Rolstoel Clinic (S)cool on Wheels op CBS De 7-Sprong te Oude Pekela

Geplaatst: dinsdag 6 oktober 2020 om 10:50 | Views: 13783

Auteur: Zjannet Horlings

OUDE PEKELA - Maandag 28 september was voor de leerlingen van groep 6/7 en groep 8 van CBS De 7-Sprong een bijzondere dag. Paul Toes van (S)cool on Wheels kwam bij ons op school om ons iets te vertellen over zijn levensverhaal. Daarnaast leerde Paul de kinderen over mensen met een handicap en hun deelname in de maatschappij. We leerden kijken met een andere 'bril' naar onbekende dingen. Paul gaf naast een theoriegedeelte ook een praktijkles.

Paul z'n levensverhaal
Paul ging op 18-jarige leeftijd even een broodje halen bij de McDonald's. Onderweg werd hij aangereden waardoor hij nu een defect linker onderbeen heeft. Hierdoor moest hij noodgedwongen stoppen met zijn huidige sport (korfbal) en ook zijn toekomstplannen werden gewijzigd.
Ooit is hij begonnen met rolstoelbasketbal, een voor hem, toen nog onbekende sport. Dit werd zijn nieuwe verslaving en uitdaging. Een aantal jaren later maakte hij deel uit van het Nederlands rolstoelbasketbal-team. De droom om ooit aan een Paralympische spelen deel te mogen nemen ontstond. Deze droom is werkelijkheid geworden. In 2016 heeft hij deelgenomen aan de Paralympische spelen in Rio. Daar de kwartfinale behaald, verloren, en uiteindelijk als 7e geëindigd. Rio was een hoogtepunt in zijn rolstoelbasketbal carrière maar ook zijn eindpunt.
Nu geeft hij clinics en probeer hij anderen te inspireren met zijn verhaal.

Theorie- en praktijkles
Daarnaast leerde Paul de kinderen over mensen met een handicap en hun deelname in de maatschappij. We leerden kijken met een andere 'bril' naar onbekende dingen. Paul gaf naast een theoriegedeelte ook een praktijkles. Alle kinderen ervaarden hoe het is om in een rolstoel te zitten. De kinderen testen hun eigen behendigheid en speelden een potje rolstoelbasketbal. Het was een hele leerzame dag met elkaar.

De groepen 6/7 en 8 van CBS De 7-Sprong, danken Paul Toes, (S)cool on Wheels en de sponsoren voor dit geweldige leermoment.

Fotoreportage

   Rolstoel Clinic (S)cool on Wheels op CBS De 7-Sprong Oude Pekela

Eerder verschenen:

Bluesavond met AJ Plug en band geannuleerd
29 oktober: Ladies Night bij Bloemenshop Jolanda in Nieuwe Pekela
VAN HARTE: Chantal Ploeger is 40 jaar geworden
VAN HARTE: Bert is vandaag 65 jaar geworden
Pekela straalt: nieuwe sfeerverlichting brandt in winkelcentra
Pekela maakt pas op de plaats met nieuwe plannen voor komend jaar
Dag van de Mantelzorg in Pekela: middag vol waardering en ontspanning
Lunchlezing met Sanne Meijer in Nieuwe Pekela
Op zijn 80e nog volop in actie: Dick Prins strijdt tot het laatste punt
Gratis digitale workshop betalen met Tikkie en QR-codes in Oude Pekela
Jan Henk de Groot geeft solo-optreden in Lutherse Kerk Nieuwe Pekela
N366 tussen Nieuwe Pekela en Stadskanaal zaterdag afgesloten
Kuipers Hout & Staalbouw zoekt allround vakman
Zangdienst in de Wedderwegkerk in Oude Pekela
Pekela geeft verenigingen ruimte voor vuurwerkontheffing tijdens jaarwisseling
Portemonnee verloren tussen Aldi Oude Pekela en Nieuwe Pekela
66 Pekelders doen dit jaar mee aan sport of cultuur via het Volwassenenfonds
Landelijke bekende IERSE Swingfolkband UNICORN geeft concert in Nieuwe Pekela
Vierde Pekelder korenfestival trekt volle zaal in De Binding
Amerikaanse kunstenaar exposeert schilderijen in molen De Onrust in Oude Pekela

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

fcclf8fe6lbtclen4ciganl5g4