ZICHT OP AGBZW: warmwaterleiding en waterstof

Geplaatst: vrijdag 1 november 2019 om 13:25 | Views: 4594

Auteur: Rocco van Dijk | Plant Manager Underground Storages

PEKELA / ZUIDWENDING - In dit artikel wil ik, Rocco van Dijk - Plant Manager Underground Storages, ingaan op de start van de aanleg van de definitieve warmwaterleiding en een aantal waterstofzaken.

Reparatie warmwaterleiding
Eind vorig jaar constateerden we – vlak voor kerst – een lekkage in een warmwaterleiding. We hebben direct na de jaarwisseling een noodleiding aangelegd. Op dit moment zijn we bezig om die noodleiding te vervangen door een definitieve leiding. De nieuwe leiding wordt bovengronds gelegd. Ter plaatse van de weg die over de installatie loopt, wordt een leidingbak aangebracht. We zijn momenteel bezig met de voorbereiding zodat we tijdens de bedrijfsstop van 14 t/m 16 november de definitieve leiding aan kunnen sluiten. Zo’n bedrijfsstop voeren we jaarlijks uit. Gedurende een aantal dagen is de gasopslag niet in bedrijf zodat we werkzaamheden kunnen uitvoeren die niet kunnen plaatsvinden wanneer er gas door de leidingen op de installatie stroomt. In de regel merkt de omgeving weinig tot niets van deze werkzaamheden.

Waterstofzaken
Sinds september is de HyStock-waterstofinstallatie volledig operationeel. Sindsdien wordt er gemiddeld één keer per week een trailer, gevuld met waterstof afgehaald, op de locatie. De zonnepanelen leveren hiervoor al weer enige tijd hun groene stroom aan de installatie.

Vanaf begin volgend jaar willen we met vier bedrijfswagens op waterstof gaan rijden, één busje en drie personenauto’s. Hiervoor komt er op de locatie een vulinstallatie te staan, waarmee we onze eigen groene waterstof in de auto’s kunnen pompen. Op dit moment loopt de vergunningaanvraag hiervoor bij het ministerie van Economische Zaken en Klimaat (EZK).

Volgend jaar willen we een test uitvoeren ter voorbereiding op het opslaan van waterstof in de toekomst. We gaan alle materialen en onderdelen nodig voor gasopslag testen op geschiktheid voor de opslag van waterstof. Dat doen we in het reeds bestaande boorgat van caverne A8. Op dit moment loopt ook hiervoor de vergunningaanvraag bij het ministerie van EZK.

Eerder verschenen:

Moderne verwarming in traditionele huizen
Concert Noordballaden met Linde Nijland, Otto Groote en Bert Ridderbos
VAN HARTE: José is vandaag 48 jaar geworden
Bounce Back organiseert opnieuw bingoavond in sporthal De Spil
VAN HARTE: Cor Dijk uit Oude Pekela is 80 jaar geworden!
Voormalig gedeputeerde Bram Schmaal komt naar Pekela
Succesvol dansweekend voor AB Dance Winschoten met prijzen en promoties
Grunniger dainst in hervormde kerk van Nieuw Pekela
Zelfgemaakte decoratie: kleine creatieve projecten met groot effect
Brandweer Oude Pekela houdt eerste oefening in nieuwe woonwijk aan de Hooiweg
Inwonertal Pekela groeit met ruim honderd inwoners
COLUMN: Mag ik je ̶G̶E̶E̶N̶ advies geven?
6 maart: Silvia Fledderus gaat ‘d’Oale Folklaidjes’ zingen in Wedderwegkerk
VAN HARTE: Shylana Kuiper is 17 jaar geworden
Muziek, hoop en verbondenheid in Wedderwegkerk Oude Pekela
Brandweer Pekela zet jubilarissen en geslaagden in het zonnetje
Zangdienst met Cantare Fides in Hervormde Kerk Nieuwe Pekela
Kom gezellig pannenkoeken eten bij de Wedderwegkerk in Oude Pekela
Start je dag goed en kom ontbijten met de burgemeester!
Mevrouw De Boer 102 lentes jong

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

9b94pcovhdf6v2n4rheavic6m6