ZICHT OP AGBZW: warmwaterleiding en waterstof

Geplaatst: vrijdag 1 november 2019 om 13:25 | Views: 4729

Auteur: Rocco van Dijk | Plant Manager Underground Storages

PEKELA / ZUIDWENDING - In dit artikel wil ik, Rocco van Dijk - Plant Manager Underground Storages, ingaan op de start van de aanleg van de definitieve warmwaterleiding en een aantal waterstofzaken.

Reparatie warmwaterleiding
Eind vorig jaar constateerden we – vlak voor kerst – een lekkage in een warmwaterleiding. We hebben direct na de jaarwisseling een noodleiding aangelegd. Op dit moment zijn we bezig om die noodleiding te vervangen door een definitieve leiding. De nieuwe leiding wordt bovengronds gelegd. Ter plaatse van de weg die over de installatie loopt, wordt een leidingbak aangebracht. We zijn momenteel bezig met de voorbereiding zodat we tijdens de bedrijfsstop van 14 t/m 16 november de definitieve leiding aan kunnen sluiten. Zo’n bedrijfsstop voeren we jaarlijks uit. Gedurende een aantal dagen is de gasopslag niet in bedrijf zodat we werkzaamheden kunnen uitvoeren die niet kunnen plaatsvinden wanneer er gas door de leidingen op de installatie stroomt. In de regel merkt de omgeving weinig tot niets van deze werkzaamheden.

Waterstofzaken
Sinds september is de HyStock-waterstofinstallatie volledig operationeel. Sindsdien wordt er gemiddeld één keer per week een trailer, gevuld met waterstof afgehaald, op de locatie. De zonnepanelen leveren hiervoor al weer enige tijd hun groene stroom aan de installatie.

Vanaf begin volgend jaar willen we met vier bedrijfswagens op waterstof gaan rijden, één busje en drie personenauto’s. Hiervoor komt er op de locatie een vulinstallatie te staan, waarmee we onze eigen groene waterstof in de auto’s kunnen pompen. Op dit moment loopt de vergunningaanvraag hiervoor bij het ministerie van Economische Zaken en Klimaat (EZK).

Volgend jaar willen we een test uitvoeren ter voorbereiding op het opslaan van waterstof in de toekomst. We gaan alle materialen en onderdelen nodig voor gasopslag testen op geschiktheid voor de opslag van waterstof. Dat doen we in het reeds bestaande boorgat van caverne A8. Op dit moment loopt ook hiervoor de vergunningaanvraag bij het ministerie van EZK.

Eerder verschenen:

Seniorenbijeenkomst in Pekela over cybercriminaliteit en veiligheid
MC Mios ’93 organiseert voorjaarstoertocht van 200 kilometer
Winnaars Fit20 Wintercompetitie van LTC Oude Pekela bekend
Inschrijving Klaverblad Open bij LTC Oude Pekela geopend
Reis 10 april met Excelsior mee langs muzikale landschappen
Inloopbijeenkomst Erfgoedloket Groningen bij Siep&Co in Oude Pekela
Wie mist deze herenfiets?
Bijzonder internationaal bezoek bij opening tentoonstelling in Museum Kapiteinshuis
VAN HARTE: Grietje Bisschop is 35 jaar geworden!
Muziek Vitaminen op 8 april: samen zingen goed voor lichaam en geest
Pekela verdubbelt de ISDE-subsidie voor warmtepompen: tot 5.000 euro extra steun voor woningeigenaren
Gemeente Pekela sluit deal met eigenaar van grond waar drugslab ontplofte
Lintje Pekelder VVD-raadslid Jolanda Fridrichs-Kok bij afscheid
Maker met Pekelder roots werkt aan kunstproject over biculturaliteit
Gecombineerde Leefstijlinterventie (GLI) Vita Salis Fysiotherapie in Nieuwe Pekela
‘Bertje’ wachtte twee jaar voor een briljanten liefde
Feestelijk jubileumconcert door popkoor The Blue Happy Bacon
Zaterdag 23 mei: Reunie El Rondo Nieuwe Pekela
De voordelen van een eigen laadpaal thuis
Eerstejaars Dollard College leren over geld en verleidingen tijdens Week van het Geld

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

ga6388438qmc1b0qbb90o192t1