In de Schijnwerper: Dierenweide Nieuwe Pekela

Geplaatst: donderdag 19 oktober 2017 om 22:30 | Views: 15995

Auteur: Martje Ritzema

NIEUWE PEKELA - Prachtige hoge bomen omzomen Dierenweide Nieuwe Pekela. Vlak tegen het Burgemeester van Boekhovenpark en met zicht op de bebouwing van Nieuwe Pekela ligt het voormalige hertenkamp dat sinds 1 januari 2008 is opgegaan in Stichting Dierenweide. En het gaat goed met deze prachtig gelegen weide. In de Schijnwerper laat zich bijpraten door voorzitter Jan Eggens.

Video Freddy Stotefalk

De dierenweide ligt er picobello bij, zo constateer ik wanneer ik op de open dag een kijkje neem in deze dierenweide. De vrijwilligers mogen hier terecht apetrots op zijn! Een grote verscheidenheid aan dieren loopt gezellig vrij rond binnen de prachtige omheining. Jan vertelt dat dagelijks vrijwilligers zorgdragen voor het voeren van de beesten. De vijftien vrijwilligers worden het hele jaar door ingeroosterd zodat de zorg voor de dieren evenredig over de vrijwilligers wordt verdeeld.

Niet alleen de verzorging van de vele dieren rust op de schouders van de vrijwilligers, ook het onderhoud aan de gebouwen komt voor hun rekening. Zo is er tijdens de storm, die begin oktober 2017 over Pekela raasde, een grote tak van een boom afgebroken en terecht gekomen op het oudste onderkomen van de Dierenweide. Schade ruim tweeduizend euro. Maar het zal gerepareerd worden, want alle vrijwilligers hebben hart voor de dieren en hun onderkomens.

Dagelijks loopt de vrijwilliger van dienst een controlerondje over het hele terrein en ruimt meteen eventuele rommel op die, gelukkig niet al te vaak, toch over de hekken wordt gegooid. Zo zorgen de vrijwilligers er met elkaar voor dat Dierenweide Nieuwe Pekela er goed verzorgd bij ligt. En dat willen ze ook zo houden. De vrijwilligers mogen trots zijn op hun werk. Echt petje af!

Het mag duidelijk zijn dat er nooit vrijwilligers genoeg zijn. Hierbij doet Jan Eggens meteen een oproep aan mensen die hart hebben voor dieren en tijd willen steken in de verzorging van de dieren van Dierenweide Nieuwe Pekela. Heel erg welkom. Vele handen maken licht werk, zo ook hier. En wat zo fijn is – het maakt niet uit of je jong of oud bent, iedereen kan meedoen!

En mocht je nou geen tijd hebben, of misschien ben je niet zo’n held bij dieren (die mensen zijn er, echt waar!!), dan kun je altijd nog donateur worden van Stichting Dierenweide Nieuwe Pekela. Het geld wordt goed besteed, dat kun je zo wel zien. Ga gerust een keer een kijkje nemen. Tussen 09.00 en 17.00 uur is de weide vrij toegankelijk, dus elke dag zijn er wel dieren te zien. Kijk anders ook even op de site van Dierenweide Nieuwe Pekela

Wil jij met jouw club/vereniging ook ‘In de Schijnwerper’ mail dan naar martje@prachtigpekela.nl

Foto's Harry Wolterman en Martje Ritzema

Aan dit artikel is meegewerkt door

Martje Ritzema
fotograaf en redacteur
martje@prachtigpekela.nl
Harry Wolterman
Fotograaf en redacteur

harry@prachtigpekela.nl
Freddy Stotefalk
Fotograaf en videograaf
freddy@prachtigpekela.nl

Eerder verschenen:

Pekelder Avond3Daagse afgesloten met Via Gladiola, medailles en een feestelijke polonaise
Drukmaar Trimloop trapt feestweek Oude Pekela sportief af
25 jaar Wuppie bij Kapsalon Jacky's in Oude Pekela!
Wandelaars genieten opnieuw van prachtig weer tijdens tweede avond Avond3Daagse Pekela
Harry de Wijk uit Oude Pekela viert 80e verjaardag
Gratis computerles en digitale hulp in Bibliotheek Oude Pekela
Ruim 500 wandelaars starten Avond3Daagse Pekela in Boven Pekela
45e Jaarmarkt Oude Pekela voorafgegaan door een week vol activiteiten
Industrie, strokarton en communisme; bijeenkomst bij Siep & Co in Oude Pekela
Jan Willem Blaauw (16) uit Nieuwe Pekela Nederlands kampioen Streetrace
Tijdelijke nachtopvang in Nieuwe Pekela stopt per 14 september
Van gehaktbal naar barbecue voor de hele school
Blues en rock vullen het Ketelhuis bij Siep & Co tijdens Late Summer Blues
Nieuwe melding in Omrin Afvalapp: direct bericht wanneer container is geleegd
Camera-auto's gaan straten van Pekela in beeld brengen
Een andere auto nodig? Zo houd je grip op de kosten
Elke vrijdagochtend gratis koffie en ontmoeting in De Kiepe
Praat mee over de toekomst van houtzagerij Nooit-Gedacht
Oefenwedstrijd VV Pekela vanavond live te volgen dankzij nieuwe sportcamera
Alle vestigingen van de Groningse Bibliotheken gesloten op maandag 7 september

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

n16nour8mh4uf261m9thtue8c3