Toezicht Wmo gemeenten Pekela laat positieve resultaten zien

Foto: cda.nl

Geplaatst: maandag 15 juni 2020 om 13:05 | Views: 5561

PEKELA - Het toezicht op de kwaliteit en de rechtmatigheid van de geleverde zorg via de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) laat positieve resultaten zien. Vanaf de start van het toezicht in de gemeenten Pekela en Veendam zijn er ongeveer 60 zorgaanbieders onderzocht, waarvan ruim 50 in orde werden bevonden. Toezichthouders onderzoeken of de zorgaanbieders handelen volgens de geldende kaders. De gemeenten trekken hierin gezamenlijk op.

Onderzoek
Ieder jaar worden er meerdere onderzoeken uitgevoerd naar zorgaanbieders. Onderzoeken richten zich vooral op (PGB) aanbieders waar de gemeente geen contract mee heeft omdat het risico op minder goede zorg daar het grootst is. Een onderzoek start vaak naar aanleiding van een melding. Dit kan een melding zijn van bijvoorbeeld een cliënt, familielid, andere zorgaanbieder of overheidsinstantie. De toezichthouder onderzoekt de melding en verzamelt informatie over de zorgaanbieder.

Resultaten
Vanaf de start van het toezicht in 2015 zijn er ongeveer 60 zorgaanbieders in beeld geweest en onderzocht. Bij zeven aanbieders werden na het onderzoek geen indicaties (afspraken over zorg) meer afgegeven aan cliënten. Bij een tweetal aanbieders kon worden volstaan met het opleggen van een verbetertraject, gekoppeld aan termijnen. Voldoet de aanbieder niet aan de voorschriften binnen deze termijn, dan volgen andere maatregelen. In één geval is aangifte gedaan van mogelijk strafbare feiten. Dit heeft geleid tot een veroordeling van de betreffende aanbieder voor valsheid in geschrifte.

Ervaring van de cliënt belangrijk
Tijdens een onderzoek worden verschillende onderdelen bekeken. Belangrijk hierin is de ervaring van de cliënt over de ontvangen zorg. Ook een inspectie op locatie en het doornemen van de administratie van de aanbieder kan onderdeel uitmaken van het onderzoek.

Verbeteren van de kwaliteit van de zorg
Wethouder Henk Busemann van de gemeente Pekela: “Doel van het toezicht is het verbeteren van de kwaliteit van de aangeboden zorg. Bij elk onderzoek wordt er gekeken hoe de zorg verbeterd kan worden. Pas als geen van de maatregelen effect heeft, worden er geen indicaties meer afgegeven.”

Gemeenten verantwoordelijk
Sinds 2015 zijn gemeenten verantwoordelijk voor het toezicht op de kwaliteit en de rechtmatigheid van de geleverde zorg via de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo). De gemeenten Pekela en Veendam hebben hiervoor gezamenlijk toezichthouders aangesteld.

Eerder verschenen:

Leefbaarheidsfonds opent weer voor nieuwe initiatieven
Vrijwilligers gezocht voor schoonmaakactie op kerkhof Nieuwe Pekela
Gemeente Pekela past huisvesting ambtenaren aan om kosten renovatie te drukken
S.V. Dynamica start met Fungroep Acrogym in Nieuwe Pekela
Geen onregelmatigheden bij inspectie FD Caravans in Oude Pekela
Project Buurtgezinnen krijgt vervolg met nieuwe coördinator
Een gezellige muzikale middag in MFC de Binding Oude Pekela
BEELDVERSLAG - Veiligheidsdag in Oude Pekela trekt veel publiek
Gemeente Pekela roept inwoners op tot schermvrije avond
Werkgeversbijeenkomst in Oude Pekela staat in teken van arbeidsmarkt en AI
Wethouder Eddie Jonker feliciteert VV Pekela met nieuwe pannakooi
Geslaagde Tukker FM Donders Dikke Tent Party Pekela
Bluesliefhebbers kunnen zich opmaken voor Blues in Pekel
Ongeluk met twee vrachtwagens op N366 bij Nieuwe Pekela
Jaap Kuin wil verder als burgemeester van Pekela
(G)oud 67+ Event brengt Pekelder senioren samen in De Spil
31 oktober: Bounce Back Halloween Bingo in Sporthal De Spil
Nieuws over de kledingbeurs in de Kiepe Nieuwe Pekela
Tips voor het vinden van een bijzondere grafsteen in Pekela
Gemeente Pekela grijpt in om toekomst katholieke kerken veilig te stellen

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

j0ur5rgukmf0b1pc295bbj3jf1