Historicus Dick Kuil publiceert namenboek over 1200 Pekelders

Geplaatst: donderdag 8 juli 2010 om 21:20 | Views: 742204

door Dick Kuil
Ruim 10 jaar na het verschijnen van de Kroniek van Pekela kondig ik de publicatie aan van mijn nieuw tweedelig boek "Pekelders. Biografisch Woordenboek van Pekela". Het boek, waaraan door mij ruim 10 jaar is gewerkt, is gepubliceerd onder de pseudoniemnaam “Bram Camerlingh”.

Amateur-historicus en oud-Pekelder Dick Kuil met het eerste exemplaar van zjin Pekelder namenboek.

1200 personen
In het boek worden korte levensbeschrijvingen vermeld van meer dan 1.200 personen, bestaande uit o.a. overheidsbestuurders, notarissen, predikanten, geestelijken, artsen, sportlieden, kampioenen, muzikanten, vakbondsbestuurders, directeuren, arbeiders, grafdelvers, scheepsjagers, oprichters van bedrijven, (hoofd)onderwijzers, verzetshelden, in oorlogen gesneuvelde personen, slachtoffers van misdrijven etc. die een rol van betekenis in of voor de Pekela’s hebben gespeeld of om een andere reden bekend zijn geworden.

Levensbeschrijvingen
Levensbeschrijvingen dus van mannen en vrouwen die op enigerlei wijze van belang zijn geweest voor de Pekelder geschiedenis. Of de beschrevenen nu wel of niet in Oude of Nieuwe Pekela zijn geboren, is daarbij niet van belang. Bij de keuze van deze personen hebben uiteraard de voormalige gemeenten Oude en Nieuwe centraal gestaan. Maar ook personen die geen inwoner van de Pekela’s zijn geweest, maar wel hun stempel op de Pekelder samenleving hebben gedrukt, kregen een vermelding.

Levensbeschrijving
De aandacht ging zo veel mogelijk uit naar de lokale aspecten van hun of haar leven of werk. Primair was de bedoeling dat de levensbeschrijving een indruk moest geven wat voor persoon de beschrevene is geweest. Zij moeten door hun bezigheden of leven een min of meer belangrijke rol hebben in het heden of verleden hebben gespeeld.

Twee delen
Deel I van het boek bevat de biografieën en telt 432 blz; deel II bevat de aanvullingen en het register op persoonsnamen. Dit deel II telt 88 blz. Het boek is gedrukt op basis van Printing on Demand (POD). Dit betekent dat een boek pas wordt gedrukt nadat het besteld is, ook al gaat het om slechts één exemplaar. 

Meer informatie en bestellen
[Klik hier] voor (bestel)informatie over deel 1.
[Klik hier]  voor (bestel)informatie over deel 2.

Fragmenten
[Klik hier] voor een fragment uit deel 1.
[Klik hier] voor een fragment uit deel 2.

Een eventueel verkooppunt in de Pekela’s wordt nog onderzocht.

Stemmen tellen....

Eerder verschenen:

BEELDVERSLAG van Rock-On Outdoor Festival 2025 Nieuwe Pekela
Het Rijk investeert miljoenen in AI-fabriek in Groningen
Driedubbel feest op CBS Groen van Prinsterer: drie jubilerende juffen in het zonnetje gezet
Nieuwe nostalgische lantaarns verlichten Pekela in het najaar
Zempo verlaagt contributie voor jeugdleden judo en karate!
Orkest van de Veenkoloniën betovert publiek in Rooms Katholieke kerk Oude Pekela
Spetterende schuimparty bij De Riggel luidt zomervakantie in
VAN HARTE: Erwin Kostwinder 40 jaar! 🎉
Pekela viert 35-jarig jubileum met muziek, kinderburgemeester én 175 jaar molen De Onrust
Gemeente Pekela is twee burgemeesters rijker!
Thea Sperling bedenkt nieuwe slogan voor Pekela: Pekela Gewoon Goud
🌞 Kom jij ook naar het Waterspektakel in Nieuwe Pekela? 💦
Glasvezel Pekela en SKV sluiten kantoor in Nieuwe Pekela
Rock-On Outdoor Festival haalt Amerikaanse gitaarvirtuoos Eric Steckel naar Pekela
Pekela lanceert website Vrijwilligers Informatie Punt (VIP!)
Koning Willem Alexander bezoekt Oude Pekela
Koloniedraai in Boven Pekela van 7 t/m 10 juli afgesloten voor gemotoriseerd verkeer
Wethouder Ellen van Klaveren bij beste 50 lokale bestuurders van 2024
Verbeter je interieur in Pekela met een lavasteen gietvloer
Zomeractiviteiten in Pekela: een bomvol programma voor kinderen en jongeren

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk.

1fp0tesitd66lv2c7dgt4ogmp0