Rolstoel Clinic (S)cool on Wheels op CBS De 7-Sprong te Oude Pekela

Geplaatst: dinsdag 6 oktober 2020 om 10:50 | Views: 13327

Auteur: Zjannet Horlings

OUDE PEKELA - Maandag 28 september was voor de leerlingen van groep 6/7 en groep 8 van CBS De 7-Sprong een bijzondere dag. Paul Toes van (S)cool on Wheels kwam bij ons op school om ons iets te vertellen over zijn levensverhaal. Daarnaast leerde Paul de kinderen over mensen met een handicap en hun deelname in de maatschappij. We leerden kijken met een andere 'bril' naar onbekende dingen. Paul gaf naast een theoriegedeelte ook een praktijkles.

Paul z'n levensverhaal
Paul ging op 18-jarige leeftijd even een broodje halen bij de McDonald's. Onderweg werd hij aangereden waardoor hij nu een defect linker onderbeen heeft. Hierdoor moest hij noodgedwongen stoppen met zijn huidige sport (korfbal) en ook zijn toekomstplannen werden gewijzigd.
Ooit is hij begonnen met rolstoelbasketbal, een voor hem, toen nog onbekende sport. Dit werd zijn nieuwe verslaving en uitdaging. Een aantal jaren later maakte hij deel uit van het Nederlands rolstoelbasketbal-team. De droom om ooit aan een Paralympische spelen deel te mogen nemen ontstond. Deze droom is werkelijkheid geworden. In 2016 heeft hij deelgenomen aan de Paralympische spelen in Rio. Daar de kwartfinale behaald, verloren, en uiteindelijk als 7e geëindigd. Rio was een hoogtepunt in zijn rolstoelbasketbal carrière maar ook zijn eindpunt.
Nu geeft hij clinics en probeer hij anderen te inspireren met zijn verhaal.

Theorie- en praktijkles
Daarnaast leerde Paul de kinderen over mensen met een handicap en hun deelname in de maatschappij. We leerden kijken met een andere 'bril' naar onbekende dingen. Paul gaf naast een theoriegedeelte ook een praktijkles. Alle kinderen ervaarden hoe het is om in een rolstoel te zitten. De kinderen testen hun eigen behendigheid en speelden een potje rolstoelbasketbal. Het was een hele leerzame dag met elkaar.

De groepen 6/7 en 8 van CBS De 7-Sprong, danken Paul Toes, (S)cool on Wheels en de sponsoren voor dit geweldige leermoment.

Fotoreportage

   Rolstoel Clinic (S)cool on Wheels op CBS De 7-Sprong Oude Pekela

Eerder verschenen:

Nagenieten van Rock On: uitgebreide fotoreportage 4 juli 2026
Rock On Outdoor beleeft geslaagde openingsavond, vandaag volgt spetterende finale
Rock On Outdoor viert vijfjarig jubileum met grootste editie ooit
Theo Thijssen school Boven Pekela neemt in stijl afscheid van juf Janette
5 manieren waarop Pekelders vrije tijd doorbrengen
Gratis kledinguitgifte in Nieuwe Pekela krijgt extra datum op nieuwe locatie
Leutje Wimbledon: het gezelligste tennistoernooi van de regio komt eraan
Femke en Liam benoemd tot kinderburgemeesters van de gemeente Pekela en eerste kinderraad geïnstalleerd
Rijksmonumentale houtzagerij Nooit-Gedacht in Nieuwe Pekela wacht op nieuwe toekomst
Waar vind je het beste kantoor voor belastingadvies?
Veilig verbonden in een digitale samenleving: online privacy voor iedereen
Bewegen is leuker als je het samen doet! Kom elke dinsdag gratis trainen in de Beweegtuin!
Bronzen seizoensafsluiting voor acrotrio SV Dynamica
Pekela schiet Westerwolde te hulp met tijdelijke nachtopvang
Vrijwilligers WSS opnieuw actief tijdens TT Assen: 'Nait soezen, mor kop d'r veur'
VV Pekelder Boys viert 80-jarig jubileum met geslaagd feestweekend
De groeiende populariteit van online vrijetijdsbesteding in Pekela
586 verkeersboetes in Pekela, goed voor € 167.888,00
FOTOREPORTAGE Classic Demorace Holland Marsh Nieuwe Pekela
VAN HARTE: Echtpaar Spieard 60 jaar getrouwd

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

8nfshtsjphk9ssa7k0tlbnk957