Appartementen aan Vrijheidsstraat hebben nu eigen naam: Vrijheidshof

Geplaatst: vrijdag 15 november 2019 om 14:25 | Views: 17796

OUDE PEKELA - Het appartementencomplex aan de Vrijheidsstraat (huisnummers 40 t/m 256) heeft sinds kort de naam Vrijheidshof op de gevel staan. Tevens is er een vlaggenmast geplaatst. De feestelijke onthulling van de naam werd 14 november gevierd. Ook werd de vlag gehesen en hield wethouder Busemann een korte toespraak.

Nadat op 1 maart jl. een activiteitencommissie in het leven is geroepen kwam de vraag waarom het gebouw geen naam had. Langs de weg staat wel een bord met de naam Molenhof maar de naam Molenhof bevindt zich ook aan de Scholtenswijk en IJsbaanlaan. Voor vele bezoekers (hulpverleners, taxi’s etc. ) is dit zeer verwarrend en is het soms erg moeilijk de juiste locatie Molenhof te vinden. Ook kwam de vraag vanuit de bewoners of er een vlaggenmast kon worden geplaatst. Zij hebben dit altijd als een gemis gezien en willen de Groningse vlag zien wapperen of de driekleur bij speciale gelegenheden.

In samenwerking met Vestia-VvE kwamen deze punten op de jaarlijkse vergadering van de VvE. De naam op het gebouw mocht van Vestia –VvE mits er 70 % van de bewoners mee akkoord ging. We hadden inmiddels een enquête over de naamgeving gehouden onder de bewoners van het appartement en deze kwamen met 7 namen, waaronder de naam Vrijheidshof. Deze naam werd met grote meerderheid gekozen uit de 7 andere namen en omdat Vestia als eis stelde dat 70 % van de bewoners hiermee akkoord moesten gaan zijn we wederom met een handtekenlijst bij de bewoners langs geweest. Een score van 100 % was de uitslag .

Vestia-VvE gaf hierna toestemming en opdracht tot plaatsing van de naam op de gevel. Ook voor de vlaggenmast werd de offerte goedgekeurd en ook hiervoor werd opdracht gegeven. De naam Vrijheidshof dekt uitstekend de lading. Het gebouw staat aan een hof aan de Vrijheidsstraat. Bewoonster mevr. M.Bos heeft deze naam samen met haar kleindochter bedacht en heeft ook de onthulling gedaan. De vlag werd gehesen door een van de oudste bewoners die zich sterk heeft gemaakt voor deze vlaggenmast. 

Fotoreportage

   Onthulling naam Vrijheidshof - Foto's Abel van der Veen

Aan dit artikel is meegewerkt door

Abel van der Veen
Fotograaf en redacteur

abel@prachtigpekela.nl

Eerder verschenen:

Pekelder Poëzieavond met Theo Zwinderman, Sandra Verboog-Koster en Lilian Zielstra  
Zangdienst in de Wedderwegkerk in Oude Pekela
Pekela geeft verenigingen ruimte voor vuurwerkontheffing tijdens jaarwisseling
Portemonnee verloren tussen Aldi Oude Pekela en Nieuwe Pekela
66 Pekelders doen dit jaar mee aan sport of cultuur via het Volwassenenfonds
Landelijke bekende IERSE Swingfolkband UNICORN geeft concert in Nieuwe Pekela
Vierde Pekelder korenfestival trekt volle zaal in De Binding
Amerikaanse kunstenaar exposeert schilderijen in molen De Onrust in Oude Pekela
Waanzinnige cheque van 10.000 euro voor Stichting Wensambulance Noord-Nederland namens Nh1816 Verzekeringen  
Oktober Woonmaand bij Old Ambt Meubelen: een maand vol voordeel, wooninspiratie en feestelijke activiteiten!
Column Pekela Beweegt: 'Nagloeien'
Gemeente Pekela haalt grof snoeiafval op tijdens takkenroute
Ga mee met de scootmobieltocht! 
Wethouders verrassen jubilerend WSS met nieuwe korfballen
Jeugd VV Pekela komt massaal in actie voor Stichting Strijder Danny Bats
Ruim 80 Pekelders doen Fittest in De Spil Nieuwe Pekela
GEVONDEN in Boven Pekela: OV chipkaart
Veilig Verkeer controleert fietsen bij Dollard College Pekela
Modder op de weg?!
Veel wegwerkzaamheden deze maand in Pekela

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

42artg7k9bll4d2qhhuslnem65