In de Schijnwerper: Dierenweide Nieuwe Pekela

Geplaatst: donderdag 19 oktober 2017 om 22:30 | Views: 15851

Auteur: Martje Ritzema

NIEUWE PEKELA - Prachtige hoge bomen omzomen Dierenweide Nieuwe Pekela. Vlak tegen het Burgemeester van Boekhovenpark en met zicht op de bebouwing van Nieuwe Pekela ligt het voormalige hertenkamp dat sinds 1 januari 2008 is opgegaan in Stichting Dierenweide. En het gaat goed met deze prachtig gelegen weide. In de Schijnwerper laat zich bijpraten door voorzitter Jan Eggens.

Video Freddy Stotefalk

De dierenweide ligt er picobello bij, zo constateer ik wanneer ik op de open dag een kijkje neem in deze dierenweide. De vrijwilligers mogen hier terecht apetrots op zijn! Een grote verscheidenheid aan dieren loopt gezellig vrij rond binnen de prachtige omheining. Jan vertelt dat dagelijks vrijwilligers zorgdragen voor het voeren van de beesten. De vijftien vrijwilligers worden het hele jaar door ingeroosterd zodat de zorg voor de dieren evenredig over de vrijwilligers wordt verdeeld.

Niet alleen de verzorging van de vele dieren rust op de schouders van de vrijwilligers, ook het onderhoud aan de gebouwen komt voor hun rekening. Zo is er tijdens de storm, die begin oktober 2017 over Pekela raasde, een grote tak van een boom afgebroken en terecht gekomen op het oudste onderkomen van de Dierenweide. Schade ruim tweeduizend euro. Maar het zal gerepareerd worden, want alle vrijwilligers hebben hart voor de dieren en hun onderkomens.

Dagelijks loopt de vrijwilliger van dienst een controlerondje over het hele terrein en ruimt meteen eventuele rommel op die, gelukkig niet al te vaak, toch over de hekken wordt gegooid. Zo zorgen de vrijwilligers er met elkaar voor dat Dierenweide Nieuwe Pekela er goed verzorgd bij ligt. En dat willen ze ook zo houden. De vrijwilligers mogen trots zijn op hun werk. Echt petje af!

Het mag duidelijk zijn dat er nooit vrijwilligers genoeg zijn. Hierbij doet Jan Eggens meteen een oproep aan mensen die hart hebben voor dieren en tijd willen steken in de verzorging van de dieren van Dierenweide Nieuwe Pekela. Heel erg welkom. Vele handen maken licht werk, zo ook hier. En wat zo fijn is – het maakt niet uit of je jong of oud bent, iedereen kan meedoen!

En mocht je nou geen tijd hebben, of misschien ben je niet zo’n held bij dieren (die mensen zijn er, echt waar!!), dan kun je altijd nog donateur worden van Stichting Dierenweide Nieuwe Pekela. Het geld wordt goed besteed, dat kun je zo wel zien. Ga gerust een keer een kijkje nemen. Tussen 09.00 en 17.00 uur is de weide vrij toegankelijk, dus elke dag zijn er wel dieren te zien. Kijk anders ook even op de site van Dierenweide Nieuwe Pekela

Wil jij met jouw club/vereniging ook ‘In de Schijnwerper’ mail dan naar martje@prachtigpekela.nl

Foto's Harry Wolterman en Martje Ritzema

Aan dit artikel is meegewerkt door

Martje Ritzema
fotograaf en redacteur
martje@prachtigpekela.nl
Harry Wolterman
Fotograaf en redacteur

harry@prachtigpekela.nl
Freddy Stotefalk
Fotograaf en videograaf
freddy@prachtigpekela.nl

Eerder verschenen:

Heeresmeermarkt in Nieuwe Pekela vandaag nog tot 15.00 uur
UPDATE: Pomeriaan Luckey teruggevonden bij Heeresmeer Nieuwe Pekela
Kampvuurconcert in Nieuwe Pekela zorgt voor warme muzikale avond vol herkenning
Blues in Pekel organiseert Late Summer Blues/Rock Festival in Oude Pekela
Column: Kwetsbare kracht
De Zwalkers nodigen Pekela uit voor een middag vol muziek en gezelligheid
Bounce Back organiseert Halloween Bingo in de Spil Nieuwe Pekela
Droomreis kiezen: Azië of Afrika?
Gemeente Pekela zoekt inwoners voor nieuwe werkgroep diversiteit en inclusie
Loonbedrijf Moed: Voor het maaidorsen en persen van grote pakken of ronde balen stro!
Oproep: Wie heeft foto's van het interieur van de oude Clockstede (Meidoornlaan)?
Wie is de Beste Doortrapper van 2026?
Zomerpuzzel over verdwenen Pekelder fenomenen
Eerste Internationale Film Festival in Pekela
Gemeente Pekela wil 80 tot 100 woningen realiseren op voormalig HempFlax-terrein
N366 bij Pekela op vrijdag 24 juli afgesloten voor onderhoud
Groei als ondernemer: van Pekela naar de Randstad
Waarom avondentertainment thuis steeds populairder wordt in Nederland
Fien & Teun komen op 15 augustus naar Camping ZomersBuiten in Oude Pekela
Spelweek Boven Pekela 2026: een week vol avontuur!

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

2ks7dcg5p2guibbit4pn520907