Historicus Dick Kuil publiceert namenboek over 1200 Pekelders

Geplaatst: donderdag 8 juli 2010 om 21:20 | Views: 742920

door Dick Kuil
Ruim 10 jaar na het verschijnen van de Kroniek van Pekela kondig ik de publicatie aan van mijn nieuw tweedelig boek "Pekelders. Biografisch Woordenboek van Pekela". Het boek, waaraan door mij ruim 10 jaar is gewerkt, is gepubliceerd onder de pseudoniemnaam “Bram Camerlingh”.

Amateur-historicus en oud-Pekelder Dick Kuil met het eerste exemplaar van zjin Pekelder namenboek.

1200 personen
In het boek worden korte levensbeschrijvingen vermeld van meer dan 1.200 personen, bestaande uit o.a. overheidsbestuurders, notarissen, predikanten, geestelijken, artsen, sportlieden, kampioenen, muzikanten, vakbondsbestuurders, directeuren, arbeiders, grafdelvers, scheepsjagers, oprichters van bedrijven, (hoofd)onderwijzers, verzetshelden, in oorlogen gesneuvelde personen, slachtoffers van misdrijven etc. die een rol van betekenis in of voor de Pekela’s hebben gespeeld of om een andere reden bekend zijn geworden.

Levensbeschrijvingen
Levensbeschrijvingen dus van mannen en vrouwen die op enigerlei wijze van belang zijn geweest voor de Pekelder geschiedenis. Of de beschrevenen nu wel of niet in Oude of Nieuwe Pekela zijn geboren, is daarbij niet van belang. Bij de keuze van deze personen hebben uiteraard de voormalige gemeenten Oude en Nieuwe centraal gestaan. Maar ook personen die geen inwoner van de Pekela’s zijn geweest, maar wel hun stempel op de Pekelder samenleving hebben gedrukt, kregen een vermelding.

Levensbeschrijving
De aandacht ging zo veel mogelijk uit naar de lokale aspecten van hun of haar leven of werk. Primair was de bedoeling dat de levensbeschrijving een indruk moest geven wat voor persoon de beschrevene is geweest. Zij moeten door hun bezigheden of leven een min of meer belangrijke rol hebben in het heden of verleden hebben gespeeld.

Twee delen
Deel I van het boek bevat de biografieën en telt 432 blz; deel II bevat de aanvullingen en het register op persoonsnamen. Dit deel II telt 88 blz. Het boek is gedrukt op basis van Printing on Demand (POD). Dit betekent dat een boek pas wordt gedrukt nadat het besteld is, ook al gaat het om slechts één exemplaar. 

Meer informatie en bestellen
[Klik hier] voor (bestel)informatie over deel 1.
[Klik hier]  voor (bestel)informatie over deel 2.

Fragmenten
[Klik hier] voor een fragment uit deel 1.
[Klik hier] voor een fragment uit deel 2.

Een eventueel verkooppunt in de Pekela’s wordt nog onderzocht.

Stemmen tellen....

Eerder verschenen:

Welkom bij Vita Salis Fysiotherapie: nieuwe fysiotherapeut Annemiek de Groot
Gemeente Pekela organiseert fotowedstrijd: mooiste beeld krijgt ereplek in gemeentehuis
Vermiste kater Mika teruggevonden in Meeden
Overzicht activiteiten vieren en herdenken 25 april t/m 5 mei
Zes Koninklijke Onderscheidingen in Pekelder lintjesregen
Lubbers wint Graankorrel Bokaal in Oude Pekela met indrukwekkende vangst
VAN HARTE: Alex is vandaag 50 jaar geworden!
Fotoreportage en verslag van jubileumeditie Roegbaindertocht in Pekela
Scootmobieltocht De Badde voert deelnemers langs Westerlee
Pekela maakt zich op voor feestelijke én herdenkingsrijke periode rond Koningsdag en Bevrijding
Anouk Beikes uit Oude Pekela doet mee aan Miss Curve Nederland
Hiep hiep hoera! Henk Wierth is 60 jaar geworden!
Jaap Kuin grijpt nét naast titel Leukste Burgemeester van Nederland
Karttalent Levi Philips pakt met knappe inhaalrace podium bij NXT GP in Kerpen
Advies: coalitie van Pekelder PVV, SP en CDA voor de gemeente Pekela
Kermis Oude Pekela: vijf dagen lang feest op het Raadhuisplein
Brand op bovenverdieping van woning aan de Ring Oude Pekela
Dit wil je niet missen: Rock-On Outdoor Festival op 3 en 4 juli
Zaalvoetbaltoernooi voor jongeren in MFC De Binding
Belgische oud-militairen bij herdenking bevrijding van Pekela

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk.

g5ss1j8ugn9nbhi5q143vqbgh0