Presentatie gedichtenbundel ‘Ik woon heel klein’ van Anneke Groot

Geplaatst: dinsdag 26 november 2019 om 14:00 | Views: 15795

Auteur: Henk Drenth

PEKELA - Afgelopen zaterdagmiddag heeft de schrijfster Anneke Groot, woonachtig in Nieuwe Pekela, haar nieuwe gedichtenbundel ‘Ik woon heel klein’ gepresenteerd. Dit mocht zij doen in de (grote) huiskamer van Freek van Dijk in Numero Dertien. Waar hij een glaskunst atelier heeft en galerie.

Voor Anneke was het een heel bijzondere plek. Met wijlen haar man, de kunstenaar Martin den Hollander, heeft ze bijna 40 jaar in de voormalige boerderij uit 1860 gewoond.

Anneke Groot heeft bekendheid verworven door haar mooie fijngevoelige dichtwerk. Vaak is zij op podia aanwezig waar gedichten worden voorgedragen. Anneke Groot schrijft niet alleen. Ze is ook een begenadigd pianiste waarbij gevoel en techniek samenvloeien. Naast haar gedichtenbundels heeft Anneke het kinderboek ‘Het verhaal van Jako en Jente’ geschreven.

Al eerder verschenen haar twee gedichtenbundels ‘Geschonden lijf’ en ‘Post van spekkoek’. En gedichten van haar in bloemlezingen en tijdschriften. In haar nieuwe bundel ‘Ik woon heel klein’ laat ze de lezer telkens weer iets nieuws ontdekken.

Anneke Groot, geboren in Spijk, woont sinds 2014 in Nieuwe Pekela. Ze schrijft over wat op foto’s niet is te zien. Het is in haar werk eveneens kenmerkend dat zij als dichter steeds kleine stapjes overslaat. Dit laat aan de lezer de ruimte om eigen situaties in te vullen.

Een afbeelding van een huisje op haar schilderij siert de cover van haar nieuwste gedichtenbundel. Het betreffende schilderij was op een prominente plek tentoongesteld. Het huisje is geschilderd naar aanleiding van het voordragen van een gedicht van Michel van der Plas door Anneke.

In haar schilderijen werkt ze met olieverf in lagen. Soms met toevoeging van zijdevloei, zand, potlood en houtskoolpoeder. Anneke fotografeert daarnaast ook. Haar foto’s van poppen roepen een verontrustende sfeer op.

De presentatie was vooraf gegaan met een muziekuitvoering door haar pianodocente Stefanie Rotzsch en haar man de cellist Christiaan van Hemert uit Oude Pekela. Anneke zelf had de twee musici voor een ruime huiskamer vol goede vrienden voorgesteld. Oud-burgemeester Ab Meijerman voerde het woord en mocht het eerste exemplaar in ontvangst nemen. Ook de beide musici hebben een exemplaar overhandigd gekregen.

Anneke was ook vol lof over gastheer Freek van Dijk. Ontspannen en af en toe met zijn specifieke humor. En wat heeft hij van de schuur een prachtige kamer gemaakt. Freek woont sinds 2015 in de boerderij in Numero Dertien.

Fotoreportage

   Presentatie gedichtenbundel ‘Ik woon heel klein’ van Anneke Groot - Foto's Henk Drenth

Eerder verschenen:

Gietvloeren in woningbouw: wat je moet weten voor je kiest
Lokale Evenementen vs. Digitaal Vermaak: Wat Kiezen Pekelders?
Veilig ondernemen centraal tijdens drukbezochte ondernemersbijeenkomst
Meneer Jager wint Patat Schnitzelwedstrijd van HSV De Beurs
Karttalent Noah Philips keert sterk terug na elleboogbreuk
Oude kluis op basisschool Groen van Prinsterer onthult historische schat
Veiligheidsdag 19 juni in Oude Pekela gaat niet door
Muziekvereniging Excelsior werkt mee aan grensoverschrijdend concert in Weener
Nieuw coalitieprogramma Pekela: Pekelder PVV, SP en CDA vormen coalitie
Bounce Back sluit succesvol seizoen af en richt vizier op EK in Praag
Eerste Fyzigo Jeugdvoetbaltoernooi bij VV Noordster Oude Pekela groot succes
Muziek, marktkramen en ontmoetingen maken Schutsemarkt Nieuwe Pekela compleet
Pekelder Andrea Groenhof-Weits vertelt op tv over Nationale Wandeluitdaging
Nieuwe Pekela; van bomenbuurt zonder bomen naar dorp met ballen
Campagne-tour ‘Groninger grond zoekt tuinder'
VAN HARTE: Sjacky Grave 50 jaar!
De Schutsemarkt: meer dan een markt alleen
Column Pekela Beweegt: 'In beweging'
Vrijheidsstraat in Oude Pekela kleurt oranje voor WK voetbal
Grote belangstelling bij officiële opening Galerie Spavento in Nieuwe Pekela

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

n40ir1g450qgosjvler3bitot7