Burgemeester Kuin opent 'Ruimtevaart' Spelweek Boven Pekela

Geplaatst: maandag 28 augustus 2017 om 21:20 | Views: 22329

Auteur: Harry Wolterman

BOVEN PEKELA - Maandagmorgen klokslag 9 uur vond onder luid raketgeluid en rook de opening plaats van de 17e Kinderspelweek in Boven Pekela. Burgemeester Jaap Kuin stak symbolisch samen met enkele van de 110 spelweekdeelnemers een zuil aan om hulp in te roepen voor de gestrande ruimteraket van astronaut Aussie. Aussie komt van de planeet Naboo en wacht nu op Koningin Amidala met haar lijfwacht BuzzLightYear en de hulptroepen van de planeet om de shuttle te repareren.

Video Harry Wolterman

Na de officiële opening gingen de kinderen hutten bouwen van pallets, karton en doeken. In de hutten kunnen ze tijdens de spelweek verblijven. Sommige kinderen bouwden een woning met zelfs een bovenetage. Na de middag konden de kinderen een sterrenlantaarn bouwen en werden er spellen gedaan zoals ”Deal or No Deal”, ”Doet ie het of Doet ie het niet” en kwam er een Mystery Guest langs.

De mooiste hut is gebouwd door het groepje van Manon, Daan, Jens, Eline, Eva, Marit, Iris en Lotte: een marktkraam waar maansteen, zilverfolie enz. te koop is.

Ook werd het ontruimingsplan geoefend om bij eventuele calamiteiten zo snel mogelijk de feesttent te verlaten. Dinsdag gaat de hele groep met 2 shuttles op reis naar een pretpark in Appelmaan (Appelscha).

Het hele evenement wordt mede mogelijk gemaakt dankzij een groot aantal sponsoren en zo' n 35 vrijwillige medewerkers. De animo voor de spelweek is in Pekela elk jaar bijzonder groot, in één dag was het evenement al volgeboekt.

Voor de jarige Esmée Weltevreden, die juist vandaag 6 jaar is geworden, werd door de hele groep nog even gezongen.

Foto's Harry Wolterman

Aan dit artikel is meegewerkt door

Harry Wolterman
Fotograaf en redacteur

harry@prachtigpekela.nl

Eerder verschenen:

Fietsbrug over A.G. Wildervanckkanaal weer open, maar afsluitingsbord staat er nog
Gerringa Kindermarkt trekt ondanks minder mooi weer veel jonge verkopers
Schoenservice Brokschmidt Bingo trekt 140 enthousiaste deelnemers
Prima weer tijdens tweede avond voor deelnemers Clocksteder Avond3Daagse
Weergoden goedgezind tijdens Traiteurslager Huizing Viswedstrijd
De Zwalkers bezorgen ‘jeugd van vroeger’ een muzikale middag
Nieuwe dagbestedingsplek ‘De Huiskamer’ opent deuren in Oude Pekela
Muziekvitamines weer van start: samen zingen op steeds meer plekken in Pekela
Jongeren uit Pekela gezocht: praat mee over wonen tijdens (t)huis in Groningen
Regen houdt deelnemers Clocksteder Avond3Daagse niet tegen
10 september: PrengerHoekman Hindernisbaan; Ga jij de uitdaging aan?
10 september: Meijer Fiets Direct Toertocht in en rondom Pekela
Informatieavond over subsidies voor inwoners van Pekela
Thyrsa maakt eigen bord tegen hondenpoep bij speelveld Lubbermanswijk Oude Pekela
(G)oud 67+ Event Pekela op 29 oktober in De Spil Nieuwe Pekela
Make It a Memory
Fit20 Winschoten ook dit seizoen sponsor wintercompetitie LTC Oude Pekela
Drukmaar Trimloop sluit sportieve avond af
Ruim 120 kinderen strijden fanatiek tijdens scholierenloop in Oude Pekela
5 redenen om een overkapping aan huis te laten plaatsen in Pekela

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

1ea6vg0ua6gnicu7m2a6dnb7i0