Zilver en brons op NK voor broers Bulthuis

Geplaatst: donderdag 14 maart 2019 om 09:45 | Views: 5884

PEKELA / ALMERE / DEN HAAG - Afgelopen weekend heeft Silvan Bulthuis (16 jaar) deelgenomen aan het NK in Den Haag. Hij kwam uit in de klasse tot 81 kg bij de jongens onder 18 jaar, nadat hij zich twee weken terug als districtskampioen heeft geplaatst in het Friese Kollum. Hij won daar alle wedstrijden met als resultaat de beste van het district Noord-Nederland (Groningen, Friesland, Drenthe en de kop van Overijssel).

Silvan begon het NK met een vrijloot en trof in de tweede ronde een pittige tegenstander. Deze wedstrijd won hij met een verwurging, de volgende partij verloor Silvan waardoor hij in de verliezersronde terecht kwam. Hier won hij alle 3 zijn partijen, inclusief de wedstrijd om brons. Hiermee liet hij zien dat hij bij de top van Nederland hoort. Aan de hand van een aantal meetmomenten werd gekeken of Silvan mee mag doen met European Cups in Teplice (Tsjechië) en Berlijn. Hij stond bij alle meetmomenten op het podium. Zo werd hij 2-de in Den Haag, 3-de in Enschede, 1-ste op het DK en 3-de op het NK. Afgelopen maandag heeft Silvan dan ook te horen gekregen dat hij is geselecteerd door de Judo Bond Nederland voor deelname aan de eerder genoemde European Cups aan de hand van een uitstekende lijst met prestaties.

Broer Kylian (18 jaar) kwam vorige week in actie in Almere tijdens het NK -21. Kylian komt uit in één van de zwaarste klasses, de -100 kg. Hij won in de voorronden zijn partijen op ippon (vol punt) en stond dus in de finale. Deze verloor hij helaas door een kleine fout, die direct door de tegenstander werd opgemerkt en kreeg hierdoor dus de zilveren medaille omgehangen. Beide broers komen 23 en 24 maart weer in actie op een sterk bezet Internationaal toernooi in Bremen. Deze telt voor Kylian mee als meetmoment voor deelname aan de aankomende European Cups.

Een mooie terugblik op de afgelopen periode, maar ook zeker spannende tijden voor de aankomende periode……

Fotoreportage

   Broers Bulthuis op NK judo in Den Haag

Eerder verschenen:

Het College van Pekela komt naar je toe deze herfst!
VV Pekela pakt koppositie én periodekampioenschap na winst op Westerlee
Kom je 20 november een praatje maken bij de koffiekar in Oude Pekela?
Ontbijt met de burgemeester en wethouders!
Club P.kel: nieuwe creatieve ontmoetingsplek voor kinderen en jongeren in Oude Pekela
Gevonden: oortelefoontje op de dijk tussen Winschoten en Pekela
Supermarkt Safari laat inwoners gezonde en betaalbare keuzes ontdekken
22 november: Gedachtenisavond Lutherse Begraafplaats Nieuwe Pekela
PCOB Pekela ontvangt ds. Bulten voor lezing over ‘Slavernij – toen en nu’
Blijf veilig op weg: Rijvaardigheidstraining in Oude Pekela op 4 december
Wethouder Van Klaveren in gesprek met groep 8 OBS De Linde tijdens Week van Respect
Scoor een gratis Waterbespaartoolkit mét douchetimer!
Pekelder gemeenteraad stelt sluitende begroting voor 2026 vast
Koningslinde geplant voor huisarts Feis: een blijvend eerbetoon aan 42 jaar zorg
Gratis kookcursus voor Pekelders met een klein budget
Binnenkort kniepertjes te koop bij korfbalvereniging WSS
Sint Maarten zorgt voor verlichte straten in Pekela
Natuurfilm WILDEBOEL! te zien in Ontmoetingscentrum De Kiepe in Nieuwe Pekela
Bewoners Oude Pekela starten maandelijkse Bingo voor en door senioren
27 november: Oud- journalist RTVNoord en schrijver Erik Hulsegge in Bibliotheek Oude Pekela

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

lkvijpani240lrcc8c53olm535