Noodzaak tot wijzigingen in het zorgaanbod Refaja en Bethesda

Geplaatst: woensdag 25 maart 2020 om 10:10 | Views: 6042

PEKELA - Door de coronacrisis ziet Treant zich genoodzaakt een aantal maatregelen te treffen en deels te versnellen met betrekking tot de ontwikkeling van de zorgprofielen van de verschillende ziekenhuislocaties (plan Zorg voor de regio). De kern hiervan is dat de acute zorg en de coronazorg zoveel mogelijk in Emmen zullen plaatsvinden, zodat de geplande (en poliklinische) zorg in Stadskanaal en Hoogeveen zoveel mogelijk doorgang kan blijven vinden.

De coronapandemie vraagt veel van ons. De medewerkers van Bethesda die op 6 april naar een andere werkplek (Emmen) zouden gaan, doen dat nu een week eerder dan gepland. Dit is nodig om onze teams sneller op sterkte te krijgen, voordat echt grote aantallen coronapatiënten onze zorg nodig gaan hebben. Door eerder de collega’s in Emmen te versterken, hopen we overbelasting van het verplegend personeel zo lang mogelijk binnen de perken te houden. Het blijkt immers dat coronapatiënten tot wel twee keer intensievere zorg nodig hebben.

Hieronder vindt u een opsomming van de belangrijkste wijzigingen in de zorgprofielen:

  Stadskanaal (Refaja) – vanaf woensdag 25 maart

  Wat blijft?
 Poliklinische zorg
 Beschouwende dagbehandeling
 Dagverpleging kindergeneeskunde alleen geopend voor electieve opnames van beschouwende specialismen. Spoedconsulten op de poli Kindergeneeskunde blijven mogelijk.
 Afdeling Chirurgische dagbehandeling van 7.30 tot 20.00 uur
 Basisspoedpost (BSP) en de CTU (hartafdeling) zijn open van maandag t/m vrijdag van 08.00 tot 17.00 uur.
 Kortdurende Intensieve Zorgafdeling (KIZ) voor kwetsbare ouderen

  Wat is er tijdens de coronacrisis (tijdelijk) niet meer?
 Operaties, zowel in dagbehandeling als klinisch
 Klinische verpleegafdeling
 De BSP is ’s avonds en in het weekend dicht (was ’s nachts al dicht).

Hoogeveen (Bethesda) – vanaf vrijdag 27 maart (i.p.v. 6 april)

  Wat blijft?
 Poliklinische zorg
 Dagbehandeling beschouwend en chirurgisch
 Dagverpleging kindergeneeskunde geopend voor electieve opnames van beschouwende en snijdende specialismen. Spoedconsulten op de poli Kindergeneeskunde blijven mogelijk.
 Geplande laagcomplexe zorg, short stay (= weekziekenhuis)
 BSP open op maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 22.00 uur (bemand tot 23.00 uur)
 CTU open op maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur

Wat is er niet meer na 27 maart (i.p.v. 6 april)?
 SEH
 Spoedopnames
 AZA (Acute Zorg Afdeling) Zoals in de Zorg voor de regio-plannen afgesproken, gaat de acute zorg naar Emmen.

  Wat is er dan aangepast ten opzichte van het oorspronkelijke plan Zorg voor de regio voor Bethesda in Hoogeveen?
 De Basisspoedpost is tijdens de coronacrisis niet open in het weekend
 De medewerkers van de acute zorg in Bethesda gaan een week eerder naar hun nieuwe werkplek in Emmen.

Onze medewerkers worden momenteel zwaar op de proef gesteld door de uitdaging om goede en veilige zorg te blijven bieden aan iedereen die dat nodig heeft. Maar we hebben er het volste vertrouwen in dat we deze situatie samen met alle inwoners van Drenthe en Zuidoost Groningen het hoofd kunnen bieden.

Eerder verschenen:

Vrijheidsstraat in Oude Pekela kleurt oranje voor WK voetbal
Grote belangstelling bij officiële opening Galerie Spavento in Nieuwe Pekela
VV Pekela promoveert na bloedstollende strafschoppenserie naar vierde klasse
Win het WK-tenue 2026 én open zelf de nieuwe pannakooi!
Vocalgroup VocalSpirit houdt open repetitieavond in Stadskanaal
Geslaagde reünie van El Rondo Nieuwe Pekela brengt oude tijden weer tot leven
Vandaag: Officiële opening van Galerie Spavento in Nieuwe Pekela
VAN HARTE: Jack van der Veen is 45 jaar geworden!
'Putjesscheppers' actief in Pekela
Wedderweg Kerk zoekt kerstboom voor feestdagen in Oude Pekela
TC Nieuwe Pekela grijpt winst in Strijd om Pekels Goud 2026 na spannende strijd
Burgemeester Jaap Kuin opent expositie Ankie Voerman in molen De Onrust
Bijeenkomst voor inwonersinitiatieven in Pekela: ‘Samen bouwen aan een sterker dorp’
Vrijdagavond: BOP 45 jaar – Jubileumtoernooi in de Spil Nieuwe Pekela
Leerlingen van De 7-Sprong helpen bij snelheidscontrole in Oude Pekela
Leerlingen cbs de 7-Sprong doen verkeersexamen op de fiets in Oude Pekela
Feestelijke kick-off Week voor de Gezonde Jeugd met prijsuitreiking kleurwedstrijd in Oude Pekela
21 juni: Parkdienst in Boekhovenpark Nieuwe Pekela
Weeringo catering Oude Pekela laat kinderen Sint Willibrordusschool kennismaken met reusachtige gehaktbal
Grote belangstelling voor duurzaamheidsmarkt in Pekela

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

im4gqcdmrp3dbokop478snhkf6