Kerksplitsing in Oude Pekela maakt fusie mogelijk

Geplaatst: dinsdag 11 september 2012 om 21:50 | Views: 34477

Auteur: Redactie 104Media

OUDE PEKELA - Oude Pekela maakt zich op voor een historische kerkelijke gebeurtenis. Donderdag zullen de Wedderwegkerk en de Julianakapel – die samen de hervormde gemeente vormen – formeel afscheid van elkaar nemen. Door de kerksplitsing kan de Wedderwegkerk fuseren met de gereformeerde kerk. Dit was anders onmogelijk geweest, omdat de Julianakapel een eigen koers wil blijven varen.

Berrie de Boer van de fusiecommissie legt uit:
Het klinkt tegenstrijdig, maar om verder te gaan met de fusie moeten we eerst wachten op een splitsing. Dat komt doordat de Hervormde gemeente in Oude Pekela eigenlijk bestaat uit twee wijkgemeenten; de Wedderwegkerk en de Julianakapel. De Julianakapel is een wijkgemeente van bijzondere aard, vandaar de toevoeging b.a.. Beide wijkgemeenten hebben een kerkenraad, daar boven staat de algemene kerkenraad.Het hoogste orgaan van de Hervormde kerk in Oude Pekela. Op dit moment is Ds.van Assen daar voorzitter van en de heer Van der Haar scriba.

De Julianakapel gaat niet mee in de fusie van hervormd en gereformeerd Oude Pekela. Dus, om wel te kunnen fuseren moeten beide wijkgemeenten zelfstandig worden, en dus moet de Hervormde gemeente gesplitst worden. Daarvoor wordt een document opgesteld waarin het verzoek daarvoor wordt gericht aan de Classis. Er is toestemming van de classis en de synode ontvangen om tot een splitsing van de Hervormde kerk over te gaan.

Na de splitsing op 13 september kan de Hervormde gemeente gaan fuseren met de Gereformeerde kerk om zo samen de Protestantse gemeente Oude Pekela te worden. De Julianakapel wordt dan officieel de Hervormde kerk van Oude Pekela.

Jakob Zwinderman van kerkenraad vult aan:
Na 15 jaar, gerekend vanaf de start van de samenwerking, is 30 september 2012 voor ons een historische dag: twee kerken worden één. Onder de naam ‘Protestantse gemeente Oude Pekela’ gaan we verder. We bundelen de krachten zodat we de toekomst aan kunnen.

Zo kunnen we meer betekenen voor de burgerlijke gemeente, voor de jeugd, voor de ouderen, voor de erediensten etc. De Protestantse gemeente wil een gemeente zijn die midden in de wereld staat, wij ondersteunen de Arme Kant van Pekela en kiezen per jaar een diaconaal project. Dit seizoen gaan we aan de slag met een hulpproject voor de Massai in Tanzania.

Met een hechte groep mensen houden we een eeuwenoude traditie in stand, wij geloven en willen dit graag uitdragen.

Feestelijke dienst
Op zondag 30 september 2012 om 09.30 uur wordt in de Wedderwegkerk het samengaan gevierd met een feestelijke dienst.

De bezoekers van de dienst gaan na de viering naar ‘Het Anker’, Hendrik Westerstraat 205. Daar wordt het feest voortgezet met koffie, thee en gebak om 11.30 uur. Er is een kort officieel gedeelte. Er wordt afgesloten met een hapje en een drankje.

Stemmen tellen....

Eerder verschenen:

Blues in Pekel: een Tribute to the Blueslegends from the 60's and the 70's
American Day & Rockers Festival komt naar Nieuwe Pekela
“We willen Pekela in beweging brengen” – Caroline Kemp Vermeul over haar drijfveer bij Stichting Pekela Beweegt
Jeugdbrandweer assisteert bij feestelijke opening nieuwe speeltuin bij Heeresmeer
Galerie Spavento opent zondagmiddag de deuren voor publiek
Gemeente Pekela waarschuwt voor diefstal plaatsnaamborden
Magisch kampvuurconcert in Nieuwe Pekela: Muziek onder de sterren
Met diepe dank aan onze bijzondere lerares - Gata Kort
Fotowedstrijd 'Het Perfecte Plaatje van Pekela' van start – Laat jouw blik op Pekela zien!
Ondernemersbijeenkomst bij Mulder Pot: inspirerende avond tussen de diervoeders
Koning Willem-Alexander komt woensdag 2 juli naar Oude Pekela
Einde van een tijdperk: Jan de Geus stopt na 31 jaar met skeelerevenementen
Eddy Smittenberg opent opnieuw kiosk aan het Heeresmeer in Nieuwe Pekela
Wat te doen in Pekela en omgeving
Proefopening bruggen Pekelder Hoofddiep voor maritiem evenement succesvol
Anton Smit wint twee vrijkaarten van Blues in Pekel
Wie mist zijn dappere Dino?
Het Orkest van de Veenkoloniën komt naar Oude Pekela!
Zonovergoten Schutsemarkt in Nieuwe Pekela trekt veel publiek
Illegale sigaretten en vapes in beslag genomen in Nieuwe Pekela

Reacties

Er zijn nog geen reacties.

Reageren

U kunt uw reactie straks activeren via een link, die u wordt toegestuurd via de mail. Vul daarom een juist adres in.

Ter info: Het eerste deel van uw e-mailadres wordt bij uw naam vermeld. Bijvoorbeeld naam@...


Uw naam:
Uw emailadres:
Bevestig emailadres:
Reactie:
Foto:
Houd me op de hoogte van reacties
Schrijf me in voor de nieuwsbrief

Reacties

16hk4o566fsuu41kl958ia1515