Rolstoel Clinic (S)cool on Wheels op CBS De 7-Sprong te Oude Pekela

Geplaatst: dinsdag 6 oktober 2020 om 10:50 | Views: 13744

Auteur: Zjannet Horlings

OUDE PEKELA - Maandag 28 september was voor de leerlingen van groep 6/7 en groep 8 van CBS De 7-Sprong een bijzondere dag. Paul Toes van (S)cool on Wheels kwam bij ons op school om ons iets te vertellen over zijn levensverhaal. Daarnaast leerde Paul de kinderen over mensen met een handicap en hun deelname in de maatschappij. We leerden kijken met een andere 'bril' naar onbekende dingen. Paul gaf naast een theoriegedeelte ook een praktijkles.

Paul z'n levensverhaal
Paul ging op 18-jarige leeftijd even een broodje halen bij de McDonald's. Onderweg werd hij aangereden waardoor hij nu een defect linker onderbeen heeft. Hierdoor moest hij noodgedwongen stoppen met zijn huidige sport (korfbal) en ook zijn toekomstplannen werden gewijzigd.
Ooit is hij begonnen met rolstoelbasketbal, een voor hem, toen nog onbekende sport. Dit werd zijn nieuwe verslaving en uitdaging. Een aantal jaren later maakte hij deel uit van het Nederlands rolstoelbasketbal-team. De droom om ooit aan een Paralympische spelen deel te mogen nemen ontstond. Deze droom is werkelijkheid geworden. In 2016 heeft hij deelgenomen aan de Paralympische spelen in Rio. Daar de kwartfinale behaald, verloren, en uiteindelijk als 7e geëindigd. Rio was een hoogtepunt in zijn rolstoelbasketbal carrière maar ook zijn eindpunt.
Nu geeft hij clinics en probeer hij anderen te inspireren met zijn verhaal.

Theorie- en praktijkles
Daarnaast leerde Paul de kinderen over mensen met een handicap en hun deelname in de maatschappij. We leerden kijken met een andere 'bril' naar onbekende dingen. Paul gaf naast een theoriegedeelte ook een praktijkles. Alle kinderen ervaarden hoe het is om in een rolstoel te zitten. De kinderen testen hun eigen behendigheid en speelden een potje rolstoelbasketbal. Het was een hele leerzame dag met elkaar.

De groepen 6/7 en 8 van CBS De 7-Sprong, danken Paul Toes, (S)cool on Wheels en de sponsoren voor dit geweldige leermoment.

Fotoreportage

   Rolstoel Clinic (S)cool on Wheels op CBS De 7-Sprong Oude Pekela

Eerder verschenen:

Pekelder Poëzieavond met Theo Zwinderman, Sandra Verboog-Koster en Lilian Zielstra  
Zangdienst in de Wedderwegkerk in Oude Pekela
Pekela geeft verenigingen ruimte voor vuurwerkontheffing tijdens jaarwisseling
Portemonnee verloren tussen Aldi Oude Pekela en Nieuwe Pekela
66 Pekelders doen dit jaar mee aan sport of cultuur via het Volwassenenfonds
Landelijke bekende IERSE Swingfolkband UNICORN geeft concert in Nieuwe Pekela
Vierde Pekelder korenfestival trekt volle zaal in De Binding
Amerikaanse kunstenaar exposeert schilderijen in molen De Onrust in Oude Pekela
Waanzinnige cheque van 10.000 euro voor Stichting Wensambulance Noord-Nederland namens Nh1816 Verzekeringen  
Oktober Woonmaand bij Old Ambt Meubelen: een maand vol voordeel, wooninspiratie en feestelijke activiteiten!
Column Pekela Beweegt: 'Nagloeien'
Gemeente Pekela haalt grof snoeiafval op tijdens takkenroute
Ga mee met de scootmobieltocht! 
Wethouders verrassen jubilerend WSS met nieuwe korfballen
Jeugd VV Pekela komt massaal in actie voor Stichting Strijder Danny Bats
Ruim 80 Pekelders doen Fittest in De Spil Nieuwe Pekela
GEVONDEN in Boven Pekela: OV chipkaart
Veilig Verkeer controleert fietsen bij Dollard College Pekela
Modder op de weg?!
Veel wegwerkzaamheden deze maand in Pekela

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

4tdoh64umj6reaciue8mqnv6d3