Judo Topsport Oost Groningen neemt deel aan toernooi in Mierlo

Geplaatst: dinsdag 14 mei 2019 om 13:15 | Views: 6555

Auteur: Wouter Meijer

PEKELA - Op zaterdag 12 mei nam Judo Topsport Oost Groningen deel aan het 24ste Hou vast toernooi in Mierlo. Aangezien er dit weekend geen ander toernooi van redelijk niveau was binnen het district. Aan dit toernooi deden 110 verschillende verenigingen mee. Ook waren er judoka's uit België, Duitsland en Engeland aanwezig . Het motto van het toernooi was : Ondanks dat we er misschien anders uitzien, spreken of andere gewoontes hebben. Samen voor 1 judo!. Alle judoka's van Judo Topsport Oost Groningen waren de hele dag aanwezig om samen dit toernooi te beleven. Om elkaar aan te moedigen en te steunen. Op deze saamhorigheid mag Judo Topsport Oost Groningen trots zijn.

Isa Heideveld mocht al eerste de mat betreden. Isa was heel ontspannen en had duidelijk veel plezier in het judoën. Ze won al haar wedstrijden en mocht het podium op voor een mooie glazen trofee. Sandra van Ballegooijen, Joyce de Vries en Esther Kleinlugtenbelt waren daarna aan de beurt. De coach Wouter Meijer moest af en toe drie judoka's op drie verschillende matten te gelijk coachen. Met hier en daar wat kunst en vliegwerk is het gelukt. Zowel Sandra als Joyce stonden sterk op de mat. Ze maakte beide geen fouten en wisten al hun partijen met een Ippon te winnen. Beide werden eerste in hun poule. Ook Esther begon sterk aan haar toernooi. De eerste drie wedstrijden won Esther waardoor ze in de finale kwam. In deze finale maakte Esther een overname, deze werd verkeerd beoordeeld waardoor Esther met een Wazari achter kwam. Esther kon haar achterstand niet meer inhalen en moest genoegen nemen met een tweede plaats.

Jaylinn Popinga was vandaag de enigste -15 jaar judoka van Judo Topsport Oost Groningen. Jaylinn deed mee om ervaring op te doen bij een groot judo toernooi. Jaylinn deed erg haar best maar kwam nog te kort om mee te doen voor de podiumplaatsen. 's Middags mochten Milan de Klein en Stefan van Ballegooijen de mat op. Milan verloor zijn eerste wedstrijd door een armklem van de tegenstander. Hierdoor moest Milan noodgedwongen afkloppen. In de herkansing won Milan drie wedstrijden en mocht hij voor de derde plaats judoën. Milan maakte een overname op zijn tegenstander maar de scheidsrechters beoordeelde deze in het voordeel van de tegenstander. Hierdoor verloor Milan de wedstrijd en moest hij genoegen nemen met de vijfde plaats. Als laatste judoka vandaag was Stefan aan de beurt. Stefan was niet goed gefocust in zijn eerste wedstrijd en kwam in een verwurging terecht. Stefan moest afkloppen. Stefan moest hierna vijf wedstrijden winnen waarna hij voor de derde plaats mocht judoën. Aangemoedigd door alle andere judoka's en ouders won Stefan deze wedstrijd met een mooie overname. Stefan werd derde in zijn poule.

We kijken terug op een sport mooie sportieve dag.

Voor meer informatie over judoën bij onze club, kijk dan op: www.oostgroningenjudo.nl

Eerder verschenen:

Pekelders kunnen subsidie aanvragen voor leefbaarheid via Inwonersbudget Nij Begun
Open gesprekken over roken en vapen bij de Gezonde Huiskamer op Dollard College
Koffie, gesprek en ideeën: gemeente Pekela komt de wijk in met koffiekar
V.V. Pekela krijgt eigen pannakooi
Inschrijven voor Strijd om Pekels Goud kan nog!
Pekela draagt Blijhamsterbrug over aan provincie Groningen
30 mei: Rommelmarkt aan Zuidwendingerweg in Nieuwe Pekela
Cultuurmakers ontmoeten elkaar tijdens Cultuurcafé ‘Soamen goud’ in Pekela
16 mei: Gezellige rommelmarkt bij Julianakapel in Oude Pekela
Dennis de Vogel wint 38e NK Kaaibakken in Nieuwe Pekela
Column Pekela Beweegt: Gemeenschapszin deel 2 (een verhaal uit mijn buurtje)
Muziekvereniging Excelsior werkt mee aan grensoverschrijdend concert in Weener
Trekking Moederdagactie Pekela groot succes!
Internationals Ran Faber en Marije Visser geven clinic aan WSS-jeugd in Oude Pekela
Vertrekkend gemeentesecretaris Jan van der Woude ereburger Pekela
Tukker FM Tentfeest komt naar Boven Pekela
28 mei: Energie- en duurzaamheidsmarkt in de Kiepe Nieuwe Pekela
Gemeente Pekela brengt dak- en thuisloze mensen in beeld
Een feest organiseren in Pekela? Zo pak je het aan
Jong en oud herdenken samen in Pekela: “Opdat wij niet vergeten”

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

1kvulj59v9hnlflbqefiqog2s3