Rolstoel Clinic (S)cool on Wheels op CBS De 7-Sprong te Oude Pekela

Geplaatst: dinsdag 6 oktober 2020 om 10:50 | Views: 13589

Auteur: Zjannet Horlings

OUDE PEKELA - Maandag 28 september was voor de leerlingen van groep 6/7 en groep 8 van CBS De 7-Sprong een bijzondere dag. Paul Toes van (S)cool on Wheels kwam bij ons op school om ons iets te vertellen over zijn levensverhaal. Daarnaast leerde Paul de kinderen over mensen met een handicap en hun deelname in de maatschappij. We leerden kijken met een andere 'bril' naar onbekende dingen. Paul gaf naast een theoriegedeelte ook een praktijkles.

Paul z'n levensverhaal
Paul ging op 18-jarige leeftijd even een broodje halen bij de McDonald's. Onderweg werd hij aangereden waardoor hij nu een defect linker onderbeen heeft. Hierdoor moest hij noodgedwongen stoppen met zijn huidige sport (korfbal) en ook zijn toekomstplannen werden gewijzigd.
Ooit is hij begonnen met rolstoelbasketbal, een voor hem, toen nog onbekende sport. Dit werd zijn nieuwe verslaving en uitdaging. Een aantal jaren later maakte hij deel uit van het Nederlands rolstoelbasketbal-team. De droom om ooit aan een Paralympische spelen deel te mogen nemen ontstond. Deze droom is werkelijkheid geworden. In 2016 heeft hij deelgenomen aan de Paralympische spelen in Rio. Daar de kwartfinale behaald, verloren, en uiteindelijk als 7e geëindigd. Rio was een hoogtepunt in zijn rolstoelbasketbal carrière maar ook zijn eindpunt.
Nu geeft hij clinics en probeer hij anderen te inspireren met zijn verhaal.

Theorie- en praktijkles
Daarnaast leerde Paul de kinderen over mensen met een handicap en hun deelname in de maatschappij. We leerden kijken met een andere 'bril' naar onbekende dingen. Paul gaf naast een theoriegedeelte ook een praktijkles. Alle kinderen ervaarden hoe het is om in een rolstoel te zitten. De kinderen testen hun eigen behendigheid en speelden een potje rolstoelbasketbal. Het was een hele leerzame dag met elkaar.

De groepen 6/7 en 8 van CBS De 7-Sprong, danken Paul Toes, (S)cool on Wheels en de sponsoren voor dit geweldige leermoment.

Fotoreportage

   Rolstoel Clinic (S)cool on Wheels op CBS De 7-Sprong Oude Pekela

Eerder verschenen:

27 september: Gratis Bluegrass concert in Oude Pekela
Brokschmidt Oldtimershow trekt veel belangstelling in Oude Pekela
Stralend weer en volop gezelligheid tijdens Jaarmarkt Oude Pekela
Verlichte optocht zorgt voor kleurrijk schouwspel langs het Pekelderdiep
18 september: Roots in Pekel op het Luthers Podium
Lachende gezichten bij feestelijke afsluiting Clocksteder Avond3Daagse
Ruim 120 sportievelingen bedwingen PrengerHoekman Hindernisbaan
Tijdelijke nachtopvang in Nieuwe Pekela sluit vandaag
Driewielfietsontdekdag in Oude Pekela groot succes
BEELDVERSLAG Meijer Fiets Direct Toertocht Pekela
Fietsbrug over A.G. Wildervanckkanaal weer open, maar afsluitingsbord staat er nog
Gerringa Kindermarkt trekt ondanks minder mooi weer veel jonge verkopers
Schoenservice Brokschmidt Bingo trekt 140 enthousiaste deelnemers
Prima weer tijdens tweede avond voor deelnemers Clocksteder Avond3Daagse
Weergoden goedgezind tijdens Traiteurslager Huizing Viswedstrijd
De Zwalkers bezorgen ‘jeugd van vroeger’ een muzikale middag
Nieuwe dagbestedingsplek ‘De Huiskamer’ opent deuren in Oude Pekela
Muziekvitamines weer van start: samen zingen op steeds meer plekken in Pekela
Jongeren uit Pekela gezocht: praat mee over wonen tijdens (t)huis in Groningen
Regen houdt deelnemers Clocksteder Avond3Daagse niet tegen

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

2nhlo3qsq237f55dd0gp6dqp06