Burgemeester Kuin opent 'Ruimtevaart' Spelweek Boven Pekela

Geplaatst: maandag 28 augustus 2017 om 21:20 | Views: 21299

Auteur: Harry Wolterman

BOVEN PEKELA - Maandagmorgen klokslag 9 uur vond onder luid raketgeluid en rook de opening plaats van de 17e Kinderspelweek in Boven Pekela. Burgemeester Jaap Kuin stak symbolisch samen met enkele van de 110 spelweekdeelnemers een zuil aan om hulp in te roepen voor de gestrande ruimteraket van astronaut Aussie. Aussie komt van de planeet Naboo en wacht nu op Koningin Amidala met haar lijfwacht BuzzLightYear en de hulptroepen van de planeet om de shuttle te repareren.

Video Harry Wolterman

Na de officiële opening gingen de kinderen hutten bouwen van pallets, karton en doeken. In de hutten kunnen ze tijdens de spelweek verblijven. Sommige kinderen bouwden een woning met zelfs een bovenetage. Na de middag konden de kinderen een sterrenlantaarn bouwen en werden er spellen gedaan zoals ”Deal or No Deal”, ”Doet ie het of Doet ie het niet” en kwam er een Mystery Guest langs.

De mooiste hut is gebouwd door het groepje van Manon, Daan, Jens, Eline, Eva, Marit, Iris en Lotte: een marktkraam waar maansteen, zilverfolie enz. te koop is.

Ook werd het ontruimingsplan geoefend om bij eventuele calamiteiten zo snel mogelijk de feesttent te verlaten. Dinsdag gaat de hele groep met 2 shuttles op reis naar een pretpark in Appelmaan (Appelscha).

Het hele evenement wordt mede mogelijk gemaakt dankzij een groot aantal sponsoren en zo' n 35 vrijwillige medewerkers. De animo voor de spelweek is in Pekela elk jaar bijzonder groot, in één dag was het evenement al volgeboekt.

Voor de jarige Esmée Weltevreden, die juist vandaag 6 jaar is geworden, werd door de hele groep nog even gezongen.

Foto's Harry Wolterman

Aan dit artikel is meegewerkt door

Harry Wolterman
Fotograaf en redacteur

harry@prachtigpekela.nl

Eerder verschenen:

Moderne verwarming in traditionele huizen
VAN HARTE: Noella Wubbema is 16 jaar geworden
Stef Goos wint voorleeswedstrijd van Pekela en Veendam
Twee teams van Ubbo Emmius naar landelijke finale FIRST LEGO League
Gemeente Pekela lanceert StemWijzer voor de gemeenteraadsverkiezingen
Nicaraguaanse kunstenaar Manuel maakt kunstwerk voor de Theo Thijssen school
VAN HARTE: Vandaag is Rennie 65 jaar geworden
Redenen waarom inwoners van Pekela nog steeds gebonden zijn aan de stad Groningen
Concert Noordballaden met Linde Nijland, Otto Groote en Bert Ridderbos
VAN HARTE: José is vandaag 48 jaar geworden
Bounce Back organiseert opnieuw bingoavond in sporthal De Spil
VAN HARTE: Cor Dijk uit Oude Pekela is 80 jaar geworden!
Succesvol dansweekend voor AB Dance Winschoten met prijzen en promoties
Grunniger dainst in hervormde kerk van Nieuw Pekela
Zelfgemaakte decoratie: kleine creatieve projecten met groot effect
Brandweer Oude Pekela houdt eerste oefening in nieuwe woonwijk aan de Hooiweg
Inwonertal Pekela groeit met ruim honderd inwoners
COLUMN: Mag ik je ̶G̶E̶E̶N̶ advies geven?
6 maart: Silvia Fledderus gaat ‘d’Oale Folklaidjes’ zingen in Wedderwegkerk
VAN HARTE: Shylana Kuiper is 17 jaar geworden

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

o9n56q4k7eii8jmtkmq5sr8ae0