutje Wimbledon: het gezelligste tennistoernooi van de regio komt eraan
Femke en Liam benoemd tot kinderburgemeesters van de gemeente Pekela en eerste kinderraad geïnstalleerd
Rijksmonumentale houtzagerij Nooit-Gedacht in Nieuwe Pekela wacht op nieuwe toekomst
Waar vind je het beste kantoor voor belastingadvies?
Veilig verbonden in een digitale samenleving: online privacy voor iedereen
Bewegen is leuker als je het samen doet! Kom elke dinsdag gratis trainen in de Beweegtuin!

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

sh2k9t55e33dsq8t1uqmknlho1