Duizend uren samen lezen

Geplaatst: vrijdag 9 oktober 2020 om 13:35 | Views: 3267

Auteur: Biblionet Groningen

PEKELA - Meer dan 3.000 teams van kinderen en ouders deden deze zomer mee aan ‘Vakantielezen – de Thuiseditie’, het online leesbevorderingsprogramma van Biblionet Groningen. Samen hebben ze maar liefst 65.000 minuten (voor)gelezen en 28.000 taalopdrachten gedaan. Hiermee heeft het programma een belangrijke bijdrage geleverd aan het vergroten van het leesplezier van jonge lezers.

Jolanda Robben, senior adviseur bij Biblionet Groningen, is trots op de mooie cijfers. “Omdat we dit programma online aanbieden, konden we de resultaten goed meten. Zo weten we dat er 3.610 teams van ouders en kinderen aan de schattenjacht meededen, samen goed voor 9.623 spelers. Via opdrachten reisden ze virtueel naar onder andere Sportmanië, Sprookjesland en de Griezelkust. In elk land lazen de teams verhalen en deden ze (taal)spelletjes. Er zijn maar liefst 28.000 opdrachten afgerond en alleen de verhalen waren al goed voor 65.000 leesminuten. Zo hebben alle deelnemers op een speelse manier gewerkt aan het vergroten van hun leesplezier. En dat is belangrijk, want leesplezier is dé sleutel tot een betere lees- en taalvaardigheid.”

Landelijke uitrol
Het zomerleesprogramma is niet alleen aangeboden aan kinderen in de provincie Groningen, maar ook in de rest van Nederland. 35 Bibliotheekorganisaties gingen ermee aan de slag. Hiermee is het, naast Scoor een Boek!, het tweede leesbevorderingsprogramma van Biblionet Groningen dat een landelijke uitrol heeft gekregen. Jolanda Robben: “We bekijken nu hoe we volgende zomer nog meer kinderen, ouders en opa’s en oma’s kunnen laten meedoen met de Schooleditie én de Thuiseditie van Vakantielezen.”

Eerder verschenen:

Kerk uit 1911 in de steigers: groot onderhoud bij CGK Nieuwe Pekela
Eerste bijeenkomst Kracht(ige) Pekelders over versterken van inwonersinitiatieven
Wandelschoenen aan: Avond3Daagse Pekela komt eraan!
Loonbedrijf Moed: voor het persen van pakken hooi!
Altijd al trompet of bugel willen spelen? Dit is je kans!
Waarschuwing: laat kinderen en huisdieren niet achter in warme auto
Verpleegcentrum Dokhuis viert tienjarig bestaan met feestweek
Laatste kans om kleurplaat in te leveren voor Week van de Gezonde Jeugd in Pekela
Veentrappers van Scouting Pekela veroveren na tien jaar opnieuw de vlag
30 mei: Hervormde kerk haalt oud papier op in Pekela
Bekroonde documentaire over sluiting De Halm te zien bij Siep & Co in Oude Pekela
30 mei: Kledingwinkel voor de minima aan Holland Marsh 17D weer open!
VAN HARTE: Petra van der Wal is vandaag 40 jaar geworden
Kunstenaar Ankie Voerman opent expositie ‘Van Koffie tot Kust’ in Oude Pekela
Van opvang naar toekomst: nieuwe woonwijk Hooiwijk feestelijk geopend in Oude Pekela
Zaterdag 6 juni: ontdek de kerken van Oost-Groningen tijdens Kerkenpad 2026
Mini-parkje Noordercolonie in Boven Pekela verandert in leerzame buitenklas
Kom naar de Veiligheidsdag in Oude Pekela op 19 juni
Gezellige scootmobieltocht voert deelnemers langs natuur en avontuur
13 juni: Schutsemarkt Nieuwe Pekela; een dag vol plezier voor jong en oud

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

hjc1bpjocd8fphehrtjkphag46