Huis voormalig burgermeester Schollema verkocht onder voorbehoud

Geplaatst: donderdag 7 april 2016 om 16:55 | Views: 11587

OUDE PEKELA - Na de recente prijsverlaging van de woning van voormalig burgemeester Schollema is het huis inmiddels verkocht onder voorbehoud. Er kon vanaf € 199.500 geboden worden. Inmiddels zijn koper en verkoper eens geworden over de prijs van de woning. Onze voormalig burgervader heeft altijd al de wens uitgesproken om terug te keren naar zijn geboortedorp Middelstum na zijn burgemeesterschap in Pekela.  De banden met het dorp Middelstum zijn hecht. 'Dus als we ons huis in Pekela verkopen, gaan we terug', zei Meindert Schollema al eerder. 

Wat betekent verkocht onder voorbehoud?
Bij het kopen van een woning en het aanvragen van een hypotheek is het vaak nodig om een bank in te schakelen. Deze wil een hypotheek echter pas verstrekken wanneer een aantal zaken duidelijk zijn: Allereerst de waarde van de woning, deze wordt vastgesteld middels een taxatierapport. Daarna de financiële positie van de koper waarbij gekeken zal worden naar het eventuele eigen vermogen maar vooral naar het inkomen. Tenslotte kijkt men naar welk onderpand of beter gezegd welk huis moet worden gefinancierd. Een huis wordt daarom vaak eerst verkocht onder voorbehoud. Vaak zijn er financiële voorwaarden die het contract kunnen ontbinden, dit wordt ook wel het financieringsvoorbehoud genoemd. Een woning is daardoor wel verkocht, maar de koop kan nog worden geannuleerd. Pas als alles rond is, is de woning definitief verkocht.

Hoe lang duurt de verkocht onder voorbehoud termijn?
Dit kan wel vier tot acht weken duren. De koper zal er alles aan moeten doen om in die tussentijd de hypotheek rond te krijgen, het kan echter voorkomen dat dit niet lukt. De ontbindende voorwaarden in het contract zijn er in dit geval om de (ver)koper te beschermen en de koop te kunnen ontbinden. 

Het huis van de koper in de Thorbeckelaan is inmiddels al definitief verkocht.

Eerder verschenen:

VAN HARTE: Alex is vandaag 50 jaar geworden!
Hiep hiep hoera! Henk Wierth is 60 jaar geworden!
Jaap Kuin grijpt nét naast titel Leukste Burgemeester van Nederland
Karttalent Levi Philips pakt met knappe inhaalrace podium bij NXT GP in Kerpen
Advies: coalitie van Pekelder PVV, SP en CDA voor de gemeente Pekela
VERMIST: Sinds vrijdag 10 april wordt kater Mika vermist
Kermis Oude Pekela: vijf dagen lang feest op het Raadhuisplein
Roegbainder Wandeltocht populair: al meer dan 160 aanmeldingen
Brand op bovenverdieping van woning aan de Ring Oude Pekela
Erik Hulsegge deelt persoonlijk levensverhaal tijdens avond van Luthers Podium in Pekela
Dit wil je niet missen: Rock-On Outdoor Festival op 3 en 4 juli
Zaalvoetbaltoernooi voor jongeren in MFC De Binding
Belgische oud-militairen bij herdenking bevrijding van Pekela
Harmke Korthuis nieuwe bestuurder van Oosterlengte
Column: De aanstekelijkheid van vrolijkheid
Gratis koffieochtenden in De Kiepe: ontmoetingsplek voor inwoners van Pekela
Toneelvereniging PALVU brengt komedie nog één keer op de planken in Boven Pekela
Belgische oud-militairen herdenken bevrijding Pekela
Feestelijke uitreiking opbrengst verkoop oude lantaarnpalen aan Kinderboerderij en Dierenweide
Doe mee in de moestuin!

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

4guog692o22em54s43fdq6l5a7