Historicus Dick Kuil publiceert namenboek over 1200 Pekelders

Geplaatst: donderdag 8 juli 2010 om 21:20 | Views: 742795

door Dick Kuil
Ruim 10 jaar na het verschijnen van de Kroniek van Pekela kondig ik de publicatie aan van mijn nieuw tweedelig boek "Pekelders. Biografisch Woordenboek van Pekela". Het boek, waaraan door mij ruim 10 jaar is gewerkt, is gepubliceerd onder de pseudoniemnaam “Bram Camerlingh”.

Amateur-historicus en oud-Pekelder Dick Kuil met het eerste exemplaar van zjin Pekelder namenboek.

1200 personen
In het boek worden korte levensbeschrijvingen vermeld van meer dan 1.200 personen, bestaande uit o.a. overheidsbestuurders, notarissen, predikanten, geestelijken, artsen, sportlieden, kampioenen, muzikanten, vakbondsbestuurders, directeuren, arbeiders, grafdelvers, scheepsjagers, oprichters van bedrijven, (hoofd)onderwijzers, verzetshelden, in oorlogen gesneuvelde personen, slachtoffers van misdrijven etc. die een rol van betekenis in of voor de Pekela’s hebben gespeeld of om een andere reden bekend zijn geworden.

Levensbeschrijvingen
Levensbeschrijvingen dus van mannen en vrouwen die op enigerlei wijze van belang zijn geweest voor de Pekelder geschiedenis. Of de beschrevenen nu wel of niet in Oude of Nieuwe Pekela zijn geboren, is daarbij niet van belang. Bij de keuze van deze personen hebben uiteraard de voormalige gemeenten Oude en Nieuwe centraal gestaan. Maar ook personen die geen inwoner van de Pekela’s zijn geweest, maar wel hun stempel op de Pekelder samenleving hebben gedrukt, kregen een vermelding.

Levensbeschrijving
De aandacht ging zo veel mogelijk uit naar de lokale aspecten van hun of haar leven of werk. Primair was de bedoeling dat de levensbeschrijving een indruk moest geven wat voor persoon de beschrevene is geweest. Zij moeten door hun bezigheden of leven een min of meer belangrijke rol hebben in het heden of verleden hebben gespeeld.

Twee delen
Deel I van het boek bevat de biografieën en telt 432 blz; deel II bevat de aanvullingen en het register op persoonsnamen. Dit deel II telt 88 blz. Het boek is gedrukt op basis van Printing on Demand (POD). Dit betekent dat een boek pas wordt gedrukt nadat het besteld is, ook al gaat het om slechts één exemplaar. 

Meer informatie en bestellen
[Klik hier] voor (bestel)informatie over deel 1.
[Klik hier]  voor (bestel)informatie over deel 2.

Fragmenten
[Klik hier] voor een fragment uit deel 1.
[Klik hier] voor een fragment uit deel 2.

Een eventueel verkooppunt in de Pekela’s wordt nog onderzocht.

Stemmen tellen....

Eerder verschenen:

Moderne verwarming in traditionele huizen
WOZ-waarde woningen gemiddeld 10,6 procent omhoog; Pekela koploper met 20,7%
VAN HARTE: Jos Nuninga is 40 jaar geworden!
28 februari: Hervormde kerk haalt oud papier op in Pekela
28 februari: GEEN Kledingbeurs voor de minima aan Holland Marsh 17D
Terug van weggeweest bij Zempo: Weerbaarheid voor dames!
Amusementskoor De Zwalkers schenkt piano voor nieuw leven in De Binding
SMS-berichtenservices voor operationele communicatie en meldingen
Salva’s Pony Power Noord naar finale Viertallen Kür op Muziek bij The Dutch Masters
Dubbel eremetaal voor 15-jarige Jesse Leeuwerke bij U18
Zijn lage huizenprijzen in Pekela genoeg reden om er te gaan wonen? Redenen om het wel of niet te doen
Informatiebijeenkomst over nieuwe woonwijk bij Heeresmeer Nieuwe Pekela
Feestelijke afsluiting project ‘Koken Binnen Je Budget’ in Pekela
VAN HARTE: Noella Wubbema is 16 jaar geworden
Stef Goos wint voorleeswedstrijd van Pekela en Veendam
Twee teams van Ubbo Emmius naar landelijke finale FIRST LEGO League
Gemeente Pekela lanceert StemWijzer voor de gemeenteraadsverkiezingen
Nicaraguaanse kunstenaar Manuel maakt kunstwerk voor de Theo Thijssen school
VAN HARTE: Vandaag is Rennie 65 jaar geworden
Redenen waarom inwoners van Pekela nog steeds gebonden zijn aan de stad Groningen

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk.

vqen3ikv2j05btrkvevt9l55m3